alkan-aydinlatmadan-necda-moraligil-ilk-ortaokuluna-aydinlatma-nedir-egitimi

Şubat ayında Necda Moralıgil İlk-Ortaokulu öğrencilerini fabrikasında ağırlayan Alkan Aydınlatma, küçük misafirlerine “Aydınlatma Nedir?” konulu eğitim verdi.

Bireysel ve toplumsal sorumluluk bilincinin temel değerlerinden birisi olduğunu belirten firma yetkilisi Hasan Alkan, Şubat ayında fabrikasında ağırladığı Necda Moralıgil İlk-Ortaokulu öğrencilerine; ışık kaynakları, geçmişten günümüze aydınlatma araçları, ışığın tarihçesi gibi konularda eğitim verdi.

ogrenciler-alkan-aydinlatma-urunlerini-inceledi
Alkan Aydınlatma Firma Sahibi Hasan Alkan Öğrencilerle

Işık, aydınlatma araçlarının keşfi ve gelişimi gibi bilimsel konulara değinen Alkan Aydınlatma; öğrenciler için hazırladığı sunumda eğlenceli görsellere ve ilgi çekici tarih bilgilerine de yer verdi.

Eğitimin ardından küçüklerin sorularını cevaplayan Alkan Aydınlatma çalışanları, eğitimi sonlandırdıktan sonra öğrencilere fabrikayı gezdirerek üretim süreçlerini deneyimleme fırsatı sundu.

alkan-aydinlatmanin-aydinlatma-nedir-konulu-egitiminde-ogrenciler-merak-ettiklerini-sordu
Alkan Aydınlatma Firma Sahibi Hasan Alkan Öğrencilerle

Üretim merkezini gözlemleyen öğrenciler LED ve konvansiyonel aydınlatma malzemelerinin yanı sıra ENEC sertifikalı armatürlerin üretim sürecine tanık oldu.

Kamu yararı içeren projelerde adını sık sık duyuran Alkan Aydınlatma, düzenlediği etkinlik ile eğitim çevresinin, velilerin ve en önemlisi miniklerin sevgisini kazandı.

alkan-aydinlatma-ile-ogrenciler-aydinlatma-uretimini-yakindan-izleme-firsati-buldu

Sosyal sorumluluk projelerine her zaman önem verdiğini belirten ve çevreye olan özeni ile bilinen firma, benzer çalışmalar yaparak tecrübelerini ve bilgilerini genç zihinlerle paylaşmayı planlıyor.

Bilimin hizmete dönüştürüldüğü endüstri ve otomasyon sektörünün benzer çalışmalara daha çok yönelerek geleceğimiz olan gençleri üretime teşvik etmesi dileklerimizle.

Bu haber , Sektörüm Dergisi haber servisi tarafından hazırlanmıştır.