basoglu-kablo

BAŞOĞLU Kablo ve Profil Sanayi ve Tic. A.Ş.

Başoğlu Kablo ve Profil Sanayi ve Tic. A.Ş. 1980 yılından beri faaliyet gösteren, kazandığı deneyim ile hem ulusal hem de uluslararası alanda söz sahipliği yapan ve sektöründe lokomotif firma konumunda yer almaktadır.

BAŞOĞLU KABLO HABERLERİ

Ticaretin ahlaki değerlerle yapıldığı dönemlerde yetişmiş, insana olan sevgisini yaptığı işe ölçekleyip kaliteden hiç vazgeçmemiş, ‘’Yaptığın işte, ya en iyisi ol ya da o işi hiç yapma..’’diyecek kadar prensiplerine düşkün, kablonun her teline hakim bir duayen. Nurşah SUNAY: Halil Başoğlu adının ‘’Kablonun Duayeni’’ olarak anılmanızın başladığı döneme, Başoğlu Kablo’nun kuruluş...

BAŞOĞLU KABLO ÜRÜN KATEGORİLERİ

BAŞOĞLU KABLO ŞİRKET PROFİLİ

Başoğlu Kablo ve Profil Sanayi ve Tic. A.Ş. 1980 yılından beri faaliyet gösteren, kazandığı deneyim ile hem ulusal hem de uluslararası alanda söz sahipliği yapan ve sektöründe lokomotif firma konumunda yer almaktadır. Firmamızın misyonu; güvenilir ürün yelpazesi oluşturmaktır. Hizmet kalitesi ve rekabetçi konumu ile tercih edilen firma haline gelmektir.

Firmamızın en temel özelliği yenilikçi bakış açısı ile gelişime ve değişime öncülük yapmaktır. Başoğlu Kablo müşterilerini birer iş ortağı olarak görmektedir. Firmamızın stratejisi kaliteden ödün vermeden hızlı, zamanında ve esnek üretim anlayışıyla memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Hizmet verdiği ana sektörler; İnşaat, Beyaz Eşya, Aydınlatma, Demir Çelik ve Cam Sanayi, Otomotiv ve Raylı Taşımacılık , Madencilik, Sağlık, Gıda, Gemi İnşası, Makine ve Elektrik Sanayisidir.

Dünyanın dört bir yanına ihracat yapan firmamızın çalıştığı başlıca ülkeler; Avusturya, Bulgaristan, Şili, Çek Cumhuriyeti, Mısır, İngiltere, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İtalya, Marshall Adası, Hollanda, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Slovenya, Güney Afrika, İspanya, İsveç, İsviçre, Azerbaycan, Lübnan, Suudi Arabistan, Çin, İrlanda ve Birleşik Arap Emirlikleri’dir. Merkezi İstanbul’da yer alan şirketimizin üretim alanlarının ikisi Bolu’da, biri Çerkezköyde ve diğeri Polonya’dadır.

16.500m2 açık alan, 11.500m2 kapalı üretim alanı ve 1.000m2 depolama alanı ile toplanda 29.000m2lik tesislerimizde uluslararası standartlar çerçevesinde üretim yapmaktadır. Kendi alanında ilklerin öncülüğünü yapan Başoğlu Kablo, Amerikan UL onaylı silikon ve PVC kablo imalatını yapan Türkiye’deki ilk firmadır.

SIMH-OTM markasıyla FE 180 sınıfı Silikon Yangın Güvenlik Kablosunu bilgi birikimi ve tecrübesiyle ülkemizde gerçek anlamda üretebilen ilk firma konumundadır. Güneş enerjisi sistemlerinde kullanılan “Fotovoltaik (Photovoltaic)” Kablo üretimine “BAŞOĞLU SOLARATM” markası altında başlamış ve ürünlerin TÜV sertifikası ile belgelendirmiş Türkiye’de ilk firmadır.

BAŞOĞLU KABLO ÇEŞİTLERİ

YÖNETİM KURULU BAŞKANININ MESAJI

Başoğlu Kablo ve Profil Sanayi ve Tic. A.Ş. 33 yıldan bu yana faaliyet göstermektedir. Bu süreç içinde Silikon Kablolar, Profil-Contalar, İnşaat, Beyaz Eşya, Aydınlatma, Demir Çelik-Cam Sanayi, Otomotiv-Raylı Taşımacılık, Madencilik, Sağlık, Gıda, Gemi İnşası, Makine ve Elektrik Sanayisine yönelik üretimleri yer almaktadır.

Modernleşme başarının temel anahtarıdır
Şirketimiz, çağdaş, kurumsal kimliği, kaliteli üretimi ve sektörün gelişmiş teknolojik alt yapısına sahip özellikleri ile öne çıkmaktadır. Uluslararası deneyimlerimiz ile yerel sektöre ışık tutarak, iş çevrelerinde takdirle izlenen güçlü ve öncelikli firma olarak değerlendirilmektedir.

Hedefimiz her zaman kaliteli üretim
Kaliteli üretim için ‘sıfır hata odaklı’ çalışma ilkesiyle yola çıkan firmamız; markalaşmaya verdiği önemi, müşteri taleplerini ön planda tutan yaklaşımı ve hızlı tedarikçiliği ile öncü kuruluştur.

Üretimlerimizde en güçlü yönümüz mükemmelliği aramaktır
Firmamız gerek yurt içi gerek yurt dışı satış öncesi ve satış sonrası süreçte; ürettiği ürünlerin uygun şartlarda, istenilen vakitte, istenilen miktarda hazır hale getirilmesi, paketlenmesi, depo çıkışından teslimatının son noktasına kadar her aşamaya özen göstermektedir. Sayısız alt ve üst yapı projesini üstlenmiş, taahhütlerini tam olarak yerine getirmiştir. Üretimlerimizde verimliliği ve kaliteyi artırmak adına her zaman en iyiyi aramaktayız. Müşteri memnuniyetini sağlayacak hizmet düzeyinden daha fazlasını sunuyoruz.

Başoğlu Kablo, kendi çizgisi doğrultusunda Beyaz Eşya, İş Merkezleri, Konut Projeleri, Kamu Binaları, Tünel-Metrolar, AVM-Sosyal Tesisler, Otel ve Sanayi Tesislerine yönelik taahhüt projeleri ile önemli büyüme potansiyeli oluşturan iş kollarında gerçekleştirdiği atılımlarıyla da ses getirmektedir.

Başarımızın sırrı; ilk günkü heyecanımızı ve azmimizi korumamızdır
Doğru yerde, doğru zamanda yaptığımız yatırımlar, inovasyona ve teknolojiye verdiğimiz önem sektörümüzde önemli kuruluşların arasında yer almamızı sağlamaktadır.

Başoğlu ailesi olarak hedeflerimize ulaşmak için sürdürülebilir kalite yönetim sistemini kurmayı ve işletmeyi benimsedik. Müşteri memnuniyetine sadık kalarak iş ortaklarımızın güvenini artırdığımız sürece daha yüksek hedefleri gerçekleştireceğimize inancımız tamdır.

Halil İbrahim Başoğlu
Başoğlu Kablo ve Profil Sanayi ve Tic. A.Ş.
Yönetim Kurulu Başkanı