alves-enerji-kablo-yonetim-kurulu-baskani-deniz-karamercan-ulkemizin-gucune-guc-katiyoruz (1)

Kablo sektörünün genç ve iddialı markası Alves Enerji Kablo, uluslararası kalite belgelerine sahip enerji ve solar kablolarıyla, 30’u aşkın ülkeye ihracat yaparak Türkiye’nin ve dünyanın lider kablo üreticilerinden biri olma yolunda hızla ilerliyor.

Her yıl ihracat portföyüne yeni ülkeler katarak büyüdüklerini ifade eden Alves Enerji Kablo Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Karamercan, 2022 yılında milli ekonomiye ve Türkiye’nin ulusal hedeflerine uygun olarak ihracatlarının yüzde 36 artışla hedeflenen seviyesine ulaştığını belirtti. Karamercan:

alves-kablo-fabrika (5)

“İhracatımız Türk lirası bazında yüzde 445.6 artarak, toplam ciromuzun etkin bir kısmına ulaştı. Alves Enerji Kablo olarak yurt içi ve yurt dışı piyasaların sağladığı talep teveccühüne yetişebilmek ve tüm paydaşlarımıza daha fazla fayda sağlayabilmek amaç ve gayreti içindeyiz. Yerli üretimimizle, ihracatımızla ülkemizin gücüne güç katıyoruz” açıklamasında bulundu.

Alves Enerji Kablo’nun 2022 yılında sermayesini 3 kat arttırdığını belirten Karamercan;“Önümüzdeki dönemlerde güçlenmiş sermaye yapımız ile karlılığımızı arttırmayı ve mali yapımızı daha da güçlendirmeyi, paydaşlarımıza temettü verimi konusunda yüksek getiri sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

Alves Enerji Kablo Ailesi Güçlü ve Sadık Bayi Ağı ile Büyümeye Devam Ediyor

Alves Enerji Kablo’nun güçlü ve sadık bayi ağı ile büyümeye devam ettiğini söyleyen Karamercan;

“Firmamız etkin bayi ağıyla her geçen gün istikrarlı satışını arttırmaktadır. Alves Enerji Kablo, konsolide olmayan verilere göre 2022 yılında aktifini 3 katı kadar, net satışlarını da 2,5 katı kadar arttırma başarısını göstermiştir.

Sermaye piyasalarının şirketimizin stratejik gelişimine, fon yaratmasına, bölgesel çevreye, milli ekonomiye, ihracata ve istihdama katkısı yadsınamaz. Alves Enerji Kablo da yatırımlarını hızlandırmak ve fon maliyetini azaltmak amacı ile halka arz sürecine olumlu bakmaktadır” dedi.