alves-kablo-solar-kablolar

Yenilikçi ürünleri ve çözümleriyle öne çıkan Alves Kablo, solar kablo alanında yaptığı yatırımlarla şimdi de yenilenebilir enerji sektöründe aranan bir marka haline geldi.

Alves Kablo Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Karamercan, Türkiye’de her geçen gün daha da büyüyen yenilenebilir enerji sektörünün solar ürünlere yönelik artan talebini karşılamak için çalıştıklarını belirterek, solar kablo üretimi hakkında bilgi verdi.

Yenilenebilir enerji kaynaklarının küresel düzeyde hızla popülerlik kazandığını belirten Karamercan;

“Günümüzde yenilenebilir enerji kaynakları, çevre dostu olmaları ve sınırsız olmaları nedeniyle, hızla fosil yakıtların yerini alıyor. Yenilenebilir enerji ve yeşil enerji, dünya genelinde enerji üretiminde giderek daha önemli bir rol oynayacak. Bu dönüşümde özellikle güneş enerjisi, sürdürülebilir ve temiz bir enerji kaynağı olarak öne çıkıyor.

alves-kablo-fabrika-binasi

Güneş panelleri aracılığıyla elde edilen elektrik enerjisinin etkin bir şekilde aktarılması ise solar kablolar sayesinde gerçekleştiriliyor. Solar kablolar, yüksek sıcaklık ve güneş ışınlarına karşı dayanıklı malzemelerden üretiliyor ve güneş enerjisi sistemlerinin verimli çalışmasını sağlıyor” açıklamasında bulundu.

Alves Kablo Sürdürülebilir Enerji Dönüşümünün Küresel Bir Oyuncusu

Karamercan, şunları söyledi:

“Alves Kablo, dünyamız için zorunlu olan bu dönüşüme üstün kalite standartlarında ürettiği solar kablolar ile tam destek veriyor. Türkiye’de, dünyada solar kablo için kabul edilen standartları belirleyen TÜV NORD sertifikasına sahip birkaç firmadan birisi olmanın gururunu yaşıyoruz.

Bu kalite standartlarına sahip olmanın doğal sonucu olarak dünyada 30 farklı ülkeye ihracat yapıyor, sürdürülebilir enerji dönüşümünün küresel bir oyuncusu haline geliyoruz.

Sektör paydaşlarımızla birlikte Alves Kablo’nun pazardaki payı gerek üretim miktarlarıyla gerek üretim kalitesiyle her geçen gün artıyor. Temiz enerjiye olan desteği ve kalite anlayışıyla Alves Kablo, sürdürülebilir geleceğin inşasına önemli bir katkı sağlıyor.”

 

 

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.