alves-kablo-solar-kablo-teknolojileri

Enerji sektörünün yenilikçi ve güvenilir markalarından Alves Kablo, güneş enerjisi sektörünün liderlerini, yatırımcılarını, firmalarını ve paydaşlarını bir araya getiren EIF Gaziantep Güneş Enerji Kongresi ve Fuarı’nda yerini aldı.

20-22 Eylül tarihleri arasında Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde gerçekleşen organizasyona güneş enerjisi santrallerinde kullanılan solar kablo teknolojileriyle katılan Alves Kablo, ziyaretçilere ve sektör profesyonellerine ürün portföyünü ve yeni yatırımlarını tanıttı.

alves-kablo-eif-fuarindaydi

Alves Kablo’nun yeşil enerji konusundaki önemli bir yatırımı olan solar kabloların gördüğü ilgiden çok memnun olduklarını dile getiren Alves Kablo Satış ve Pazarlama Direktörü Ömür Çevik;

“Güneş enerjisi, fosil yakıtların tükenmesi ve çevresel sorunlar nedeniyle giderek daha fazla tercih edilen bir enerji kaynağı haline geldi. Bu bağlamda, güneş enerjisi sistemlerinin kurulması ve işletilmesi için güvenilir ve verimli kablo sistemlerine ihtiyaç var.

alves-kablo-solar-kablo-teknolojilerini-tanitti

Solar kablo üretimimizle, güneş enerjisi sektörünün büyümesine, yenilenebilir enerjiye olan geçişin hızlanmasına ve dünya genelinde daha temiz ve sürdürülebilir bir enerji altyapısının oluşturulmasına katkıda bulunuyoruz.

Bu alandaki teknolojik ilerlemeler ve yenilikler, güneş enerjisinin daha erişilebilir ve etkili bir enerji kaynağı haline gelmesini sağlıyor. Bu nedenle, solar kablo üretimi sadece enerji sektörü için değil, aynı zamanda çevre ve ekonomi için de büyük bir öneme sahip” diye konuştu.