Kara ve kıyılardan ayrı sularda yer alan (offshore) petrol ve doğalgaz kaynaklarının keşfi, sondajı ve üretimi alanında dünyanın önde gelen konferanslarından olan “Offshore Teknoloji Konferansı (OTC)” 2- 5 Mayıs 2022 tarihleri arasında Teksas eyaletinin Houston şehrinde gerçekleştirildi. Konferansa katılan Üntel Kablo, UL ve Type-P belgeli offshore kablolarını tanıtarak yerli üretimin göğsünü kabarttı.

1969 yılından itibaren her yıl Mayıs ayında Houston’da gerçekleşen “Offshore Teknoloji Konferansı” bu yıl da 2-5 Mayıs tarihleri arasında NRG Konferans Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük ticari etkinliklerinden biri olan konferansa 2. kez katılan Üntel Kablo, Amerikan pazarına uygunluk göstergesi olan Type P ve UL belgeli ürünlerini katılımcılara sergiledi.

Sondaj, petrol kuleleri ve gemi kablolarından oluşan, Üntel Kablo’nun açık deniz petrol ve gaz endüstrisi için ürettiği kablolar, konferans boyunca ilgililerine tanıtıldı. Ayrıca sektördeki en büyük ekipman sergisinin yapıldığı etkinlikte kablo numulerini sergileyen Üntel Kablo, katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü.

Offshore Teknoloji Konferansı’nda Elektrikli Dalgıç Pompa (ESP) Kabloları Tanıtıldı

Üntel Kablo, enerji alanındaki profesyonellerin offshore kaynaklarına ilişkin bilimsel ve teknik bilgileri geliştirmek amacıyla, fikir ve görüşlerini paylaşmak üzere buluştuğu etkinlikte yeni projesinin sunumunu da yaptı.

Ülkemizin değerli petrol şirketi, Türkiye Petrolleri tarafından yürütülen “ESP Kablo Tasarım ve İmalat Projesi”nin üreticisi olma gururu yaşayan Üntel Kablo, proje kapsamında ürettiği Elektrikli Dalgıç Pompa (ESP) Kabloları’nın tanıtımını Offshore Teknoloji Konferansı’nda da gerçekleştirerek enerji profesyonellerinin takdirini kazandı.

“Güçlü bir Türkiye için yerli üretimi destekliyor ve bunun için daha çok çalışıyoruz.” açıklamasını yapan Üntel Kablo, başarılı üretici kimliği sayesinde yerli projemizin duyurumunu Amerika Birleşik Devletleri’nde yaparak ülkemizi bir kez daha gururlandırdı.

Üntel Kablo tarafından üretilen Elektrikli Dalgıç Pompa Kabloları; petrole, mineral yağa ve yüksek sıcaklığa dayanıklılığı ve özel olarak dizayn edilen sızdırmaz bakır-izolasyon yapısı ile offshore petrol ve gaz endüstrisinin gelişimine büyük katkı sağlıyor.

300°C sıcaklığa kadar dayanıklı özel tabakaya sahip kablolar, uzun vadeli performans için yüksek mukavemetli sentetik örgü ve zorlu çalışma koşulları için “Interlocked” çelik zırh özelliklerini de barındırıyor.

Üntel Kablo, uzun ömürlü üretim anlayışını bir kez daha ortaya koyduğu bu ürünüyle de ülke ekonomisini destekleyen çizgisini korumaya devam ediyor.