basoglu-kablodan-kadin-calisanlarina-kades-egitimi-2

Kadın çalışanlarının kadın ve çocuğa karşı şiddetin önüne geçmek üzere hazırlanan KADES uygulaması ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmasını amaçlayan Başoğlu Kablo, Bolu fabrikasında Bolu İl Jandarma ekiplerini ağırladı.

Sosyal sorumluluk denildiği zaman sektörde akla ilk gelen isimlerden biri olan Başoğlu Kablo, faydalı çalışmalara imza atmaya devam ediyor.

Kadın çalışanlar ve kız öğrenciler için düzenlediği çeşitli projelerle birçok çevrenin takdirini kazanan Başoğlu Kablo bu kez kadın çalışanlarına KADES uygulaması ile ilgili bir eğitim vermeleri için Bolu İl Jandarma ekiplerini Bolu fabrikasında ağırladı.

Kadınların ve çocukların şiddete maruz kalması durumunda kısa sürede güvenlik güçlerine ulaşımı sağlayan bir uygulama olan KADES, toplumsal düzeni korumak adına geliştirilen resmi bir uygulama olarak biliniyor.

Mobil cihazların internete erişimi olmadığı durumlarda bile kadınların tek bir buton ile güvenlik güçlerine ulaşmasını sağlayan KADES uygulamasının tüm kadınlar tarafından bilinmesi ve kullanıma hazır halde tutulması önem taşıyor. KADES uygulamasının bilinmesinin ve kullanılmasının önemini bilen Başoğlu Kablo ve Bolu İl Jandarma Müdürlüğü güzel bir iş birliği gerçekleşti.

Kadın çalışanlara KADES uygulaması ile ilgili detaylı bilgi vermek üzere Bolu fabrikasını ziyaret eden Bolu İl Jandarma ekipleri; Başoğlu Kablo’nun kadın çalışanlarına uygulamanın önemi, işleyişi, kurulumu ve kullanımı üzerine eğitim verdi.

Kadınlara ve çocuklara yönelik şiddetin kabul edilemez olduğunu ve yasalarla engellendiğini açıklayan ekipler, kadın çalışanlara şiddete maruz kalmaları durumunda izlemeleri gereken adımları anlattı.

Her dakikanın önem taşıdığı üretim sektöründe üstün başarılara imza atan Başoğlu Kablo, kadın çalışanlarının güvenliğini ve toplumsal huzurunu desteklemek amacıyla düzenlediği ayrıntılı eğitimle önemli bir farkındalığı daha ortaya koydu.

Başoğlu Kablo İhtiyaç Sahiplerine Can Olmaya Devam Ediyor

Yalnızca kurum içi projelerle değil, toplumsal sosyal sorumluluk projeleri ile de sık sık gündeme gelen Başoğlu Kablo, geçtiğimiz günlerde ekip olarak Kızılay’a kan bağışında bulundu. Düzenli aralıklarla çeşitli fabrikalarında Kızılay’ın kan bağışı araçlarını ağırlayan Başoğlu Kablo, Bolu fabrikasında yeniden Kızılay ekiplerini ağırladı.

Geçtiğimiz günlerde Bolu fabrikasında gerçekleşen kan verme etkinliğinde 45 Başoğlu Kablo çalışanı Kızılay’a kan bağışında bulundu. Özellikle 6 Şubat’ta yaşanan korkunç depremden sonra ciddi oranlarda kana ihtiyaç duyan Kızılay, bu zor günlerde de Başoğlu Kablo tarafından desteklendi.