Türk kablo sanayisinin önde gelen üreticilerinden Başoğlu Kablo, Türkiye’deki beyaz eşya üreticileri ile beraber adından sıkça söz ettiriyor. Markanın en çok ilgi gören ürünü olan alev altında 180 dakika boyunca çalışabilen ısı dayanımlı silikon kablosu, Hannover Messe Fuarı’nda endüstrinin devleri ile buluşacak.

Sektörün Lider Üreticilerinden Başoğlu Kablo Fuarda Ürünlerini Tanıtacak

İmalat sanayisi, enerji sektörü ve lojistik alanlarında lider bilgi ve ağ oluşturma platformu olan Hannover Messe, 30 Mayıs – 2 Haziran 2022 tarihleri arasında endüstri tutkunları ile buluşacak. Her sene sektörün en iyi markalarını tek bir yere toplayan organizasyonda, bu yıl ülkemizi güvenilir ürünleri ve inovatif patentleri ile Başoğlu Kablo temsil edecek.

İnşaat, beyaz eşya, aydınlatma, demir çelik ve cam sanayi, otomotiv ve raylı taşımacılık, madencilik, sağlık, gıda, gemi inşası, makine ve elektrik sanayisi gibi birçok sektöre hizmet veren firma, dünyanın dört bir yanına ihracat yaparak Türkiye’nin en bilinen üreticilerinden biri olma unvanına sahip.

Kablo, enjeksiyon, kompresyon kalıplama, conta gruplama, kablo gruplama ve silikon komponent başlıkları altında geniş bir yerli üretim yelpazesine sahip olan Başoğlu Kablo, ürünlerinin neredeyse tamamını Hannover Messe’de sergileyecek.

Fuarda silikon, PVC, XLPE ve XLPO kabloları ve kablo gruplarını ve tanıtmayı hedefleyen Başoğlu; yerli üretim silikon profil, baskı conta ve sinyal lambalarını da ilgilileri ve iş ortağı adayları ile buluşturacak. Ayrıca fuarda, Başoğlu Kablo’nun yeni üretimi olan silikon izole bantlar da sektörün beğenisine sunulacak. 

Başoğlu Kablo’nun En Rekabetçi Ürünü Isı Dayanımlı Silikon Kablolar Ön Planda Olacak

Fuarda tüm kablo ve kablo çeşitleri üzerine uzmanlığını sergilemeyi planlayan Başoğlu Kablo, sektörde en iddialı olduğu ürünü ısı ve alev dayanımlı silikon kabloları öne çıkaracağını açıkladı.

Yangın esnasında 180 dakika boyunca ısı ve alev altında çalışabilen bu kablolar, sıcak ortamda ve alev altında dahi damlama yapmaması ve izolasyon zayıflaması yaşamamasından dolayı, akım taşıma kapasitesinden ödün vermemesi ile alanında en çok fark yaratan ve tercih edilen ürün olma özelliğini taşıyor.

“Türkiye Sınırlarının Ötesinde Bir Üretim Anlayışı” ile üretilen ısı dayanımlı silikon kablolar ülkemizde olduğu kadar global pazarda da oldukça ilgi görüyor. Bu özellikleri ile markanın en çok öne çıkan ve en rekabetçi ürünü olan ısı dayanımlı silikon kablolar, Başoğlu Kablo standının en ön plandaki ürünü olarak ziyaretçilere ve katılımcılara tanıtılacak. Fuara  firmanın Satış ve Pazarlama Müdürü Mehmet Akif Macit ve Satış ve Pazarlama İhracat Asistanı Riadh Yousfi katılacak.

Hannover Messe Fuarı Sektörü Geleceğin Endüstrisini Yaratmaya Davet Ediyor

Bugün için çözümler üretirken yarın için de fikirler kurgulamak günümüzde sürdürülebilirliğin en önemli şartlarından biri haline geldi. Bu içgörü ile harekete geçen Hannover Messe, bünyesinde endüstriyel dönüşüm, endüstri 4.0, enerji 4.0, teknoloji transferi, hidrojen ve endüstriyel start-up’lar gibi konuları barındırarak endüstrinin geleceğini tasarlarken, sektörün önde gelen markalarını iş birliği içerisinde olmaya davet ediyor.

Konusu ve katılımcıları ile oldukça dikkat çekmesinin yanı sıra, fiziksel ortamda ve çevrim içi akışta heyecan verici bir program hazırlayan organizasyon, bu yıl da heyecanla bekleniyor. Fuar kapsamında “Endüstriyel Dönüşüm ve Enerji” temasıyla gerçekleştirilecek olan konferansta konuşma yapacak isimler arasında Almanya Federal Cumhuriyeti Şansölyesi Olaf SCHOLZ, Alman Federal Ekonomi Bakanı Dr. Robert HABECK ve araştırmacı bilim insanı Neil THOMPSON gibi birçok önemli isim yer alıyor.

Bilim, iş ve politikanın bir arada yaşanacağı etkinlikte 2500’den fazla katılımcının bulunacağı bildiriliyor. Fuar her yıl olduğu gibi bu yıl da fikirlerin hayata geçirilmesi ve şirketlerin bir sonraki seviyeye yükselmesini hedefliyor. “Yarının Endüstrisini Tasarlayalım” vizyonu ile endüstri ve dijitalizasyonu aynı çatı altına toplayan Hannover Messe, ilgilileri için fiziksel katılımın yanı sıra çevrim içi katılım imkânı da sunacak.

BAŞOĞLU KABLO HAKKINDA

Başoğlu Kablo ve Profil Sanayi ve Tic. A.Ş. 1980 yılında Halil İbrahim BAŞOĞLU tarafından kurulan, hem ulusal hem de uluslararası alanda söz sahibi olan firmadır. Firmamızın misyonu, güvenilir ürün yelpazesi oluştururken, hizmet kalitesi ve rekabetçi konumu ile tercih edilen bir firma haline gelmektir.

Başoğlu Kablo Yanmaz Kablo Videosu "Silikon Kablo"Nedir ?

Firmamızın en temel özelliği yenilikçi bakış açısı ile gelişime ve değişime öncülük ediyor olmasıdır. Başoğlu Kablo müşterilerini birer iş ortağı olarak görmektedir. Firmamızın stratejisi kaliteden ödün vermeden; hızlı, zamanında ve esnek üretim anlayışıyla müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır.

Hizmet verdiği ana sektörler inşaat, beyaz eşya, aydınlatma, demir çelik ve cam sanayi, otomotiv ve raylı taşımacılık, madencilik, sağlık, gıda, gemi inşası, makine ve elektrik sanayisi olarak sıralanmaktadır.

Dünyanın dört bir yanına ihracat yapan firmanın çalıştığı başlıca ülkeler; Almanya, Fransa, Çin, İngiltere, İtalya, Güney Afrika, Portekiz, Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, Avusturya, Bulgaristan, Şili, Çek Cumhuriyeti, Mısır, Yunanistan, Macaristan, Marshall Adası, Hollanda, Polonya, Romanya, Slovenya, Azerbaycan, Lübnan, Suudi Arabistan, Tayvan, Cezayir ve Tunus’tur.

Merkezi İstanbul’da yer alan şirketimizin üretim alanlarının ikisi Bolu’da, biri Manisa’da, biri Çerkezköy’de ve bir diğeri de Polonya’dadır. Firma, 5.500m2 açık alan, 34.500m2 kapalı üretim alanı ve 5.000m2 depolama alanı ile toplamda 45.000m2’lik tesislerinde uluslararası standartlar çerçevesinde üretim yapmaktadır.

Alanında ilklerin öncülüğünü yapan Başoğlu Kablo, Amerikan UL onaylı silikon ve PVC kablo imalatını yapan ilk firmadır. Ayrıca SIMH-OTM markasıyla, Silikon Yangın Güvenlik Kablosu’nu bilgi birikimi ve tecrübesiyle ülkemizde gerçek anlamda üretebilen lider firma konumundadır.

Güneş enerjisi sistemlerinde kullanılan “Fotovoltaik (Photovoltaic)” kablo üretimine “BAŞOĞLU SOLARATM” markası altında başlamış ve ürünlerini Türkiye’de bir ilk olarak TÜV ve UL sertifikası ile belgelendirmiştir.

Başoğlu Kablo, silikon üretim tecrübesini Ar-Ge çalışmalarıyla geliştiren ve Türkiye’de ilk kez gemi inşa sektörüne silikon kablo üretimini Türk Loydu Belgesi ile yapan tek firmadır.