alves-kablo-yonertim-kurulu-baskani-deniz-karamercan

Kablo sektörünün en genç oyuncularından biri olmasına karşın, Türkiye’nin en hızlı büyüyen firmalarından bir tanesi olan Alves Kablo, milli marka olma yolunda hızla ilerlerken diğer yandan dünyanın 4 kıtasında 30’dan fazla ülkeye yaptığı ihracatla ülke ekonomisine katkıda bulunuyor.

Alves Kablo Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Karamercan, yurt dışında sektörün en büyük ve itibarlı fuarlarına katılarak inovatif ürünlerini enerji sektörünün önde gelen firmalarına tanıttıklarını, ülke sınırları dışında gerçekleştirdikleri distribütörlük anlaşmalarıyla yeni ticari ortaklıklar edinerek dünyada marka bilinirliklerini arttırdıklarını söyledi.

alves-kablo-yonertim-kurulu-baskani-deniz-karamercan-konusmasi

Üretimlerinin %35’ini ihracata ayırdıklarını ifade eden Alves Kablo Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Karamercan, Alves’in 2022’de dış pazara ayırdığı bu payı %70’e çıkarmayı hedeflediğini dile getirdi.

Pandemi nedeniyle yurt dışı satışlarında bir gerileme yaşamadıklarını söyleyen Karamercan “ Aksine ihracatta 2021 yılında, 2020’ye göre %107 artış göstererek başarımızı kanıtladık” diye konuştu.

alves-kablo-kalitesi-dunyanin-dort-bir-yaninda

“Aralarında Hırvatistan, Sırbistan, Yunanistan, Irak, Nijerya, Türkmenistan, Gine, Çekya, Özbekistan, İran, Kosova, Karadağ, Katar, Senegal, Kuveyt, Bulgaristan, Suriye, Gürcistan, Bosna Hersek, Kuzey Makedonya, Arnavutluk, Burkina Faso, Dubai ve İspanya’nın da bulunduğu pek çok ülkeye ihracat yaparak dünya pazarında önemli bir yer edindik”  diyen Alves Kablo Yönetim Kurulu Başkanı Karamercan, Alves Kablo’nun ihracatta öne çıkan ve hedef pazarlarının ise Orta Doğu ile Doğu ve Batı Avrupa olduğunu belirtti.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.