market-aydinlatmasi-2

Günümüzde popülaritesi artmakta olan marketler zinciri, yeni konseptleriyle tüketicilerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için müşterilerine kendilerini adeta mahallelerinde veya çarşılarında alışveriş yapıyormuş gibi rahat hissedecekleri ortamları sunuyorlar.

Yüksek kaliteli malzemeleri uygun fiyatlarla müşterilerine sunmayı hedefleyen bu perakende satış mağazaları, sıcak ve  samimi bir konsept ile tasarlanmalıdır.

Mağaza içerisinde müşterilerinin ilgisini çekerek, alışveriş yapmalarını sağlamak için her alanın doğru aydınlatılması gerekir. Genel aydınlatmanın yanı sıra vurgu aydınlatmalarının kullanılması mağaza içerisinde sergilenen ürünlere olan ilgiyi arttırabilir.

Işığın doğru kullanılmasıyla müşteriler üzerinde oluşturulan sıcak ve samimi atmosfer, mağaza içinde gezinmekte olan müşteriye rehberlik ederek onu yönlendirir. Yukarıda da belirttiğim gibi ürünleri ve belirli bölgeleri aydınlatmak için kullanılan vurgu aydınlatmalarıyla müşterilerinizi alışveriş yapmaya teşvik edebilirsiniz.

Genellikle mağaza raflarında sergilenen ürünlerin vurgulanması için yatay aydınlatma kadar dikeyde yapılan aydınlatma da önemli bir husustur.  Çeşitli kategorilerde ürünlerin sergilendiği ve ambalajlarındaki renkleri vurgulamak için, farklı renk sıcaklıklarına sahip ışık kaynaklarının kullanılması gerekir.

Enerji tasarruflu LED aydınlatma sistemlerinin kusursuz bir şekilde kontrol edilebilmesi ışığı gereken yerde,  gerektiği gibi kullanılmasına imkan sağlar. Son zamanlarda kullanımı artan dinamik aydınlatma sistemleriyle tek bir armatürde renk sıcaklıklarını (tunable veya intellegent white) kontrol edebilir, farklı kategorilerdeki ürünlerin  sergilenmesi için benzersiz bir ortam yaratabilirsiniz.

Alkan Aydınlatma’nın yerli üretim olan LED armatür aileleriyle mağazalarınızda daha iyi bir aydınlatma deneyimi yaşayabilirsiniz.

  • Alüminyun ekstrüzyon gövde
  • EN 60400 standartlarına uygun olarak üretilmiş duy sayesinde yüksek ısıya karşı dayanım
  • Lineer bağlantılar için armatüre özgü geliştirilmiş konnektör
  • Galvaniz aparatlar sayesinde kolay montaj ve kesintisiz bağlantı
  • 220 -240 V şebeke geriliminde çalışan
  • LED Tube floresana uyumlu