makel-anahtar-priz-reklam-tasarim

45 bin m2 alan üzerine kurulu üretim tesislerinde ürünlerini, dünya standartlarında ve otomasyona dayalı son teknoloji makine parkurunda üreten Makel’in ürün yelpazesinde anahtar-priz, grup priz, akıllı bina ve otomasyon sistemleri, otomatik sigorta, kaçak akım koruma şalterleri, kompakt şalterler, kaçak akım korumalı kompakt şalterler, şalt endüstriyel ürünleri, sigorta kutuları, elektrik aksesuarları, elektronik sayaçlar, reaktif güç kontrol röleleri, panelmetreler ve LED aydınlatma ürünleri bulunmaktadır.

ANAHTAR Ve Prizler

Anahtar Prizleri keşfetmek için; istediğiniz serinin üzerine tıklamanız yeterlidir. Daha detaylı bilgi alabileceğiniz, kombinasyonları kendiniz deneyebileceğiniz ürünler sayfasına yönlendirileceksiniz.

İngiliz Tipi, Cellia, Lumia, Lunis, Manolya, Modüler Seri, Karea, Defne ,Lillium Natural, Lillium Natural Kare, Lillium, Lillium Kare, Mimoza, Rose, Sıva Üstü Serisi, Nemliyer Ip44, Nemliyer Plus Ip44, Nemliyer Plus Ip55.

Makel Basın Köşesi

GRUP PRİZ MODELLERİ

YENİ NESİL GRUP PRİZ

Gövde ile kullanıma uygun askı düzeneği sayesinde bulunduğunuz her alandaki yüzeye montaj yapmak artık çok daha kolay. Üründen ayrı bir sekilde monte ettiğiniz özel tasarım askı ile grup prizinizi istediginiz seviyede yüzeyde tutunmasını sağlayabilirsiniz.

GRUP PRİZ

Grup prizlerde kalite, güvenlik, işlevsellik ve donanım zenginliği ürün zenginliğiyle birleşti. Topraklı, topraksız ve eko modellerinin yanı sıra ihtiyacınıza uygun anahtarlı, ups, kordonlu ve klemensli seçenekleri ile hayatınızı kolaylaştıracaktır. Kordonlu modellerde 2, 3, 5, 7, 10 ve 15 metreye kadar kordon seçeneği bulunmaktadır.

ANAHTAR PRİZ AKSESUARLARI

Elektrik Anahtar Priz, Blog Yazısı

Elektrik Anahtarı, Anahtar Priz Rehberi

Elektrik anahtarı nedir, ne işe yarar, nasıl bağlanır, elektrik anahtarı modelleri ve elektrik anahtarı hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere yazımız üzerinden ulaşabilirsiniz. Elektrik Anahtarı Nedir...

Priz Çerçeve ve Sigorta Kutuları

BİNA OTOMASYONU

KNX

Konvansiyonel elektrik tesisatları bina otomasyonu için yetersiz kalmaktadır. Arzu edilen teknik esneklik, kontrol ve konfor özellikleri klasik kablolama ile uygulanamamaktadır.

Bütün bu üstünlükler, KNX-EIB veri yolu sistemi ve 250’den fazla üretici firmanın ürünleri ile ortak veri yolu protokolü içerisinde ekonomik ve kolay anlaşılır bir biçimde karşılanabilmektedir.

KNX uluslararası yaygınlığı ve güvenirliği olan ev ve bina otomasyonu sisteminin haberleşme protokolünü global olarak standartlaştıran bir organizasyondur.

KNX derneği (KNX ASSCOIATION)1999 yılında merkezi Bürüksel’de üç Avrupa derneğinin akıllı ev ve bina sistemlerinin yayılması amacı ile bir araya gelmesi ile kurulmuştur.

KNX -- EIB : (Europen Installion Bus ), Avrupa tesisat veri yolu ve ‘’ akıllı ‘’ elektrik tesisatı alanında dünya lideridir.

Neden KNX ?

Dünya çapında standart, Farklı bina yönetim sistemleri ile entegrasyon, Esnek ve geleceğe uyumlu, Farklı imalatçılardan ürün temini, üretici bağımsız altyapı, Bina faaliyette iken enerji kullanımında enerji tasarrufu, Maksimum güvenlik, Merkezi kontrol ve görüntüleme, Kablolama ve hacimde tasarruf, Sertifikalı ürünler, Yüksek kalite garantisi.

KNX Kullanım Alanları

 • Aydınlatma kontrol sistemleri, Kapı giriş sistemleri, Perde, panjur kontrol sistemleri, Merkezi kontrol, Arıza izleme, Isıtma, soğutma
  kontrol sistemleri, Güvenlik, Günlük ev cihazlarının kontrolü, A/V sistemleri ile entegrasyon

SAYAÇLAR

ŞALT VE ENDÜSTRİYEL ÜRÜNLER

Şalt Grubu

Endüstriyel Ürünler

Sigorta Kutuları

LED AYDINLATMA

LED Aydınlatma/ LED Aydınlatma Ürünleri Tanıtım Videosu (1)

Makel Fiyat Listesi 2019

Makel LED Fiyat Listesi 2018

LED AYDINLATMA

Makel LED Ampuller, %85 enerji tasarrufuna sahiptir. Universal E27 ve E14 duyusuna sahip olması nedeniyle tüm avize, armatür vb aydınlatma elemanlarına kolaylıkla takılabilir. Geniş giriş çalışma voltaj aralığı sayesinde Türkiye’de sık görülen şebeke dalgalanmalarından etkilenmez. Geniş aydınlatma açısına sahip Led ampuller, cold white, warm white ve daylight ışık seçenekleri ile yaşam alanlarınızdaki ışık renklerini seçmek sizin elinizde.
BACKLIGHT PANEL ARMATÜR

CELLIA Hayat aydınlıktır… Aydınlık “Cellia”dır! “Cellia”, yaşamındaki tüm ayrıntıların özel olmasını hedefleyen, farklı olmaya ve estetiğe daha fazla önem verenler için size özel tasarlanan bir anahtar-priz serisidir.

makel-cellia-elektrik-anahtar-prizler
CELLIA

Makel kalitesi ile özel şartlarda üretimi gerçekleştirilen “Cellia”, ihtiyaç duyduğunuz her yerde size özel tasarımları ile ışığa, enerjiye, veriye ulaşmak için hayatınızın önemli ve değerli bir ayrıntısı olacaktır. İnce tasarımı, keskin hatları, bulunduğu yüzey ile mükemmel olarak bütünleşmesi ve üstün kalitesi ile yaşamınızı uzun yıllar boyunca ışığıyla aydınlatacaktır.

Cellia anahtarlar üzerine yerleştirilen “led teknolojisi ürünü mavi ışığı” ile gecenizinde aydınlık yüzü olacak ve ışık olmadığı zaman da yaşama alanınıza şık ve zarif bir güzellik katacaktır Ve “Cellia”, yaşamınızı yine yaşamın içinden renkler ile ışıklandırıyor…

“Cellia”, 8 farklı çerçeve, 7 farklı tuş ve kapak renk seçenekleri ile 34 farklı fonksiyona sahip anahtar – priz serisini yaşadığınız ortama uygun 42 farklı renk seçeneği ile sunuyor. Unutmayın hayatı aydınlatmak kadar, aydınlığa nasıl ulaştığınızda önemlidir…

LUMIA

Makel Lumia Serisi Yeni Bir Dünyanın Anahtarını Sunuyor. Üst segment grubunda pazara sunduğu Lumia Anahtar ve Priz serisi ile dikkat çeken Makel metal, corian, masif ahşap ve cam çerçeve seçenekleri ile modern ve minimalist tasarımları yaşam alanlarına getirmeyi amaçlıyor.

lumia-anahtar-priz
LUMIA

Makel Lumia anahtar ve priz serisi ile tasarımda modern bir dönemin kapılarını aralıyor. “Yeni Bir Dünyanın Anahtarı”sloganı ile yola çıkan Makel, Lumia serisi ile metal, ahşap, corian ve cam çerçeve seçenekleri ile mekânlara yeni bir soluk getirmeyi hedefliyor.

Lumia serisi yeni nesil çerçeveler metal ve corian’ın asaleti, camın büyüsü ve ahşabın sıcaklığı ile modern minimalist tasarımları yaşam alanlarına taşıyor. Mekânların genel hatlarına dokunmadan dekorasyonu değiştirmek, doğru yerleri doğru aksesuarlarla birleştirmekten geçiyor.

İnce ve keskin hatlarıyla duvarlara farklı bir şıklık katan Lumia serisi, anahtar ve prizin ötesinde bir dekorasyon öğesi olarak karşımıza çıkıyor. Lumia serisi ürünler birbirinden farklı renk ve malzeme seçenekleri ile mekânlara sıcak dokunuşlar taşıyor.

Doğanın Dokunuşu

Mermer görünümü ile bulunduğu mekânın havasını farklı kılan Corian serisi; Dusk, Aurora, Sandstone ve Blackquartz renk seçenekleri ile iç mekânlara doğanın dokunuşunu taşıyor. Cam seçeneği ile de dikkat çeken Makel Lumia “cam” serisi, şeffaflığın ve duruluğun bulunduğu her mekâna ayrı bir parlaklık ve şıklık katıyor. Makel Lumia cam serisi siyah, beyaz, mavi ve yeşil seçenekleri ile cam malzeme ve aksesuarlarla mükemmel uyum sağlıyor.

Dekorasyonlar Metal ve Ahşap serileri ile hayat buluyor

Makel Lumia metal serisi, mekânlara bambaşka bir hava katıyor.

Bulunduğu her mekânda şıklığı ile göz dolduran Lumia metal serisi, siyah, saten, ve gümüş, seçenekleri ile seçkinliğin yeni çerçevesi ve klasiğin zerafeti ile buluşuyor. Doğa,minimalist ve farklı tarzıyla Lumia wood serisi ise dekorasyonu tamamlayacak doğallığı evinize getiriyor.

Ağacın huzuru ve tamamlayan dokusuyla Lumia Ahşap Serisi yeni trendlerin öncüsü olacak. Makel Lumia serisi birbirinden cazip renk ve malzeme seçenekleri ve çok sayıdaki tuş ve kapak kombinasyonu ile yepyeni bir dünyanın kapılarını aralıyor.

Artık duvarlar Makel Lumia ile yeni bir anlam kazanıyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER

 • Led Işık Modülü: Uzun ömürlü “Mavi LED’li” ışık teknolojisi kullanılmıştır.
 • Çerçeve seçeneği: Metal, Corian, Wood (masif ahşap) ve Glass (cam ) çerçeve seçenekleri bulunmaktadır.
 • Halogen Free: Yanmaz özellikte anahtar-priz gövdesi mevcuttur.
 • Şase: Kataforez uygulamalıdır.
 • Montaj: Soketli kablo bağlantı seçeneği, Özel tasarım şase sayesinde çoklu çerçeve montaj kolaylığı,
 • Prizlerde; elektrik -- topraklama kablolarını aynı yönde bağlama kolaylığı,
 • Özel tasarım şase sayesinde çoklu çerçeve montaj kolaylığı sağlamaktadır.
 • Esneklik: Her türlü duvar zeminine uygun esnek yapıya sahiptir.
 • Güvenlik: Kasa içinde sağlıklı ve kuvvetli montaj imkânı sağlayan tırnak yapısı ile tüm prizlerde çocuk koruma özelliği yer almaktadır.

LUNIS

anahtar-priz-lunis
LUNIS

Minimal tasarımın yeni adı “Lunis” Işığın tasarımla yeni buluşması Lunis, minimal tasarımın etkileyici boyutunu evlerimize taşıyor. MANOLYA

makel-manolya-anahtar-priz
MANOLYA

Yaşam alanınızdaki her nokta önemlidir ve seçimleriniz bulunduğunuz ortama değer katar. MANOLYA anahtar ve priz serisi, sade ve şık tasarımı, renk seçenekleri ve kalitesiyle beğeninize uygun bir yaşam alanı yaratmanızı sağlıyor. CELLIA MODÜLER

makel-cellia-elektrik-anahtar-prizler
CELLIA

Modüler Seri modern mekanların eşsiz bir dokunuşla benzerlerinden ayırır. Her amaca uygun fonksiyonel çalışma ortamları için iki modülden yedi modül boyutuna kadar çerçeve seçenekleri birbirinden güzel on sekiz çerçeve ve dört farklı tuş -- kapak renk seçeneğiyle modüler seri kullanıldığı mekanlara esnek ve pratik çözümler sunarken zengin renk seçeneğiyle çalışma alanlarına farklı bir soluk getirir.

makel-moduler-seri-elektrik-anahtari
MODÜLER SERİ

Makel Modüler Seri göz alıcı dekoratif görüntüsü ile ortamlara yeni dokunuşlar getiriyor. İki modülden yedi modüle kadar tek bir çerçeve altında aynı anda birçok farklı fonksiyonun bir arada (anahtar, light, data prizi, nümeris, gibi) kullanılmasına imkan veren Makel Modüler Seri dar alanlar için pratik çözümler sağlıyor.Farklı renklerdeki tuş, kapak ve çerçeve seçenekleri ile de dikkat çeken Makel Modüler Seri, tasarım odaklı modern binaların yeni gözdesi.

KARE MODÜLER

Modüler Seri modern mekanların eşsiz bir dokunuşla benzerlerinden ayırır. Her amaca uygun fonksiyonel çalışma ortamları için iki modülden yedi modül boyutuna kadar çerçeve seçenekleri birbirinden güzel on sekiz çerçeve ve dört farklı tuş -- kapak renk seçeneğiyle modüler seri kullanıldığı mekanlara esnek ve pratik çözümler sunarken zengin renk seçenğiyle çalışma alanlarına farklı bir soluk getirir.

MILLANTA MODÜLER

Modüler Seri modern mekanların eşsiz bir dokunuşla benzerlerinden ayırır.Her amaca uygun fonksiyonel çalışma ortamları için iki modülden yedi modül boyutuna kadar çerçeve seçenekleri birbirinden güzel on sekiz çerçeve ve dört farklı tuş -- kapak renk seçeneğiyle modüler seri kullanıldığı mekanlara esnek ve pratik çözümler sunarken zengin renk seçenğiyle çalışma alanlarına farklı bir soluk getirir.

KAREA

anahtar-priz-karea
KAREA

Karea anahtar ve priz serisi, zengin renk ve ürün seçeneği ile mekânınızın dekorasyonunu bütünleyerek, size yaşam stilinize uygun kombinasyonlar yaratma imkânı sunar. Beyaz ve kremden oluşan ana renk grubu dışında, 8 farklı pastel renk çerçevesi ve 9 farklı renk seçeneği bulunmaktadır. Karea serisi’nde pratik ve kullanışlı yapısı ile yeni bir trend haline gelen dikey çerçeveleri ve klasiğin kusursuzluğunu taşıyan yatay çerçeveleri ile estetik zevkinizi mekanlarınıza yansıtır.

DEFNE

defne-elektrik-dugmesi
DEFNE

Fonksiyonellik, ürün kalitesi, çevre duyarlılığı gibi kriterler doğrultusunda geliştirilen Defne serisi zarif ve özgün tasarımları ile mekânlarınızı göz alıcı bir estetikle buluşturur. İkili, üçlü, dörtlü, beşli ve altılı yatay çerçeveleri ayrıca ikili, üçlü dikey çerçeveleri ile mekânlarınıza lüks ve yenilikçi bir boyut getirir. Defne serisi 8 adet çerçeve rengi ve 13 adet renk seçeneği ayrıca krem ve beyazdan oluşan ana renkleri ile mekânınıza uygun dekorasyon seçenekleri sunar.

LILLIUM NATURAL

lillium-karea-natural-priz-anahtari
LILLIUM NATURAL KARE

Sadelik yaşam tarzınızla bütünleşir… Farklı renk ve seçenekleri, yatay ve dikey çoklu çerçeveleri mükemmel bir uyum içerisinde buluşturan Lillium Natural görünüşündeki sadeliği, renk çeşitliliğiyle zenginleştirerek evinize değer katar. Lillium Natural, beyaz ve krem olmak üzere iki ana renk ve 11 farklı renk uygulaması ile doğal renkleri evinizin renkleri ile buluşturur.

lillium-karea-natural-priz-anahtari
LILLIUM NATURAL KARE

Size özel… Severek seçtiğiniz duvarların rengi, döşeme malzemesi, perde tipi veya mobilyalarınız sizi ve kişiliğinizi ifade eder. Lillium Natural Kare anahtar ve prizleri aynı dikkat ve aynı özen ile tasarlanan özel bir seridir. Makel markasının kişiliğini yansıtan kalite ve stil zenginliği bu seride buluştu. Lillium Naturel Kare’de çoklu çerçeveler; yatay olarak ikili, üçlü, dörtlü, beşli ve altılı, dikeyde ise ikili ve üçlü olarak mevcuttur. Lillium Natural Kare, beyaz ve kremden oluşan ana renk grubu ve 8 adet çerçeve rengi 13 adet farklı renkten oluşur. LILLIUM

lillium-anahtar-priz
LILLIUM

Tek dokunuşta duvarlarda tasarım ve şıklık… Estetik değerler ve tasarım zenginliği Lillium Serisi anahtar ve prizlerinde yeniden yorumlandı. Bu doğrultuda çocuk koruması, çevre dostu ürün kullanımı, antibakteriel özellikleri ile zenginleştirilerek zamanımızın vazgeçilmez dekoratif unsurlarından biri haline geldi. Lillium çoklu çerçeveler; yatay olarak ikili, üçlü, dörtlü, beşli ve altılı, dikeyde ise ikili ve üçlü olarak mevcuttur. Lillium beyaz ve kremden oluşan iki ana renk dışında 10 adet farklı rengi ve 22 adet kordon rengi ile dekoratif kombinasyonlar yaratmak elinizde.

MİMOZA

makel-mimoza-serisi
MİMOZA

Klasik tasarım modern detaylarla buluştu… Mimoza serisi, kalite ve konfor açısından sunduğu eksiksiz fonksiyonlar ile kullanıcıları şaşırtıyor. İkiden altıya kadar çoğalan yatay çerçeveleri ve ikili, üçlü dikey çerçeveleri ile estetik ve işlevsellik arasındaki mükemmel kombinasyonlar oluşturarak her türlü yaşam alanını ideal hale getirir. Mimoza serisi 10 adet renk seçeneği ile beyaz ve kremden oluşan iki ana renk grubuyla mükemmel bir uyum sağlar. Mimoza şık ve zarif detaylar. Mimoza serisinde 22 farklı kordon rengi ile duvarlarınızda klasikten moderne uzanan kompozisyonlar.

ROSE

makel-rose-anahtar-modelleri
ROSE

Ortamların şıklığını karakterize eden 15 adet kordon rengi ile esnek çözümler sunar. Tekli, ikili ve üçlü yatay çerçeveleri bulunan Rose serisinde çoklu çerçeveler sadece Rose modüller ile birlikte kullanılır.

SIVA ÜSTÜ SERİSİ

sivaustu-elektrik-priz-anahtari
Sıva Üstü Serisi

Sıva üstü anahtar çözümleri, duvarlarda sıvaaltı elektrik tesisatı olmayan veya duvar üzerinde pratik olarak bir elektrik hattı çekilmek istendiğinde duvarlarda kullanılır.

NEMLİYER IP44

Nemliyer IP44 serisi sıçrayan suya dayanıklı bir ürün olup üç değişik renk seçeneğiyle nemli mekanların vazgeçilmezidir.

nemliyer-plus-elektrik-anahtari
NEMLİYER PLUS IP44

NEMLİYER PLUS IP55

Nemliyer Plus serisi ürünler kasa ve kapaklarda darbelere karşı dayanıklı dış ortamların zorlu koşullarında maruz kalacağı yüksek ve düşük sıcaklıklarda deformasyon ve kırılmalara dirençli, termoplastik malzeme kullanılarak üretilmiştir.

nemliyer-elektrik-anahtari-ip-55
NEMLİYER PLUS IP55

Nemli ortamlarda sıçrayan su, banyo ve benzer yerlerde kullanıma uygundur. Nemliyer Plus IP55 dış ortamlarda bahçe, garaj gibi toza ve fışkıran suya maruz kalabilecek yerler için kullanıma uygundur. Nemliyer Plus serisi ürünlerde beyaz, krem ve gri olarak üç farklı renk seçeneği vardır.


REAKTİF GÜÇ KONTROL RÖLESİ

reaktif-guc-kontrol-rolesi-ve-sebeke-analizoru (2)

RG500 serisi Reaktif Güç Kontrol Rölesi her fazın akım, gerilim, cos , güç ve enerjilerini harmonikli ve harmoniksiz durumlarda, elektronik sayaçlar kadar doğru ölçer.

Bu sayede faturaya esas ölçüm sonuçlarına dayanarak kompanzasyon işlemlerini yürütür. RG520 modeli ile hem endüktif hem de kapasitif kompanzasyon yapılabilmektedir.

Bu özellik sayesinde yükleri kapasitif olan (klima, SMPS, PC, vb) banka veya otel gibi yerlerin kompanzasyonu da yapılabilmektedir. Takıldığı panonun iç sıcaklığını ölçer ve fan rölesi çıkışlı verebilir.

TRİSTÖR SÜRÜCÜ

Makel mikroişlemci kontrollü kapasitif yük sürücüleri, dinamik güç faktörü kontrolü uygulamalarında 80kVAr’a kadar olan kapasitif yükleri anahtarlamak için tasarlanmıştır.

Modüller tetikleme sinyalinin uygulanmasından itibaren 10ms içerisinde kondansatörleri devreye alabilmektedir.

Mikroişlemci-tabanlı mimarisi ve algoritması modüllerin sıfır geçiş anında devreye girmesini sağlayarak kondansatörlerde tahribata sebep olmaz.

Modüller, 480V’a kadar, yıldız veya üçgen bağlı, simetrik veya asimetrik, kapasitif, rezistif ya da endüktif yükleri sıfır geçiş anında anahtarlayabilmektedir.

Modüllerin tetiklenmesi, reaktif güç kontrol röleleri veya PLC’ler tarafından kolaylıkla yapılabilmektedir.

Mikroişlemci kontrollü kapasitif yük sücülerinin, geleneksel mekanik kontaktörlere kıyasla avantajları: daha uzun ömür, çok yüksek hızda ve sayıda anahtarlama yapabilmesi, anahtarlama sırasında akım ve gerilim geçici hallerinin olmamasını garantilemek ve (kullanılan kondansatörün ömrünü uzun tutmaktır.

Makel mikroişlemci kontrollü kapasitif yük sürücüler sürekli olarak çalışma gerilimi, çalışma durumu ve sıcaklığı kontrol eder ve hata tespitlerini kayıt altına alır ve ön panelde bulunan dört adet LED ve kuru kontak çıkışı ile kullanıcıya bildirir.

Makel mikroişlemci kontrollü kapasitif yük sürücüleri harmonik filtre reaktörlü veya reaktörsüz şekillerde problemsiz çalışır. Harici termik bağlantı terminalleri sayesinde kompanzasyon sisteminde kullanılan harmonik filtre reaktörünü de aşırı ısınmalara karşı korur. Makel mikroişlemci kontrollü kapasitif yük sürücüler bakım gerektirmez ve sessiz çalışır.

PANELMETRE

Panelmetre çözümleri ile tesisinizdeki enerjiyi yerinde ya da uzaktan izleyebilir, kontrol altında tutabilir, sistemlerinizin sağlıklı olarak çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Makel panelmetre ürünleri, Makel Reaktif Güç Kontrol Rölesi ile birlikte sizlere komple çözümler sunmaktadır.

Panelmetre ailesi, 3 fazın ölçümünü yapan M6T, M3T Multimetreler, V3T Voltmetre ve 1 fazın ölçümünü yapan A1M Ampermetre, V1M Voltmetreden oluşmaktadır.

A1M ve V1M modelleri tek display grubuna, M3T ve V3T modelleri 3 ayrı display grubuna sahipken, M6T modeli 6 ayrı display grubuna sahiptir.

ŞEBEKE ANALİZÖRÜ

 

MEA 11C, bir elektrik şebekesine ait olan tüm şebeke parametrelerinin ölçülmesine, gösterilmesine ve istenildiği takdirde kaydedilmesine yarayan bir şebeke analizörüdür.

Bir, iki veya üç fazlı ölçüm yapabilme özelliğine sahiptir ve iki, üç veya dört iletkenli şebekelerde kullanılabilir.

96 x 96 mm formatındaki yapısı sayesinde, tüm analog göstergeler için uygun bir yapıdadır. 3.6 inç LCD ekran ile ölçülen parametrelerin uzaktan da okunabilmesi mümkün. Kötü aydınlatmalı ortamlarda da optimal okuma zemini oluşturmak için MEA 11C, bir arka plan aydınlatmasına sahiptir.Cihaz iletişim için MODBUS seri haberleşme arayüzüne sahiptir.

KONTROL VE KORUMA RÖLELERİ

 

Tesisiniz güvenli ellerde…

Motor Koruma, Akım Koruma ve Gerilim Koruma Röleleri, motor ve makinaları, enerji düzensizlikleri ve diğer nedenlerle oluşacak arızalardan korur. Sıvı Seviye, Zaman ve Fotosel Röleler ile proses kontrol ve otomasyon ihtiyaçları güvenilir bir şekilde karşılanır.

KONDANSATÖR

1.0 kVAr ile 30 kVAr arası güç 230V / 400V / 440V / 525V gerilim opsiyonları Kondansatörler (ECP Serisi) kompanzasyon sistemleri, motor kompanzasyonu ve filtreli kompanzasyon gibi alçak gerilim uygulamalarında kullanılmaktadır.

ŞÖNT REAKTÖR

 

Şönt Reaktörler;

Reaktörler otomatik kompanzasyon sistemlerine eklenerek aşırı kapasitif gücün kompanze edilmesi sağlanabilir.

Şönt reaktörlerin en yaygın kullanım alanları uzun enerji iletim ve dağıtım kabloları kullanılan tesislerdir.

Özellikle kırsal bölgelerde bulunan radyo baz istasyonları ile radyo ve TV vericileri gibi sistemlere enerji ulaştırmak için kilometrelerce uzunlukta kablo kullanılması gerekir.

(Kabloların da tip ve özelliklerine göre belirli bir kapasite değerleri vardır.) Yük seviyesinin düşük olduğu bu tesislerde uzun kablonun kapasitif etkisi ile sistem aşırı kompanze edilmiş duruma gelir.

Bu durumda, sürekli kapasitif reaktif ceza ödenmesi durumu ile karşılaşılır. Ayrıca, aşırı kompanzasyon nedeni ile şebeke geriliminde de yükselme ile karşılaşılabilir ve hassas cihazlar zarar görebilir.

HARMONİK FİLTRE

Harmonik Filtre Reaktörleri, filtre kompanzasyon sistemlerinde kondansatörlere seri olarak bağlanılarak kullanılır.Kompanzasyon sistemlerinde harmonik filtre reaktörleri kullanılması ile birlikte harmonik içerikli sistemlerde karşılaşılan aşağıdaki sorunlar çözülmüş olur.

Makel LED Aydınlatma Kataloğu

Makel Mimarlar Kataloğu

Makel Ürün Kataloğu

Makel Teknik Broşür

Makel İletişim

MAKEL ELEKTRİK MALZEMELERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

ADRES: Osmangazi Mah. Mareşal Fevzi Çakmak Cad. No.38 Kıraç – Esenyurt -- İstanbul
TEL : +90 (212) 689 50 50
FAKS :+90 (212) 689 50 61
E-POSTA ADRESİ:[email protected]
WEB:www.makel.com.tr
İNSAN KAYNAKLARI: [email protected]
PROJE SATIŞ: [email protected]