akilli-aydinlatma-sistemleri

Akıllı Şehir Aydınlatma Sistemi, elektrik şebekesi üzerinden haberleşme kullanılarak geliştirilen, kolaylık ve tasarruf sağlayan bir otomasyon sistemidir.

  • Web tabanlı sistemde anlık olarak armatürlerin tüketim miktarları izlenebilir. Arıza tespit modülü sayesinde armatürün çalışma durumu gözlenebilir.
  • Fabrikalar, okullar, hastaneler, atölyeler gibi alanlardaki sıcaklık, aydınlatma, havalandırma, giriş-çıkış vb sistemlerin toplu ve merkezi olarak kontrol edilmesini sağlar.
  • Çevre dostudur. Karbon emisyonu salınımını en aza indirger. Kablosuz kontrol sistemi sağlar. Tüm sistem tek kumanda ile kontrol edilebilir.

Park ve Sokaklar

Park ve sokaklarda güvenlik sağlayan Akıllı Şehir Aydınlatma Sistemleri gündüz etkisi ile çevrenin karakterini vurgular. Olası zemin düzensizliklerinin fark edilmesini sağlarken aynı zamanda sakin bir etkiye sahip farklı ışık atmosferi yaratır. Yaya ve bisiklet yollarında güvenliği destekler, kentsel alanı tasarlar ve yapılandırır.

Dengeli ışık dağılımı ve minimum parlama, değişken ışık renkleri ve dönüşümlü efektler ile kent sakinlerinin çevreyi idrak etmesini sağlar.

Merkezi sistem kontrol sayesinde park ve alan aydınlatmalarında yaya trafiğinin olmadığı zamanlarda aydınlatma tasarrufu yapılabilir ya da tamamiyle kapatılabilir.

Her bir armatür ayrı ayrı kontrol edilebilir, programlanabilir.

Otopark Alanları

Park yerleri, otoparklar, geçitler ve kafa karıştırıcı tabelalar zamanımızın labirentleri olup tehlike bölgeleriyle doludur.

akilli-otopark-aydinlatma-sistemleriAkıllı Aydınlatma Sistemleri otopark ve sokaklarda trafik boşluklarını görünür kılar. Genel yönlendirmeyi destekler. Sınırların ve engellerin zamanında fark edilmesine yardımcı olur. Güvenlik ve esenlik sağlar.

Meydan ve Bina Aydınlatması

Akıllı Aydınlatma Sistemleri, kamu binaları, fütüristik bir gökdelen ya da tarihi eserler fark etmeksizin mimari ilgi noktaları yaratır.

meydan-ve-bina-aydinlatma

Özellikle dinamik beyaz ışık, kamusal alanlarda prestijli ve çekici bir etkiye sahiptir. Bina ve çevresine göre renkli çözümler de uygulanabilir. Özel etkinlikler ve durumlar için farklı senaryolar tasarlanabilir.

Tünel ve Altgeçitler

Tünel ve alt geçitlerde aydınlatma gece/gündüz farkı gözetilerek yapılmalıdır. Gece aydınlatması gün ışığında tünel çıkışında kamaşmaya, girişinde ise karanlık adaptasyonunda sorunlara neden olur.

tunel-aydinlatma-akilli-aydinlatma-sistemlerinin-kullanimi

Tünel mesafesi kısa olduğunda sorun daha da büyür. Akıllı Şehir Aydınlatma Sistemleri ile tünel ve alt geçitlerde aydınlık düzeyi ayarlanabilir, programlanabilir. Gündüz tam güçte çalışan sistem gece dimli çalıştırılarak karanlık adaptasyonu sağlanabilir.

Yol Aydınlatması

Trafik güvenliği için doğru ve kaliteli aydınlatma şarttır. Minimum parlama ve dengeli ışık dağılımı güvenli trafik sağlar. İyi bir aydınlatma, homojen ışık dağılımı, azaltılmış karanlık bölgeler çevrenin daha iyi algılanmasını sağlar.

Son teknoloji ürünü Akıllı Şehir Aydınlatma Sistemi, araç, yaya ve bisikletliler için maksimum güvence verir.

Çevre yolları, şehir içi trafik yolları, caddeler, sokaklar, kavşaklar ve meydanlara uygulanan Akıllı Aydınlatma Sistemi, tek merkezden kontrol edilebilir.

yol-cadde-kentsel-aydinlatma

  • Kullanılan ekipmanlar harita üzerinden kontrol edilebilir, arıza ve aksaklıklar tespit edilebilir.
  • Sistem kurulum aşamasında kayıt altına alınan ekipmanların çalışma ömrü, güç tüketimleri ve arıza sıklıkları hakkında istatiksel veriler tutulabilir.
  • Merkezi yönetim, trafiğin yoğunluğuna göre aydınlatma seviyesini ayarlamaya imkân verir.
  • Daha hızlı trafik akışı, doğru davranmak için sürücülere tehlike noktalarını ve risk alanlarını görünür kılmak önemlidir.
  • Akıllı Aydınlatma Sistemleri, yol aydınlatmalarında ışık kalitesi ve verimliliği birleştirerek performans kalitesine odaklanır.
  • Genel yönlendirmeyi destekler, sürücülerin birbirini erken fark etmesini sağlar. Böylece yol aydınlatmalarında yüksek güvenlik sağlar.

Akıllı Aydınlatma Sistemleri Ürün Görselleri