akilli-ev-guvenlikleri-akilli-telefonlardan-yonetiliyor

Yale Smart Living serisindeki ürünler, evde bağlantılı bir güvenlik sistemi oluşturup güvenliği tamamen akıllı telefondan kontrol etmeyi sağlayan çözümler sunuyor. Buna göre kullanıcılar; akıllı kapı kilitleri ve alarmları ile iç mekan ve dış mekan kameralarını bir araya getirerek akıllı telefonlarıyla yönetebilecekleri bir sistem kurabiliyor.

Günümüzde kullanımı her geçen gün artan mobil uygulamalar, beklentilerin üzerinde avantajlar sağlıyor. Bunun en başarılı örneklerini de, mobil uygulamalarla kontrol edilebilen ev güvenliği sistemlerinde görmek mümkün.

Kilit çözümleri ve akıllı güvenlik sistemleri alanında dünyanın lider markalarından Yale, yalnızca birbirinden bağımsız çözümler değil, entegre edilerek akıllı bir ev güvenlik sistemi oluşturan bir ürün grubu sunuyor.

akilli-ev-guvenlikleri-akilli-telefonlardan-yonetiliyor-2

Yale Smart Living serisindeki ürünler, evde bağlantılı bir güvenlik sistemi oluşturup güvenliği tamamen akıllı telefonundan kontrol etmeyi sağlayan çözümler oluşturuyor. Yale Türkiye Genel Müdürü Hasan Mavuş, eve girip çıkmak ve değerli eşyaları korumak için mobil teknolojinin kullanılmasının doğal bir gelişme olduğunu belirtiyor.

En gelişmiş korumanın kontrolü kullanıcıların elinde

Hasan Mavuş konuyla ilgili olarak, “Tüketiciler, güvenli bir şekilde yapılması gereken bazı işlerinde uygulama tabanlı teknolojileri benimsemeye devam ediyor. 2019 Global Dijital Raporu’na göre, Türkiye’de 76.34 milyon mobil abonelik bulunuyor. Mobil abonelikler yalnızca bir yılda üç milyon artış gösterdi.

Artık akıllı telefonlarımızı kullanarak sigortamızı başlatıyor, uçuş biletlerimizi rezerve ediyor, hatta doktorumuza danışıyoruz.

Bu durum akıllı ev güvenliği için de geçerli. Geçmişte güvenliği kontrol etmek için ayrı bir kilit, anahtar, izlenebilir alarm sistemi ve ayrı bir CCTV sistemi gerekirken şimdi tüm bu unsurlar birleştirildi ve ortaya akıllı bir cihazla tek noktadan kontrol edilebilen bağlantılı bir sistem çıktı. Tüketiciler akıllı kapı kilitleri ve alarmları ile iç mekan ve dış mekan kameralarını bir araya getirerek kendi ihtiyaçlarına uygun bir ekosistem oluşturabiliyor” dedi.

Mavuş sözlerine, “Akıllı evler artık daha çok gündeme geliyor ancak diğer yandan teknolojiye bağlı yaşam bazı kişiler için ürkütücü olabiliyor. Yale’in ev güvenliği cihazları serisi ise hem en gelişmiş korumayı sağlıyor hem de kullanıcıların mobil cihazların kontrolünü tamamen ele alarak her anlamda huzurlu olmalarına imkan tanıyor” diyerek devam etti.

akilli-oda-aydinlatma-gorseli

Yale’in akıllı ve bağlantılı bir ev güvenliği sistemi oluşturmak için güvenilir iş ortaklarıyla bir araya gelerek güvenlik özelliklerini geliştiren ve çok daha olumlu bir kullanıcı deneyimi sunan avantajları sistemine ilave ettiğini vurgulayan Hasan Mavuş, “Örneğin akıllı sistem, Signify‘ın Philips Hue akıllı ışıklarıyla entegre edildiğinde, ev ışıklarının rengini değiştirerek hırsızları caydırıyor ve ev sahiplerine evlerinin korunduğunu görsel olarak da belirtiyor” diye konuştu.

Yale Türkiye Genel Müdürü Hasan Mavuş, sözlerini şöyle sürdürdü:

Her 10 evden 6’sında akıllı ev aleti var

Akıllı ev piyasası günümüzde dikkat çekici bir artış gösteriyor. Araştırmalarımız, evlerin yüzde 61’inde en az bir akıllı ev aleti olduğunu gösteriyor. İnsanlar yalnızca kolaylık aramadıklarını, maddi tasarruf yapmalarına veya güvenliği artırmalarına yardımcı olacak cihazlar istediklerini belirtiyor. Buradaki önemli olan, mobil uygulamalarda bu özellikleri sunabilmek ve avantajların endişelerden daha ağır bastığını gösterebilmektir.”

Akıllı cep telefonları ev güvenliğinde uzaktan kumanda rolü üstleniyor

“Ev güvenliği daha akıllı hale geldikçe evimizin güvenliğini istediğimiz zaman, istediğimiz yerden, en güvendiğimiz cihaz olan akıllı telefonlarımız aracılığıyla koruyabileceğimiz, izleyebileceğimiz ve kontrol edebileceğimiz araçlara sahip olmalıyız.

Gittikçe daha fazla tüketici, akıllı telefonlarını evlerini kontrol edebilecekleri bir ‘uzaktan kumanda’ gibi görmeye başladı. Araştırmamıza katılanların yüzde 46’sı evlerini akıllı cihazlarıyla kontrol edebilecekleri bir yer olarak gördüklerini belirtiyor.”

Bunu kullanmadan nasıl yaşamışız!

“Genellikle insanlarda şunu görüyoruz: Ev güvenlik sistemlerinde mobil uygulamalara geçip bu uygulamaların sağladığı yüksek kontrol düzeyini ve kazandırdığı zamanı gördükten sonra, bunları kullanmadan nasıl yaşadıklarına gerçekten hayret ediyorlar.”