akilli-sehir-aydinlatma-gorseli

Kullandığımız pek çok cihaz ve ürün gibi şehirler de “akıllı” hale geliyor ve içinde yaşayanların ihtiyaçlarına göre dönüşmeye başlıyor.

OSRAM’ın sokakların farklı aydınlatma gereksinimlerini karşılamak için tasarladığı yeni bir uygulama ile sokak armatürleri kablosuz olarak programlanabiliyor, lumen seviyeleri ayarlanabiliyor ve kolayca bakımı yapılabiliyor. Tuner4TRONIC Field uygulaması dim özelliği ile de büyük oranda enerji tasarrufu sağlıyor.

Akıllı şehirlerin ihtiyaçlarına uygun aydınlatma çözümleri geliştiren OSRAM, farklı aydınlatmalara ihtiyaç duyulan sokaklar için yeni bir uygulama tasarladı.

akilli-aydinlatma-sistemi-aplikasyon-gorseli

Tuner4TRONIC Field uygulaması ile sokak aydınlatmaları sadece cep telefonu ile bulundukları yerden kablosuz olarak ayarlanabiliyor, bakımı yapılabiliyor ya da programlanabiliyor. Uygulamada bulunan dim özelliği ile aydınlatmaların lümen seviyeleri ayarlanarak enerjiden de tasarruf sağlanıyor.

Depoda bekleyen armatürü de sahada programlayabiliyoruz

Şehir ve yaşam alanlarında sokak aydınlatmalarının ihtiyaçlara yanıt vermesi için yenilikçi çözümler geliştirdiklerini söyleyen OSRAM Türkiye CEO’su Can Dikmen “Tuner4TRONIC Field uygulaması ile sokak armatürlerinin kurulum, bakım, depolama ve yenilenmesinde zaman ve maliyetten tasarruf sağlıyoruz.

osram-turkiye-ceo-can-dikmen

Örneğin, üretimi yapılmış ve depoda hazır bekleyen armatürü, ihtiyaca uygun farklı lumen seviyelerine göre sahada programlayarak, üreticileri zamandan tasarruf ettirmeyi ve gereksiz stok çeşitliliğinden kurtarmayı hedefliyoruz.

Geleceğin şehir yapılanmasını, çalışmalarımız ile desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

 

LED sürücüleri NFC aracılığıyla kablosuz programlanıyor

OSRAM’ın mobil uygulaması Tuner4TRONIC Field, LED sürücülerinin sahada NFC (Near Field Communication – Yakın Alan İletişimi) aracılığıyla kablosuz olarak ve enerji olmaksızın programlanmasını sağlıyor.

Tuner4TRONIC Field uygulaması NFC uyumlu tüm akıllı telefonlarda kullanılabiliyor. NFC anteni olmayan akıllı telefonlar için OSRAM alternatif olarak taşınabilir bir NFC tarayıcısı da sunuyor.

Her armatür üreticisine uygun olan uygulama, özgür bir tercih alanı sağlıyor. OSRAM Tuner4TRONIC Field uygulamasındaki kopyala-yapıştır fonksiyonu ile arızalı bir sokak armatürünün sürücü ayarları kopyalanıp anında yeni sürücüye aktarılıyor.

Tuner4TRONIC Field uygulamasının kablosuz olarak programlanabilmesi ile sokak armatürlerinin bakım süresi ve depolama giderleri azaltılıyor.