1975’te kurulan ve Türkiye’nin en köklü kablo firmaları arasında yer alan Vatan Kablo, Çorlu’da, 30 bin metrekaresi kapalı, 120 bin metrekaresi açık alandan oluşan üretim tesislerinde üretim yapmaktadır.

Üretim kompleksi ve merkez ofiste çalışan 200’ü aşkın personeli ile 36.yılını kutlayan firmamız yapmış olduğu yeni tesis yatırımları ile tüm dünyada adından söz ettirmeye başlamıştır. Avrupa da birkaç örneği olan, Türkiye de ise benzeri olmayan bakır tesisimizin açılmasıyla Vatan Kablo entegre bir tesise dönüşmüştür.

Ürün yelpazemizde 66 kV’ a kadar olan alçak,orta ve yüksek gerilim kabloları bulunmaktadır. Ayrıca insan yoğunluğu fazla olan mekanlarda kullanımı yurdumuzda da zorunlu hale getirilen Halojensiz kablolar da bünyemizde üretilmekte,yangın esnasında can ve mal güvenliği en üst düzeyde koruma bu sayede sağlanmaktadır.

Ayrıca hem alçak gerilim kablolarında hem de orta gerilim kablolarda alüminyum iletkenli kablo üretimimizde mevcuttur.

Vatan Kablo yüzde yüz yerli sermaye ile kurulmuş bir firmadır. Özellikle bakır üretim tesisi ve orta gerilim tesisleri ile birlikte sektöre seçim şansı getirmiş ve rekabeti arttırarak tüketicinin daha uygun fiyata kablo alabilmesini sağlamıştır.

Özellikle yer altı kabloları diye tabir ettiğimiz YVV, YVŞV, YVOV, YXC7V-R gibi işin amiral köşkünde bulunan kablolarda Vatan Kablo kalitesiyle dünya ile yarışmaktadır. Kapsamlı ürün ve sistem sertifikaları; TSE,VDE,HAR,TS EN ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistem Belgesi,GOST-R,UKR-Sepro ve ISO 14001 Çevre Yönetim Belgesi ile müşterilerine güven vermektedir.

Vatan Kablo A.Ş.

Which was established in 1975 and which is one of the most leading cable firms of Turkey, produces in facility located in Çorlu, on a 30.000sqm covered and 120.000sqm open areas. Our firm that celebrated 36th year has started to make a distinguished name all over the world with over 200 personnel working at production complex and central office and with investments in new facilities. Vatan Kablo has turned into an integrated facility by opening unique copper facilities in Turkey and a few similar ones in Europe.

Our product range includes all kinds of low voltage, medium and high voltage energy cables up to 66 kV. Furthermore, Halogenfree cables which have become obligatory in our country as well for the environments with high population density are produced in our own facility. The highest level of security of life and property during a fire is guaranteed thanks to this. Besides we produce aluminum conductor cables in both low voltage and medium voltage.

Vatan Kablo is a firm established with 100 % domestic capital. It has brought option chance to sector with especially copper facilities and medium voltage facilities and it has provided its customers to buy at affordable price cables by increasing competition.

Cables such as YVV, YVŞV, YVOV and YXC7V-R which we express as particularly underground cables compete with the world by means of Vatan Kablo quality. With its extensive product and system certificates (TSE, VDE,HAR, TS EN ISO 9001:2000 Certificate Of Quality Management System, GOST-R,UKR-Sepro and ISO 14001 Certificate Of Management System), the company creates confidence for its customers.