turkiyede-ilk-ve-tek-setel-buton-anahtarlar-1

Buton Anahtar Nedir, Nerelerde Kullanılır ?

Buton anahtarlar; elektrik sektöründe başta grup prizler ve küçük ev aletleri sektöründe tost makinaları gibi çeşitli anahtar ürünlerde kullanılan bir komponenttir.

Klasik anahtar butonlardan ayrıldığı en önemli özelliği ise; push buton (üstten basmalı) sistemi sayesinde yarattığı kolay kullanım ve elbette markalamadaki estetik avantajı..

“Push buton anahtarlar” sayesinde sanayiciler; ürünlerinde kendi markalarını özelleştirecek biçimde özel tasarım uygulamaları yapmaya imkan buluyor.

Yerli Buton Elektrik Anahtarı

Elektrik ve küçük ev aletleri sektörlerinde hali hazırda kullanılan diğer ürünlerin tamamı, bugüne kadar yabancı menşeili ithal komponentlerdi.

Tasarım ve üretim süreci Set Elektronik tarafından tamamlanarak piyasaya sürülen “yeni nesil buton anahtarlar” ile artık sanayicilerin bir dizi avantajı yakalaması da mümkün.

Setel ile şimdi üretici firmalar, Türk malı sanayi ürünlerinin;  termin, maliyet  ve satış sonrası hizmetler gibi birçok başlıkta daha geniş imkanlara sahip bir tedarikçiyi konumlandırabilecekler.

Grup Prizi Açmaya ve Ürünü Dağıtmaya Son

Özellikle grup priz ürünlerindeki klasik anahtarlı ürünlerde yaşanan kullanım zorluğunun aksine, yeni nesil buton anahtarların bağlantısı; ürünün içindeki klemenslere direk olarak yapılıyor ve bu sayede kolay montaj imkanı sunuyor.

Böylece grup prizlerde ihtiyaç duyulduğunda, tüketici herhangi bir elektrik çarpması riski yaşamdan rahatlıkla montaj yapabiliyor.