bylion-elektrik-sedex-ve-ukca-logolarini-aldi (2)

Endüstriyel fiş&priz markası Bylion Elektrik, kurumsal yapısını güçlendirmeye devam ediyor. Üretim kapasitesinde her geçen gün yatırımlarını sürdüren marka, kurumsal faaliyetlerini etkin bir kalite düzeyine ulaştırmak üzere yürüttüğü çalışmalar kapsamında SEDEX ve UKCA Belgelerini aldı.

Tedarik zinciri ve etik ticaret konusunda ileri gelişme hedefleyen Bylion, performans iyileştirme süreçlerine devam ediyor.

Yürüttüğü satış stratejileri ve pazar performansıyla son dönemlerin dikkat çeken ismi olan Bylion, iç yapısı ve kurumsal gelişimi ile de örnek firmalar arasına adını yazdırıyor.

Türkiye elektrik malzemeleri imalatında aktif üretim yapan sanayi kuruluşları arasında yer alan Bylion, kurumsal yapısını SEDEX ve UKCA denetim süreçlerini başarıyla tamamlayarak, pozitif potansiyelini tescilledi.

sedex-logo (2)

Sedex ve UKCA Nedir?

Sanayi ve ticaret kuruluşlarının etik ticaret alanındaki gelişmelerini destekleyen ve tescilleyen SEDEX, SMETA (Sedex Members Ethical Trade Audit) adı verilen bir dizi kriteri sağlayan firmaları, tedarikçi veya satın alan taraf olduğuna bakmaksızın uyulması gereken kuralları sağlayanlara verilen uluslararası geçerliliğe sahip bir belgedir.

SEDEX, amacı doğrultusunda sürekli gelişen şartlara göre güncellenebilme yeteneğine sahip firmaların yaşayabileceği tehlikelerin önüne geçmeyi hedefleyen, firma imajını ve sorunsuz işleyen tedarik halkasını koruyan, bilgi paylaşımına önem veren en önemli platformlar arasındadır.

UKCA belgesi ise Avrupa Birliği’ne üye ülkelerin standartlarını tescilleyen CE belgesinin Büyük Britanya’daki karşılığıdır. İngiltere, Galler ve İskoçya’da piyasaya sürülecek ürünler için firmalardan UKCA talep edilir.

ukca-logo (2)

Brexit düzenlemesi ve İngiltere’nin AB’den ayrılmasıyla başlayan yasal düzenlemeler kapsamında, firmaların UKCA belgesi alabilmeleri için, ürünlerin temel sağlık, çevre ve güvenlik gereksinimlerini karşılaması, piyasaya arz koşullarını sağlaması gibi bir dizi şart aranır.

Tescilli Kalite; Bylion

Geçtiğimiz aylarda iç pazardaki müşteri yönetimini ve iletişim süreçlerini iyileştirmek üzere Perpa ofisini açan ve yönetim kadrosunu güçlendiren Bylion, ihracat hedefleri kapsamında yurt dışı satışlarını da arttırıyor.

Tüm dünyada kabul gören, kalite seviyesi ve kurumsal standartları artan Bylion, müşteri memnuniyeti ve iç yapısındaki iyileştirmeleri tescilleyerek her geçen gün güçlenmeye devam ediyor.