basoglu-kablo-covid-19-tse-belgesi-aldi

Türk Kablo sanayinin güçlü liderlerinden BAŞOĞLU KABLO’nun, yaşanan pandemi süreci boyunca, Covid-19 salgınına yönelik olarak üretim tesislerinde aldığı önlemler resmi olarak belgelendi.

Tüm çalışanlarına en uygun ve hijyenik koşulları sağlayarak, paydaşlarına verdiği değer ile diğer sanayi kuruluşlarına örnek olan marka, “TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi” alan işletmeler arasına girdi.

tse-covid-19-guvenli-uretim-belgesi

Güvenli Üretim Belgesini Kimler Alabilir?

Güvenli Üretim Belgesi verilebilmesi için TSE tarafından, tüm işletme kapsamında uygulanan birçok tedbirin hayata geçirildiğinin tespiti gerekiyor. Bu tedbirler kapsamında işletme; güvenlik ve giriş aşamasından, bekleme alanı, yemekhane, üretim alanları ve ofislere kadar dezenfeksiyon şartlarını sağlamak zorunda.

Ayrıca toplantı salonları, revirler, asansörler ve servis araçlarına kadar kapsamı genişleyen önlemlerin yanı sıra tüm personelin en doğru biçimde bilgilendirilmesi de gerekiyor. Verilecek eğitimlere ilave olarak kurumun Covid-19’a karşı bir Risk Değerlendirmesi Raporu’na sahip olması ve Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Eylem Planı hazırlaması isteniyor.

1980 yılından bu yana, üretimdeki yeteneğine güçlü bir marka algısı da eklemleyerek başarı grafiğini sürdüren Başoğlu Kablo; merkezi İstanbul olmak üzere, ikisi Bolu, biri Çerkezköy ve biri de Polonya’da bulunan dört fabrikası ile toplam 29.000 m2’lik üretim tesisleriyle, Dünya’nın saygın ve Türkiye’nin lokomotif kablo üreticisidir.

Başoğlu Kablo; pandemi sürecinde üretim hacmi ve güçlü yapılanmasını korumanın yanısıra; çalışanları ve tüm paydaşlarının sağlığını önceleyen ilkesel yaklaşımıyla ön plana çıkmayı da başardı.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.