alman-silahli-kuvvetlerinde-untel-kabloya-sertifika

Kablo sektöründe, tüm dünyada farklı sektörlere yönelik özel kablo çeşitleriyle ön plana çıkan Üntel Kablo, uluslararası arenada pazara sunduğu ürünlerini, saygın global kuruluşlar tarafından sertifikalandırarak kalitesini tescil etmeye devam ediyor.

Üntel Kablo son olarak, Alman Silahlı Kuvvetleri Bundesamt für Ausrüstung Informationstechnik und Nutzung der Bundeswehr (BAAINBw) tarafından, VG95218 Part 60-61-63 ve 66 güç ve telekomünikasyon kablolarında sertifikalandırıldı.

Marine ve çeşitli kimyallara dayanıklı offshore kabloları üretme yeteneğine sahip dünyanın pek az sayıdaki kablo üreticilerinden biri olmayı başaran Üntel Kablo, askeri tip gemilerde kullanılan VG95218 türü kabloların, zorlu üretim prosesleri ve test koşullarını olumlu şekilde tamamlayarak bu alanda ülkemizdeki ilk kablo üreticisi oldu.

Kesintisiz devam eden, yoğun Ar-Ge çalışmalarının sonucunda bu sertifikaları almaya hak kazanan Üntel, bu alanda dünya çapında rekabete hazır olduğunu bir kez daha göstererek, Türk kablo sanayinin göğsünü kabartmaya devam ediyor.

Spesifik ve talebe yönelik çözümler sunmak amacıyla, yoğun biçimde faaliyet gösteren Ar-Ge departmanının göz bebeği ürünler, sertifikalandırma yatırımlarıyla da kalitesini taçlandırarak, global pazarlarda ülkemizi gururla temsil etmeye devam ediyor.

Bugün endüstriyel kablolar, kauçuk kablolar, marine ve offshore kabloları, maden kabloları ve havalimanı pist aydınlatma kabloları gibi özel ürün gruplarında 200’ün üzerinde sertifikaya sahip olan Üntel Kablo ileriki süreçte bu sayıyı daha yukarı çekmeyi planlıyor.