alkanlar-grup-alkan-kablo-alkan-solar-ve-elbi-elektrik-markalariyla-electrolighting-fuarindaydi

Elektrik sektörünün köklü ve öncü firması Alkanlar Grup, üreticisi olduğu Alkan Kablo, Alkan Solar ve Elbi Elektrik markaları ile Electrolighting Fuarı’ndaydı. Organizasyonda Alkanlar Grup Yönetim Kurulu Üyeleri; Hakan Alkan, Hızır Şentürk, Kadriye Alkan Şentürk ile Elbi Elektrik ve Alkan Kablo İhracat Bölge Yöneticileri yerlerini aldı. Üst düzey yönetim kadrosuyla Alkanlar Grup ve grup markaları etkinlik boyunca sektörün önde gelen ziyaretçilerini standında ağırladı.

Electrolighting Fuarı, 8 Mayıs itibarıyla Antalya Titanic Deluxe Belek Otel’de başladı. 3 gün süren etkinlik; 45 farklı ülkeden yaklaşık 300 iş insanını ülkemiz sanayicileri ile bir araya getirdi.

alkanlar-electrolighting-fuarindaydi

Yurt dışı pazar yatırım ve ihracat hedefleri doğrultusunda fuara katılan Alkanlar; Türkiye pazarındaki etkinliğini dünya ülkelerine taşımak için çalışmalarını her geçen gün yoğunlaştırarak, sektörün ihracat rakamlarına yüksek katkı sunmayı planlıyor.

Orta doğu ülkeleri ağırlıklı olmak üzere farklı coğrafyalardan gelen toptancı, ithalatçı, proje firmaları ve zincir market temsilcileri, pazarın güçlü oyuncuları ile buluşurken, etkinlik Türk sanayicilerinin de yeni coğrafyalara açılmasına olanak sağlayacak.

Uluslararası platformda fark yaratan Electrolighting Fuarı; kablo, kablo kanalları, elektrik prizi ve elektrik  ekipmanları, elektrik panoları, şalt cihazları, sigortalar, klemensler, jeneratör ve aydınlatma ürünleri başta olmak üzere çeşitli ürün gruplarını, uluslararası alıcıların beğenisine sundu.

Alkan Kablo, geniş ürün yelpazesindeki A. G. enerji ve tesisat kabloları, çelik zırhlı yer altı kabloları, solar kablo, fişli kablo ürünleriyle fuarda yer alırken; müşteri memnuniyeti odaklı, kaliteli ve güvenilir yaklaşımıyla marka değerine güç kattı.

Elektrik prizi ve ekipmanları alanında grup priz ve aksesuarları imalatı yapan Elbi Elektrik ise sektörde katma değeri yüksek ürünleriyle müşteri taleplerine en kısa sürede cevap veren, global pazarlardaki rekabetçi yapısıyla, Türkiye’nin değerli projelerinin gözde markası olma başarısını dış pazarlara da yansıttı.

Yurt içi ve yurt dışında en tanınmış firma ve projelerin çözüm ortakları arasında yer alan Alkanlar Grup tam 45 ülkeye ihracat yapıyor. 56 yıllık köklü geçmişinden aldığı güçle, çağın ihtiyaçları doğrultusunda faaliyet gösterdiği alanları sürekli genişleten Alkanlar Grup, Dünya pazarındaki payını her geçen gün daha da büyütmeye devam ediyor.