Bölgenin en prestijli projesi olma özelliğine sahip olan Sinpaş Kızılbük Projesi’nin anahtar-priz, şalt ve aydınlatma malzemeleri Türkiye’nin en büyük toptan elektrik malzemesi satıcısı unvanına sahip Alkanlar A.Ş. tarafından tedarik edildi.

Satışlarının %70’i iç piyasa %30’U ihraç olmak üzere büyük bir kitleye hizmet eden Alkanlar A.Ş. bu büyük projeye bayisi olduğu dünyaca ünlü markaların ürünlerini tedarik etmekten mutluluk duyduğunu açıkladı.

Sinpaş GYO tarafından geliştirilen “Sinpaş Kızılbük Projesi” bir termal tesis olarak inşa ediliyor. 555 adet daireden oluşan projede; 0+1 daireler 59 ila 98 metrekare, 1+1 daireler 120 ila 126 metrekare, 2+1 daireler 142 ila 182 metrekare, 3+1 daireler 216 ila 270 metrekare büyüklüğünde konutlar bulunuyor.

Projede bulunan 1+0 dairelerde 4-6 kişi, 1+1 dairelerde 4-6 kişi, 2+1 dairelerde 6-8 kişi, 3+1 dairelerde ise 10 kişiye kadar konaklama yapılabiliyor.

Marmaris’te, denizden tek girişin olduğu muhteşem koyda yükselen Sinpaş Kızılbük Projesi dev bir turizm tesisi olarak hayata geçiriliyor. Ünlü iş insanı Emin Hattat tarafından 30 yıl önce inşaatı başlatılan otel binası Sinpaş tarafından dört mevsim yaşanacak termal bir tesise dönüştürülüyor.

Ömür boyu devre mülk olarak satışa sunulacak olan Sinpaş Kızılbük Projesi’nde; teraslı, bahçeli, dubleks gibi farklı özellik ve büyüklüklerle tekne konseptinde tasarlanan daireler bulunuyor. Kızılbük Wellness Resort termal havuzları, spa ve masaj alanları; Wellnesspark’taki beslenme, egzersiz ve detoks hizmetleri; orman içinde yer alan çocuklar için macera ve su parkları ve son olarak çarşısı ile yılın her günü ayrıcalıklarla dolu, yenileyici ve sağlıklı bir tatil konsepti sunuyor.

Muhafazakâr tatile uygun sosyal alanları da bulunan devre mülk tesisinde hem kara hem de deniz üzerinden ulaşabileceğiniz sadece kadınlara özel olan Ladies Beach bulunuyor. Ladies Beach içerisinde dinlenme alanları, snack barlar ve yeme içme hizmetleri de sunuluyor.

Elektrik Malzemesi Tedariği Denildiğinde Neden Alkanlar?

1967 yılında Rize’de kurulan Alkanlar A.Ş., 1972 yılından itibaren İstanbul’da ticaret hayatına devam ediyor. Firma; ofis, depolama ve üretim bölümleri ile toplam 55.000 m2 alanda faaliyetlerini sürdürüyor.

Yeniliğe ve gelişime açık uzman bir kadro ile çalışmaya özellikle önem veren firmanın İstanbul Sancaktepe’de yurt içi ve yurt dışı satış ofisleri; Bakkalköy, Gebze, Karaköy ve Perpa Ticaret Merkezleri’nde şubeleri bulunuyor.

Türkiye’nin en büyük toptan elektrik malzemeleri satıcısı olma unvanına sahip olan Alkanlar Elektrik’in bayisi olduğu markalar başlıca; Philips, Ledvance, Panasonic by Viko, Siemens, Legrand, Hes Kablo, Entes gibi dünya markaları olarak sıralanabilir.

Kendi alanında dünyadaki talep ve gelişmeleri de yakından takip eden Alkanlar A.Ş. aydınlatma ürünleri konusunda sadece Türkiye’de değil Avrupa ülkeleri içerisinde de ön plana çıkarak bayisi olduğu markaların “Avrupa Ciro Birincisi” olma unvanını kazanmıştır.

Aydınlatma ürünleri ihracatında “Türkiye Üçüncülüğü” bulunan Alkanlar A.Ş., Avrupa başta olmak üzere toplamda 61 ülkeye ihracat yapmaktadır.

Pazarlama firması olarak kurulan Alkanlar A.Ş zaman içerisinde sanayi firması olma yolunda ilerlemiştir. İlk kez 2007 yılında Alkan Kablo markası ile kablo imalatına başlamıştır. 2017 yılında Ledram markası ile aydınlatma ürünleri imalatına başlamış ve 2019 yılında ABB firmasından üretim tesisleri ile birlikte satın aldığı ELBİ markasını bünyesine katarak anahtar priz sektöründe de söz sahibi firma olmayı başarmıştır.

Gebze, Sancaktepe ve Arnavutköy’de bulunan üretim tesislerinde sürekli devam eden yatırımları ile 42.000m2 kapalı alanda üretimini gerçekleştirmektedir.

Günümüzde yurt içi ve yurt dışı olmak üzere 35 kişilik saha satış personeli ve 20 kişilik satış destek ekibi kadrosuyla; müşterilerine en iyi hizmeti sunmak ve dünya markalarını müşterileri ile buluşturmak için ilk günkü heyecanıyla çalışmalarına devam etmektedir.