Novsen ile tüm Türkiye’de endüstriyel ve diğer alanlarda tüketiciye ulaşan Twomaster otomatik transfer şalterleri, elektriksel yükleri iki farklı kaynak arasında değiştirmeyi sağlayıp enerji kesintisi durumlarında şebeke ile jeneratör arasındaki transferi otomatik olarak yaparak, tüketiciye enerji konforu sunuyor.

40A’den 4000A’e kadar geniş bir aralıkta seçim şansınız olan Twomaster, uluslararası sertifiaları IEC60947-1 (2001), IEC60947-3(2005), IEC60947-6-1 (2005) ve üstün kalitesi ile benzerlerinden ayrılıyor. Bu özelliklerinin yanı sıra öne çıkan bazı artıları, Twomaster şalterleri iç pazarda benzersiz bir konuma yerleştiriyor.

Otomatik Transfer Şalterleri Neden Önemli?

Özellikle hastaneler, bilgi işlem merkezleri, güvenlik birimleri, bankalar gibi enerji kesintisinin çok önemli sonuçlar doğurabileceği mekanlar ile konutlar da dahil olmak üzere, enerjiye ihtiyaç duyan tüm mekanlarda çeşitli yedek enerji kaynaklarından faydalanılıyor.

twomaster-otomatik-transfer-salterleri Trafo bakım, kablo arızaları gibi herhangi bir sebeple enerji kesintiye uğradığında, otomatik transfer şalteri yedek kaynağı otomatik olarak devreye alarak uzun süreli enerji kesintisinin önüne geçiyor. Şebekeden enerji verilmeye başlandığında tam tersi bir işlem gerçekleştiriyor. Böylece sistemde herhangi bir müdahale olmadan, otomatik olarak anahtarlama yapılarak enerjisiz kalınmıyor.

Twomaster otomatik transfer şalterleri, performans ve karakteristik özellikleri ile öne çıkıyor. Çift kompleks kontağı, yatay hareket mekanizması, önceden var olan mikro motor enerjisi ve mikrokontrolör kontrol teknolojisi kullanarak sıfır arka ulaşan Twomaster otomatik transfer şalterleri, dahili mekanik ve elektriksel kilitleme ve bağımsız enversör yük ayırma özelliği ile daha emniyetli bir kullanım sağlıyor.

Kolay, Sessiz, Sarsıntısız Kullanım!

“Sıfır konum” teknolojisi sayesinde, yangın gibi acil durumlarda kaynak enerjilerini kesen Twomaster, Türkiye’de uygulanması zorunluluğu bulunan Yangın Yönetmeliği şartlarına uygun şekilde üretiliyor.

Yük kesici enversör şalterin pozisyon değiştirmesi, kararlı bir motor ve sürücü ile sağlandığından, kolay, sessiz ve sarsıntısız şekilde sağlanıyor. Tahrik motoru yalnızca transfer anında enerjiye ihtiyaç duyarken, transferin olmadığı durumda akım çekmiyor. Enerjiye ihtiyaç duymayan bu özelliği ile Twomaster şalterler tasarrufu sağlayarak, tüketicinin cebini de düşünüyor.

novsen-twomaster-e-serisi-otomatik-transfer-salter

ON ve OFF pozisyon indikatörü ve asma kilit takılabilme özelliği sayesinde, güç kaynağı ve yük arasında izolasyonu emniyetli şekilde sağlayan Twomaster, yüksek güvenlik, yüksek kararlılık ve iyi otomizasyon ile 8000’den fazla operasyon yapıyor.

Uluslararası gelişmiş mantık kontrol teknolojisinin kullanıldığı Twomaster güçlü bir parazit önleme özelliğine sahip. Ana kaynak ON-OFF ve yedek kaynak ON-OFF göstergesi ve 3 kalıcı pozisyonu (I-O-II) bulunan Twomaster’ın mondajı da oldukça kolay.

Otomatik transfer modülü, motor çift besleme ve köprüleme baraları üzerinde bulunan Twomaster, tak çalıştır konforuyla kolayca monte edilip kullanılabiliyor. Acil durumlar için Elle Kumanda, otomatik transfer ve otomatik durumda iken Acil Durum OFF ve Otomatik Çalışma olarak 3 farklı çalışma seçeneği sunuyor.

Konut vb. uygulamalara uygun olarak geliştirilen, gerilimi ve frekansı tek fazdan izleyen B serisi; endüstriyel uygulamalar için kompakt tasarım ve aksesuarsız kullanım ile optimum çözüm sunan S serisi; uzaktan sinyal yoluya transfer sağlayan R serisi; RS485 Modbus haberleşme ile donatılan, entegre ekranlı E serisi; S serisine ek fonksiyonlar bulunduran ve entegre ekran ve aksesuarlar ile bir çok ihtiyaca cevap veren PRO-S serisi; RS485 Modbus haberleşme, arttırılmış fonksiyon sayısı, entegre ekran ve aksesuarlar ile her ihtiyaca çözüm sunmayı hedefleyen PRO-E serisi Twomaster otomatik transfer şalteri yelpazesini oluşturuyor.