novsen-elektrik-distributorlugunde-palazzoli-guvencesi

Novsen Markası, yaklaşık 10 yılı aşkın süredir, çeşitli üretim gruplarının ve global sanayi kuruluşlarının Türkiye Distribütörlüğünü gerçekleştiriyor. Bu markalar arasında bulunan ve 120 yıldır sektöre yön veren Palazzoli, Novsen Elektrik distribütörlüğünde Türkiye pazarında yoğun ilgi görüyor.

Novsen uzmanlığıyla piyasaya sunuşan Palazzoli, yüzyılı aşkın şekilde, yüksek güvenlik ve dayanıklılık standartları ile dünyanın en çok güvenilen markalarının başında geliyor.

Standart Uygulamalar İçin Yüksek Performans

Terbox Buatlar

Palazzoli’nin standart uygulamalar için ürettiği TERBOX serisi, geri dönüştürülebilir teknopolimerden üretilen bağlantı kutuları, zorlu olmayan her ortamda kullanıma uygun.

terbox-buatlar

Yuvarlak ve dikdörtgen olacak şekilde versiyonları mevcut. Yuvarlak versiyon IP44 derecesinde koruma sunarken, dikdörtgen versiyon IP56 derecesinde koruma sunuyor. Kutuların alt kısmında DIN kılavuzları, elektronik kartlar, terminal blokları vb. gibi küçük aksesuarların takılmasına olanak tanıyan kılavuzlar buluyor. Bu buatlar, uzun ömürlü oluşuyla elektrik tesisatlarında yüksek performans sunuyor.

Unibox Buatlar

Alüminyum alaşımlı UNIBOX serisi üniversal buatlar, standart uygulamaların daha zorlu alanlarında kullanılmak üzere üretiliyor. Alüminyum alaşım sayesinde, dış etkilere karşı oldukça dirençli hale geliyor.

unibox-buatlar

Kolay monte edilebilir şekilde üretilen bu buatlar, IP66/IP67 derecesinde toz ve su geçirmezdir.

Ağır Hizmet Uygumalarında Palazzoli Güvencesi

Taisbox Serisi Buatlar

Endüstriyel sistemlerin en zorlu koşullarına karşı Palazzoli; toksik gazlar üretmeyen, kimyasallara karşı yüksek dirençli olan, yüksek basınca ve yüksek sıcaklığa dayanıklı, yangın geciktirici bir malzeme olan termoset GRP’den TAISBOX buatları üretiyor. Eskimeyen elastomerden yapılmış özel contalar, olası su baskınlarına maruz kalan alanlara IP68’e kadar koruma derecesini garanti eder.

taisbox-serisi-buatlar

Kimya endüstrileri, endüstriyel tesisler, havaalanları, soğuk odalar ve tozlu, tuzlu ve aşındırıcı atmosfer için de ayrıca uygundur.

Palazzoli, TAISBOX serisi modüler buatlar, panoya montaj için küçük boyutlarda ve endüstriyel tesislerde duvara montaj için orta ve büyük boyutlarda olmak üzere iki ana alternatifle sunuyor. Bu buatlar tamamen kapalı veya rakor boşlukları açılmış şekilde sipariş edilebiliyor.

Alucase Serisi Buatlar

ALUCASE buatlar, geniş boyut seçenekleriyle, ağır hizmet uygulamalarında, aşındırıcı ve ıslak ortamlarda kullanılmak üzere alüminyum alaşımlı olarak üretiliyor. Özellikle denizcilik uygulamalarında tercih edilen ve kimyasal etkilere dirençli olan bu buatlar, IP67 seviyesinde toz ve su geçirmez.

IK10 derecesinde darbe ve ezilmelere karşı oldukça dayanıklı. ALUCASE buatlar, kapalı kutu olarak veya rakor boşlukları açılmış şekilde kullanıcıya sunuluyor. TAISBOX serisinde olduğu gibi DIN rayı ve bu rayı gösteren şeffaf kapaklı versiyonu mevcut. 

Firebox Yangına Dayanıklı Buatlar

FIREBOX serisi, yangına dayanıklı, fireproof buatlar, DIN 4102-12’ye göre E30, E60, E90 sınıfında sertifikalandırılmıştır.

firebox-yangina-dayanikli-buatlar

Palazzoli fireproof buatlar, yangın anında, acil durum aydınlatması ve yangın alarm sistemleri gibi kritik hizmetlerinin yanı sıra, yangın kurtarmayı organize etmek için yeterli süre boyunca çalışır.

1000◦C’da 90 dakika, 930◦C’da 120 dakika boyunca yanmaz ve bu şekilde yangın anında bile çalışma garantisi verir. FIREBOX yangına dayanıklı buatlar, teknopolimer malzeme veya çelikten üretiliyor. Halojensiz teknopolimeler malzemeden üretilen fireproof buatlar IP56, çelikten üretilen fireproof buatlar IP66 derecesinde toz ve su geçirmezdir.

Patlayıcı Ortamlarda Maksimum Güvenlik – Exproof Buatlar

Kimyasal boyahaneler gibi patlayıcı ortamlarda bulunan toz ve gazlar sayesinde istenmeyen patlamalar, parlamalar oluşabilir. Bu nedenle patlayıcı, tutuşucu gazların ve tozların bulunduğu ortamlarda exproof ekipmanların kullanılması gerekiyor.

Unibox-Exu Exproof Buatlar

UNIBOX-EXU alüminyum alaşımlı bağlantı kutuları, ATEX Direktifi 2014/34/UE’de tanımlandığı gibi patlama tehlikesi olan alanlardaki uygulamalar için uygun. Palazzoli tarafından, IP66/IP67 koruma derecesini garanti eden su geçirmez kapakla birlikte sunuluyor. Bu buatlar, ATEX Bölge 2 ve 22 için uygun.

unibox-exu-exproof-buatlar

Taisbox-Ex ve Taisbox-Exu Exproof Buatlar

Yanıcı ve parlayıcı tozların ve gazların bulunduğu ortamlar için sunulan TAISBOX–EX ve TAISBOX-EXU buatlar, ATEX Direktifi 2014/34/UE’de tanımlandığı gibi patlayıcı ortamlarda kullanıma uygun.

taisbox-ex-ve-taisbox-exu-expoof-buatlarAntistatik özellikli bu buatlar, yüksek sıcaklık ve yüksek sıcaklığa dayanıklı termoset GRP’den üretiliyor. Kapak, paslanmaz çelik vidalarla arka kutuya tutturulurken, sızdırmaması için, eskimeyen elastomerden yapılmış conta kullanılyor. Geniş boyut seçeneklerine sahip TAISBOX-EX ve TAISBOX-EXU buatların kapalı kutu veya rakor girişleri açılmış versiyonları mevcut. IP66/IP67 seviyesinde toz ve su geçirmez olan bu buatlar ATEX Bölge 1, 2, 21, 22 için uygun.

Alucase-Exu Exproof Buatlar

ALUCASE-EXU exproof buatlar, patlama tehlikesi olan alanlardaki uygulamalar için uygun, alüminyum alaşımlı, su geçirmez kutular olarak tasarlanıyor.

alucase-exu-exproof-buatlarArka kutu ve kapak, floro-zirkonyum işlemi ile ekolojik korozyon önleyici pasivasyon ile işleniyor ve sıcak polimerize ile çizilmeye karşı dayanıklı, eskimeyen, toksik olmayan polyester boya ile tamamlanıyor. Kapak, paslanmaz çelik vidalarla arka kutuya tutturulurken, sızdırmaması için, eskimeyen elastomerden yapılmış bir conta ile monte ediliyor. IP66/IP67 seviyesinde toz ve su geçirmez olan bu buatlar ATEX Bölge 1, 2, 21, 22 için uygun.

Palazzoli, exproof buatlar için kendi fabrikasında, müşterinin istediği metrik ölçülerde, istenildiği kadar rakor girişleri açıp tamamen uygulamaya özel exproof buatlar üretebiliyor. ATEX buat istek formuna ulaşmak ve Palazzoli buatlar için daha fazla bilgi almak için www.novsen.com / www.novsen.com.tr web adreslerinden ve info@novsen.com adresinden Novsen’e ulaşabilirsiniz.