frer-gerilim-trafolari (1)

Frer 40 yılı aşkın süredir İtalya’da, elektrik sektörüne fonksiyonel koruma ve ölçüm ürünleri üretiyor. Ekonomik ve optimum çözümleriyle tanınan Frer, alçak gerilim akım ve gerilim trafoları alanında geniş ürün yelpazesine sahip. Her ihtiyaca uygun ürün sunmayı hedefleyen Frer’in gerilim trafolarını yakından inceleyelim.

Frer AG gerilim trafolarını üç ayrı kategoriye ayırarak üretiyor. Bunlar, ölçü gerilim trafoları, yüksek hassasiyetli gerilim trafoları ve koruma gerilim trafoları olarak ayrılıyor. İstenilen ortama göre gerilim trafosu tipi, gerilim değerleri ve hassasiyeti seçilebiliyor.

Tüm bunlara ek olarak, bu gerilim trafolarının istenirse sekonder terminal yeri ön tarafa alınabiliyor, istenirse gerilim trafosu dikey şekilde imal edilebiliyor, çalışma frekansı 400Hz olarak seçilebiliyor.

Ayrıca her ortama uyum sağlayacak özellikler bu gerilim trafolarına eklenebiliyor. Frer, raylı sistemler için titreşime dayanıklı (vibrationproof) olacak şekilde gerilim trafolarını imal edebiliyor.

Aynı şekilde, gemiler ve nemli ortamlar için yüksek nemde çalışmaya uygun (tropicalization) özellikli gerilim trafolarını kullanıcılara ekstra çözüm olarak sunuyor. Benzer olarak istenen türde ve ortama uygun olacak şekilde gerilim trafoları imal eden Frer bu alanda uzman olduğunu kanıtlıyor.

Frer Ölçü Gerilim Trafoları

Elektriksel ölçüm ürünlerinde yeniş bir yelpazeye sahip Frer, ölçü devrelerinde kullanılmak üzere gerilim trafoları üretimi yapıyor. Frer TTV serisi gerilim trafolarının sekonder gerilimi standart olarak 100V, 110V, 100:√3 ve 110:√3 olarak seçilebiliyor.

Gerilim trafolarının primer gerilim değerleri ise 100V ila 1200V arasında ve gerektiğinde X:√3 olarak seçilebiliyor. Frer her ihtiyaç ve duruma uygun çözüm sunmak için farklı primer ve sekonder gerilim değerlerinde de kendi fabrikasında özel imalat yapabiliyor.

Ölçü gerilim trafolarının ölçüm hassasiyeti ihtiyaca göre cl.1 veya cl.0,5 değerinde seçilebiliyor. Gerilim trafoları ayrıca sipariş edilen bir kapak kullanılarak, istenildiği zaman yetkili kişilerce mühürlenebiliyor.

Yüksek Hassasiyetli Gerilim Trafoları

Frer, çok hassas ölçüm gerektiren kritik alanlarda kullanılmak üzere yüksek hassasiyetli gerilim trafolarını sunuyor. Bu hassas gerilim trafolarının ölçümleri binde iki hata oranına sahip olacak  şekilde cl.0,2 sınıfındadır.

yuksek-hassasiyetli-gerilim-trafolari

Hassas uygulamalarda en doğru ölçüm için tercih edebileceğiniz yüksek hassasiyetli gerilim trafolarının primer değerleri 100V ila 1000V arasında ve gerektiğinde X:√3 olarak seçilebiliyor.  Frer yüksek hassasiyetli gerilim trafolarının sekonder gerilim değerleri ise 100V, 110V, 100:√3 ve 110:√3 olarak seçilebiliyor. Frer’in fabrikasında farklı primer ve sekonder gerilimleri ve VA değerlerinde gerilim trafosu imalatı yapılabiliyor.

Koruma Gerilim Trafoları

Frer koruma ve kumanda devrelerinde kullanılmak üzere, koruma gerilim trafoları imalatı da yapıyor. Alçak gerilim koruma gerilim trafolarının hassasiyetleri cl.3P ve cl.6P olarak değişiyor.

koruma-gerilim-trafolari

Primer gerilim değerleri 100V ila 1000V arasında değişen ve gerektiğinde X:√3 olarak seçilebilen bu gerilim trafolarının sekonder gerilim değerleri ise 100V, 110V, 100:√3 ve 110:√3 olarak seçilebiliyor. Frer, diğer akım ve gerilim trafolarında olduğu gibi farklı değerler veya ortamlar için de fabrikada özel imalat yapabiliyor.

Elektriksel koruma ve ölçüm alanında geniş ürün yelpazesine ve optimum çözümlere sahip olan Frer hakkında daha fazla bilgi almak için Novsen’e www.novsen.com ve www.novsen.com.tr adreslerinden veya info@novsen.com üzerinden ulaşabilirsiniz.