denizcilik-sektorunun-tum-ihtiyaclari-palazzolide (1)

Novsen’in Türkiye distibütörü olduğu Palazzoli, 1904 yılından beri sanayi, Atex, altyapı ve denizcilik sektörlerine yönelik elektrik ve aydınlatma ekipmanları üretimi yaparak, İtalyan sanayi tarihinde önemli bir yer tutuyor.

Denizcilik sektöründe, deniz suyuna maruz kalan ekipmanların aşınıp ömrünün kısa olması veya paslanması bu sektörün en büyük sorunlarından. Ayrıca deniz tuzunun aşındırıcı ve UV ışınlarının ağartıcı özellikleriyle, gemi, liman ve marinalardaki ekipmanların korozyona uğrama ihtimali çok yüksek. Bu zorlu ortamda kullanılan ekipmanlar hem suya ve toza dayanıklı, hem korozyona dirençli, hem dalga sarsması durumunda oluşabilecek darbe ve ezilmelere dayanıklı hem de paslanmaz özellikte olmak zorunda.

Zorlu ortamlara dayanıklı ve güvenilir çözümler sunan Palazzoli, denizcilik sektörü için ürettiği ekipmanlarla bu sektörün imdadına koşuyor. Gemi, iskele, liman ve marinalar için prizler, fişler, buatlar, anahtarlar, ara parçalar, aydınlatma ürünleri, pedestallar vb. ekipmanlar Palazzoli tarafından yüksek performans sunacak şekilde üretiliyor. Palazzoli’nin marine ürünlerini yakından inceleyelim:

Yüksek Performanslı Containers Serisi Fiş ve Prizler

Containers serisi, Palazzoli’nin ağır hizmet koşullarına uygun olarak ürettiği, denizcilik sektörünün zorunluluklarını karşılayan, TAIS, ALUPRES, TOPTER serisi prizler ve XCEE serisi fişlerden oluşmaktadır. Containers serisindeki tüm prizler 380V/400V – 32A değerinde, 3 faz+toprak kutuplarına sahip.

Containers serisinde bulunan duavara montajlı TAIS kilitli prizler, korozyona dirençli, yüksek sıcaklık ve yüksek basınca dayanıklı, aleve dirençli ve halojensiz GRP malzemeden imal ediliyor. Prizler, üzerlerinde bulunan kapak ile IP66/IP67 derecesinde toza ve suya karşı dayanıklı olup denizcilik sektörünün ıslak ortamlarında çalışmaya uygun. Üzerindeki kilit  mekanizması sayesinde istenmeyen fiş sökülmelerinin önüne geçen bu prizlerin direkt bağlantılı, DIN raylı ve entegre C32A MCB korumalı seçenekleri mevcut.

containers-serisi-fis-ve-prizler

Containers serisinde bulunan ALUPRES duvara montajlı kilitli prizler, alüminyum alaşımlı olup korozyona karşı yüksek dirençliler. Bu kilitli prizler IP67 seviyesinde toza ve suya dayanıklı olup, belli süre boyunca suya daldırmalara karşı korumalıdır. IK10 derecesinde darbe ve ezilmelere dayanıklı olan bu kilitli prizlerin de direkt bağlantılı, DIN raylı ve entegre C32A MCB korumalı seçenekleri mevcut.

alupress-duvara-montajli-kilitli-prizler

Pano montajlı TOPTER prizler, özel olarak üretilen teknopolimer malzeme ile imal ediliyor. Denizcilik sektöründe, dağıtım panolarında kullanılmak üzere IP66/IP67 derecesinde suya ve toza dayanıklı olan bu prizlerin kilitli versiyonun yanı sıra standart CEE norm versiyonu da mevcut.

topter-prizler

Ağır hizmet tipi pano montajlı prizler ve mobil prizler, XCEE serisinde IP66/IP67/IP68/IP69 ve IK10 sınıfında bulunuyor. Bu prizlerin kilitli (rotoswitch) versiyonu ile fiş – priz bağlantısının istenmeyen şekilde sökülmesi neredeyse imkansızlaşıyor.

Containers serisinin fişleri de Palazzoli XCEE ağır hizmet fişleri olup gemi, denizaltı, liman, marina vb. alanların yanı sıra her türlü zorlu ortamda güvenli kullanım sunuyor. Ağır hizmet koşullarının tamamında kullanıma uygun olan yüksek performanslı XCEE fişler, IP66/IP67/IP68/IP69 seviyelerinde toza ve suya karşı korumalı ve de IK10 derecesinde darbe dayanımına sahip olarak uzatma tipinde üretiliyor.

agir-hizmet-pano-tipi-montaj-prizler

B-Smart Serisi Pedestallar

B-Smart serisi pedestallar liman, rıhtım, iskele ve kamp alanlarına su ve elektrik dağıtımı için kullanılan IP56 korumalı dağıtım üniteleridir. AISI 316L paslanmaz çelikten üretilen bu pedestallar darbelere karşı IK10 seviyesinde dayanıklı olup korozyona karşı dirençli. Tüm pedestallar enerji tasarruflu bir aydınlatma ürünüyle donatılarak prizlerin ve etrafındaki geçiş yolunun rahatça görünmesini sağlıyor.

b-smart-tipi-bedastlar

Pedestallar 2 veya 4 priz bulunduruyor, ihtiyaca göre bu prizler 16A – 32A XCEE norm veya 16A – 32A – 63A kilitli prizler olarak seçilebiliyor. İskele ucu elektrik dağıtımında kullanılmak üzere 36 modül ile donatılabiliyor. Ayrıca B-Smart serisi 2 veya 4 musluk çıkışıyla da su dağıtımını güvenli bir şekilde sağlıyor. Herhangi bir yangın anında, yangın söndürücüler için de pedestallar Palazzoli çözümleri arasında bulunuyor.

Tamamı Pirinçten Unav Serisi

Palazzoli UNAV serisi buat, priz, fiş, anahtar ve ara parçalar pirinçten imal edilerek denizcilik sektörünün ıslak ortamlarında yüksek performans sunuyor. Tüm seri IP66 derecesinde suya ve toza dayanıklı olmasının yanı sıra IK10 darbe dayanımına sahip. Bu seride bulunan karşılıklı çift girişli buatlar, rakorlarını da üzerinde bulunduruyor.

UNAV serisinin duvara montajlı su geçirmez prizleri, 16A ve 230V değerindeler. Ayrıca bu seride kablo rakorlu ve terminal bloklu prizler 10A – 24/127/230V değerinde olup bunlara uygun mobil fişler 10A değerinde ürün gamında bulunuyor. Bu seride bulunan anahtarlar da tek yönlü veya çift yönlü olup rakorlarını üzerinde bulunduruyor. Palazzoli UNAV serisi rakorlar, contalar, pullar vb. ara parçalar da denizcilik sektörünün zorlu ortamlarında kullanıma uygun olacak şekilde imal ediliyor.

tamami-pirincten-unav-serisi-prizler

Dayanıklı ve Uzun Ömürlü Nave Serisi Aydınlatma Ürünleri

Rino Nave serisi aydınlatma ürünleri, denizcilik sektöründe, AISI 316L paslanmaz çelik gövde ve ara parçaları ile yolcu, ticari ve askeri gemilerin iç ve dış bölmelerinde ve ara duvarlarında kullanılmak üzere, yüksek dayanıklılıkta üretiliyor. UV ışınlarına ve deniz tuzunun zararlı etkilerine karşı dirençli olan RINO NAVE serisi, IP66/IP67 derecesinde suya karşı sızdırmazlık sağlıyor. 930 lm ila 4240 lm arasında bulunan bu RINO NAVE LED’ler 106lm/W yüksek verime sahip olup kırılmaz ve sararmaz difüzörü sayesinde uzun süre verimliliğini sürdürüyor.

50.000 saat kullanım ömrü olan bu LED’lerin acil durumlarda kullanılmak üzere 3 saat acil durum kitli versiyonları bulunuyor, bu sayede enerji kesintisi olduğunda bile aydınlatma işlemi devam ediyor. RINO NAVE floresanlar ise 1 saat acil durum kitine sahip versiyonlarını bünyesinde bulunduruyor.

neva-serisi-aydinlatma-urunleri

NAVE E27 armatürler, IP66 sınıfında olup duvar ve bölme aydınlatması için ideal. Ayrıca bu armatürlerin korunması için çelikten bir kafes Palazzoli tarafından kullanıma sunuluyor. Çelik veya GRP malzeden üretilen silindirik cam armatürler ile de, dar alanların aydınlatması maksimum performansta gerçekleşiyor.

silindirik-cam-armaturler

Palazzoli denizcilik sektörünün tüm ihtiyaçlarına, paslanmaz ve su geçirmez ürünler sunmanın yanı sıra sektörde gerçekleşebilecek tüm zorlu senaryolara da uygun, yüksek performanslı ve uzun ömürlü ürünler sunuyor. Palazzoli marine grubu ürünlere ulaşmak ve daha fazla bilgi almak için www.novsen.com ve www.novsen.com.tr adreslerini ziyaret edebilirsiniz.