novsen-ile-frer-toprak-kacak-akim-rolelerini-inceledik-x-db3-serisi-3

Bu ay FRER tarafından DC, AC ve yüksek frekanslı kaçak akımları ölçmek için tasarlanan B Tipi, X..DB3 serisi toprak kaçak akım rölelerini Novsen Elektrik ile birlikte inceledik.

Ayırt edici özellikleri sayesinde (kaçak akımın gösterilmesi), tüketicisine yalıtım durumunu izlemek ve beklenmeyen güç kesintilerini önlemek için “Koruyucu Bakım Programı” programlama imkanı tanımasıyla öne çıkan B tipi kaçak akım röleleri yenilikçi teknik özellikleri ile pazarda sık sık adından bahsettiriyor. 

kacak-akim-rolelerinde-dijital-ekranlar-gelisiyor-3

B Tipi X..Db3 Serisi Kaçak Akım Rölelerinin Ana Fonksiyonları Neler?

  • Kaçak akımın sürekli dijital göstergesi: toplam
  • RMS, AC temel, AC yüksek frekans
  • Çift eşik: toplam RMS ve DC bileşeni
  • Ayar sahası: 30mA – 15A
  • 10kHz’e kadar AC ölçümleri
  • Dahili saat ve son 10 olayın saklanması (Opsiyonel)
  • Müdahale akım değerlerinin saklanması (Opsiyonel)
  • RS485 Modbus RTU, ölçümler, olay arşivi, (Opsiyonel)
  • 3 farklı Filtre Devresi (dır,AF, 3rd)

Kaçak Akım Rölelerinde Dijital Ekranlar Gelişiyor

Günümüzde dijitalizasyonun yenilikçi dokunuşları elektrik malzemelerine de yansıyor. Novsen Elektrik’in pazara kazandırdığı Frer markalı B tipi X..DB3 serisinde bulunan ekranlar, ürün incelemesi sırasında en çok dikkatimizi çeken kısım oluyor.

frer-kacak-akim-rolesi-gorsel

Görsel iletişim unsurlarının estetik bir tasarımla bu ekranlara yerleştirilmesi kullanım esnasında tüketiciye sunduğu konfor ile ürün, kullanıcı dostu olma özelliğini taşıyor.

Ölçüm ekranında; DC kaçak bileşeni, toplam kaçak bileşeni, harmonik kaçak bileşeni, tahmini toplam harmonik bileşeni, cihazda set edilmiş açtırma akım ve süresinin, sürekli olarak gösterimi mevcut.

frer-kacak-ak,m-rolesi-ekran-goruntusu

Trip ekranında; açtırma süresi, açtırma akımındaki AC ve DC bileşenler, en yüksek genlikli harmonik bileşen, tahmini toplam harmonik bileşeni, ve RTC’li bir modelse, açtırma akım ve süresinin zaman etiketli olarak gösterimi mevcut.

Ray tipi versiyonunun sadece 2 modüllük genişlikte olması, gerek sıfır pano dizaynında, gerekse mevcut panoya sonradan yapılacak eklemelerde, kullanıcıya büyük kolaylık sağlamaktadır.  Sadece 2 modül genişliğe sığdırılan 3 tuşun, 2 farklı modu ile pratik ve kolay şekilde tüm ekran yönetilebiliyor.

Müşterilerine son derece yenilikçi ve özelleştirilmiş çözümler sunmayı kendine misyon edinen Frer markasının Türkiye pazarındaki en önemli distribütörü Novsen Elektrik, sunduğu farklı ürün ve hizmet seçenekleri ile sektörü zenginleştirmeye devam ediyor.

Gelişen teknolojinin endüstriyel ürünlere yansımalarından haberdar olmak için markayı takipte kalmayı unutmayın.