palazzoli-kilitli-prizler (1)

Novsen’in Türkiye distribütörü olduğu Palazzoli, 1904 yılından beri sanayi, Atex, altyapı ve denizcilik sektörlerine yönelik elektrik ve aydınlatma ekipmanları üretimi yaparak, İtalyan sanayi tarihinde önemli bir yer tutuyor.

Tüm çalışma döngüleri yeşil sertifikalı olan Palazzoli, çevreye saygılı bir şekilde üretim yaparak, elektroteknik sektörünün örnek alınan üreticileri arasında yer alıyor. ISO9001, ISO14001, ISO45001 sertifikalarına sahip Palazzoli yüksek  güvenilirlikli ürünler üretip satışını yapıyor.

Endüstride önemli yere sahip kilitli prizleri, Palazzoli ilk kez mekanik anahtarlamalı olarak 1966 yılında üretmeye başladı. Her geçen gün daha da genişleyen ürün yelpazesine sahip Palazzoli’nin kilitli prizlerini daha yakından inceleyelim:

Standart Uygulamalarınız İçin Optimum Çözüm: TopTER Serisi

Standart uygulamalarda 50/60Hz, 110V-230V-400V ve 16A – 32A ve 63A olarak üretilen topTER serisi dikey kilitli prizler, dağıtım panolarında kullanılmak üzere, ekstra dayanıklı teknopolimer malzemeden üretiliyor. Üzerinde bulunan mekanik anahtarlamalı kilit AC3- AC23A yük sınıfında bulunuyor. Kilit sayesinde fiş prize takılı durumda iken kilit mekanizmasıyla yükü kesmeden fiş çıkarılamıyor, böylece kullanım süresi boyunca güvenlik devam ediyor.

palazzoli-topter-serisi-priz-baglantilari

Patentli yüksek görünürlüklü kolu, en deneyimsiz kullanıcının bile kilidin açık veya kapalı durumunu bir bakışta anlamasına olanak tanıyor, fiş-priz bağlantısı sırasında çarpılmaların önüne geçip tehlikeli durumları en aza indiriyor. Üzerinde bulunan yardımcı kontak, fişin doğru şekilde takılıp takılmadığını gösteriyor.

Sıva altı montajlı olan topTER kilitli prizler, üzerindeki kapak sayesinde olası dış tehditleri en aza indiriyor. Kapaklar saat yönünde çevrilerek kapanarak priz içini muhafaza ediyor. 16A ve 32A kilitli prizler IP44 veya IP66/IP67 derecesinde iken 63A kilitli prizler IP65 derecesinde suya ve toza karşı dayanıklı imal ediliyorlar. Ayrıca darbe ve ezilmelere karşı IK08 derecesinde dayanıklı olup güvenli bir kullanım sunuyor.

Her ihtiyaca çözüm sunmayı hedefleyen Palazzoli, topTER serisinde direkt bağlantılı, sigorta tutuculu ve 24V izolasyon trafolu (SELV) kilitli prizleri ürün gamında bulunduruyor. Sigorta tutuculu kilitli prizler, üzerinde bulunan bir kapak ile korunan 10.3x38mm ve D02 boyutlarına uygun sigorta yuvasına sahipler. Bu kapak sayesinde, sigorta ve yuvası korunurken, kolaylıkla sigorta takıp çıkarılabiliyor. Harici sigorta korumasına sahip bu kilitli prizler sayesinde, aşırı yük ve kısa devre durumlarına karşı sistem ve personeller korunuyor.

suya-ve-toza-dayanikli- palazzoli-topter-serisi-priz-baglantilari (1)

 

Standart Uygulamalarınız İçin Pratik Çözüm: PRIMA Serisi

Dağıtım panolarında kullanılma üzere, teknopolimer malzeden üretilen PRIMA serisi kilitli prizler, özel geçmeli sistemi ile kabloların rahatça bağlanmasını sağlar. Kolay bir şekilde fiş ve priz bağlantısı sunan bu seri, Palazzoli’nin tek yatay kilitli priz serisidir. Standart ve endüstriyel kullanım için uygun olarak üretilen Prima kilitli prizler, mekanik kilitleme mekanizması ve AC3-AC23A sınıfında anahtarlama yapabilmesi ile fiş-priz takılırken ve takıldıktan sonra da güvenli ve kesintisiz bağlantı sunuyor.

palazzoli-prima-serisi

Prima serisi yatay kilitli prizler, prizin üzerindeki kapak sayesinde dış etkilere karşı korunuyor. Diğer kilitli priz serilerinde olduğu gibi bu seride de gerilim değerine göre kapak rengi değişiyor. 110V kilitli prizler sarı, 230V kilitli prizler mavi ve 400V kilitli prizler kırmızı renkli kapağa sahip. Prima serisinde prizler IP44 veya IP55 derecesinde suya ve toza karşı korunuyor. Ayrıca, darbe ve ezilmelere karşı IK08 derecesinde dayanıklı olup güvenli bir kullanım sunuyor.

PRIMA serisinde direkt bağlantılı, sigorta tutuculu ve 24V izolasyon trafolu (SELV) seçenekler bulunuyor. Sigorta tutuculu kilitli prizler, ek olarak üzerlerinde 10.3x38mm boyutlarına uygun sigorta yuvası bulunduruyor. Sigorta koruması ile bağlantı ve yük akışı daha güvenli hale gelirken sigortalar doğrudan erişilebilir şekilde bulunmuyor. Bu sayede prizler özellikle halka açık yerlerde kurulum için uygun olup yetkisiz personelin sigortaların üzerinde çalışması önleniyor.

Ağır Hizmet Koşullarında Aleve ve Yüksek Sıcaklığa Karşı Çözüm: TAIS Serisi

TAIS endüstriyel alçak gerilim duvara montajlı dikey kilitli prizler, IEC/EN 60309-1, IEC/EN 60309-2 ve IEC/EN 60309-4 standartlarına uygun olup AC ve DC sistemlerde, ağır hizmet uygulamaları için üretiliyor. TAIS serisi dikey kilitli prizler, yüksek ısıya, yüksek basınca ve aleve dayanıklı, zehirli gaz (halojen) çıkarmayan, ekstra dayanıklı termoset GRP malzeme ile üretiliyorlar. Prizlerin kilitleme sistemi çelik bir braket ile yapılmış ve nominal akımda AC3-AC23A kategorisine göre onaylanmıştır.

palazzoli-tais-serisi

Kilitli prizler üzerinde bulunan özel kapak sayesinde dış etkilerden korunurken, IP66/IP67/IP69 derecesinde toza ve suya karşı dayanıklıdır. TAIS serisi, endüstriyel ortamlarda ve ağır koşullar altında kullanılmaya uygun olup IK10 sınıfında, darbe ve ezilmelere karşı son derece dayanıklıdır.

palazzoli-kilitli-priz-tais

TAIS serisinde direkt bağlantılı, sigorta tutuculu, entegre MCB’li, 24V izolasyon trafolu ve DIN raylı seçenekler bulunuyor. Endüsteriyel sistemlerde TAIS, 16A – 32A – 63A ve 125A değerlerinde, 50-500Hz arası frekanslarda, 110V ila 690VAC uygulamalar ve 50-250VDC uygulamalar için optimum çözüm sunuyor.

Sigorta tutuculu TAIS kilitli prizlerde, sigorta yuvası seramik olup arıza durumlarında oluşan yüksek sıcaklıklara dayanıklı hale geliyor. Harici olarak sigorta koruması ve priz ile fiş bağlantısının kilitlenebilmesi ile sistem güvenliği arttırılıyor. TAIS serisinde sigorta yuvaları, yetkisiz personellerin ulaşmasını engelleyecek şekilde iç tarafta ve amperaja göre 10.3x38mm, 14x51mm, 22x58mm ve NH00 boyutlarına uygun olacak şekilde bulunuyor.

MCB’li TAIS kilitli prizler, C açma karakteristiğine sahip 4.5kA, 6kA, 10kA ve 18kA kesme kapasiteli entegre minyatür devre kesici (MCB) korumasına sahipler. Endüstriyel sistemlerde ve ağır koşullarda her an meydana gelebilecek arıza durumlarına karşı, sistem ve personel koruması makimuma çıkarılarak priz ve fiş bağlantısı güvenle yapılıyor.

palazzoli-sigorta-tutuculu

Palazzoli, TAIS serisinde mekanik kilitli prizlerin yanı sıra, 63A ve 125A değerinde elektriksel kilitli prizleri de üretiyor. Elektriksel kilitli prizlerde 18kA kesme kapasiteli MCB korumalı seçenekler bulunuyor. Ayrıca, aynı anda hem MCCB hem RCD barındırarak, kısa devre, aşırı akım ve kaçak akım koruması yaparak sistem güvenliğini maksimuma çıkarıyor. Elektriksel kilitli prizler diğer TAIS ürünleri gibi IK10 sınıfı olup, IP67 derecesinde suya ve toza dayanıklı olarak imal ediliyor.

palazzoli-tais-mccb

Ağır Hizmet Koşullarında Aşındırıcı Ortamlar İçin Çözüm: ALUPRES Serisi

ALUPRES yüksek dirençli dikey kilitli prizler, ağır hizmet koşullarında kullanılmak üzere alüminyum alaşımdan yapılıyor. Endüstriyel sistemlerde korozyon ve aşınmalara karşı dayanıklı olup denizcilik sektöründe bile deniz suyuna karşı uzun süre aşınmayarak yüksek performans sunuyor.

ALUPRES serisi, diğer kilitli priz serilerinde olduğu gibi, yüksek endüktif yüklerde bile güvenli bir çalışmaya izin veren AC3-AC23A kategorisine sahip kilit mekanizmasını üzerinde bulunduruyor.

palazzoli-alupres-serisi

Duvara monte edilebilen ALUPRES serisi prizlerin üzerindeki kapak ile priz içi korunuyor. Bu seri IP66/IP67/IP69 derecesinde toza ve suya karşı dayanıklı olup korozyona karşı yüksek direnci ve darbe ve ezilmelere karşı IK10 sınıfı olmasıyla endüstriyel sistemlerde maksimum performans ve uzun ömür sunuyor.

50-250VDC sistemlerde de kullanılabilen seçenekleri bulunan ALUPRES serisi, 24V ila 690VAC sistemlerde, 16A’den 250A’e kadar uygulamalarda direkt bağlantılı, sigorta tutuculu, entegre MCB’li, 24V – 250VA izolasyon trafolu ve DIN raylı olacak şekilde üretiliyor. Harici sigorta korumasına sahip kilitli prizler, seramik sigorta yuvasını üzerinde barındırarak, arıza durumlarında oluşabilecek yüksek sıcaklıklara karşı dirençli oluyor. Sigorta yuvası, ürünün iç kısmında ve 10.3x38mm, 14x51mm, 22x58mm, E16, NH00 boyutlarına uygun olacak şekilde bulunuyor.

palazzoli-alupres-serisi-kilitli-prizDahili MCB içeren Alupres kilitli prizler, endüstriyel koşullara uygun C açma karakteristiğine ve 4.5kA, 6kA, 10kA ve 18kA kesme kapasitesine sahip. Bu sayede aşırı yük ve kısa devre durumlarında sistem ve personeller korunurken, oluşan aşırı yük, fişi çıkarmadan kesilebiliyor.

ALUPRES serisinde, mekanik kilitli prizlerin yanı sıra, 63A ve 125A değerinde elektriksel kilitli prizler de bulunuyor. Elektriksel kilitli prizlerde 18kA kesme kapasiteli MCB korumalı veya MCCB+RCD korumalı seçenekler bulunuyor. Böylece kısa devre, aşırı akım ve kaçak akım koruması yapılarak sistem güvenliği maksimuma çıkarılıyor. Elektriksel kilitli prizler de diğer ALUPRES ürünleri gibi IK10 sınıfı olup, IP65 derecesinde suya ve toza dayanıklı olarak imal ediliyor.

palazzoli-alupres

Palazzoli’nin yüzyılı aşkın tecrübeyle üretip satışa sunduğu tüm kilitli prizlere asma kilit takılıp yetkisiz kişilerin kilidi açması engellenerek, prizler daha korunaklı hale geliyor. Kilitli prizler, fazlar+toprak veya fazlar+nötr+toprak kutuplarına sahip olarak üretiliyor. Tüm serilere uygun olarak XCEE serisi fişler Palazzoli’nin ürün yelpazesinde bulunuyor. Kilitli prizler ve fişler hakkında daha fazla bilgi almak için novsen.com ve novsen.com.tr adreslerini ziyaret edebilir, info@novsen.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.