Gücünü, bilgi teknolojilerini doğru kullanan ve yenilikleri yakından takip eden bir ekibin disiplinli çalışma ruhundan alan Novsen Elektrik, uluslararası beş markası ile sektörün tüm ihtiyaçlarına cevap vermeye devam ediyor.

Novsen Elektrik’in geniş ürün yelpazesinde yer alan Frer markalı QUBO 96 Serisi Enerji Analizörleri de sektörde elektrik enerjisi ölçümünde sıklıkla tercih ediliyor.

novsen-elektrik-urun-yelpazesinden-frer-qubo96-serisi-enerji-analizorleri-3

Qubo96 Enerji Analizörleri

QUBO96 Serisi Enerji Analizörleri, 96x96mm çok işlevleri ağ analizörleri olarak tanımlanıyor. Üç fazlı, üç veya dört telli, dengeli veya dengesiz elektrik yüklerinin ölçümü için kullanılıyor. QUBO96 serisi, aktif ve reaktif enerji ölçümü de dahil olmak üzere, bir elektrik şebekesinin ana elektrik ölçümlerini görüntüleyebiliyor.

Analizör üzerindeki 4 ön buton, tüm ekran sayfalarını kaydırmadan ilgili ölçümlerin anında görüntülenmesini sağlarken, her buton ilgili ölçümlere tek tuşla ulaşılmayı sağlıyor.

Ekrandaki 13.5mm dijit yüksekliği, karakterlerin boyutu ve 5 yoğunluk seviyesinde ayarlanabilen arka aydınlatmalı LCD ekran, ölçümlerin uzak mesafeden ve tüm ışık koşullarında bile kolaylıkla okunabilmesini garanti ediyor. 0,5 saniyeden az süre ile okuma güncellenmesi gerçekleştiren Qubo96 Serisi, IP50 gövde koruma sınıfı ve IP20 klemens koruma sınıfına dahil. Modelin, opsiyonel olarak RS485-Modbus RTU haberleşmeli versiyonu da mevcut.

Qubo96 H Enerji Analizörleri

QUBO96 H Serisi 96x96mm Çok İşlevli Enerji Analizörleri, çok fonksiyonlu şebeke analizörü olarak tanımlanıyor. Üç fazlı, üçlü veya dört telli dengesiz yük sistemleri ile uyumlu olarak çalışabiliyor. QUBO96 H sürümü ayrıca, etkin bir izleme gerçekleştiren farklı iletişim protokolleri ile sistem çalışma koşulları hakkında ek bilgi sağlayan “gelişmiş” ölçümler de gerçekleştirebiliyor.

novsen-elektrik-urun-yelpazesinden-frer-qubo96-serisi-enerji-analizorleri-4

Modbus RTU/TCP – IEC 61850 – Profibus DP haberleşme opsiyonlarına sahip QUBO96 H Serisi, dahili web sunucusu ile 32 adet alt enerji analizörünü tek cihazda okuyabiliyor.

Ekrandaki 13.5mm dijit yüksekliği, karakterlerin boyutu ve 5 yoğunluk seviyesinde ayarlanabilen arka aydınlatmalı LCD ekran, ölçümlerin uzak mesafeden ve tüm ışık koşullarında bile kolaylıkla okunabilmesini garanti ediyor.

0,5 saniyeden az süre ile okuma güncellenmesi gerçekleştiren Qubo96 Serisi, IP50 gövde koruma sınıfı ve IP20 klemens koruma sınıfına dahil. QUBO96 H 3P3W – 3P4W şebeke tipleri ve dengesiz yüklerde tercih ediliyor.

Qubo96 DC Enerji Analizörleri

QUBO96 DC 96x96mm Çok İşlevli Enerji Analizörü, DC sistemler için tasarlanmıştır. QUBO96 DC ile gerilim girişi hat geriliminden direkt alınırken, akım girişi şönt üzerinden bağlanır. Primer akım oranı analizörde bulunan menü üzerinden kolayca ayarlanabiliyor.

enerji-analizoru

QUBO96 DC modeli, çift yönlü enerji sayımı ve Ah dahil olmak üzere bir DC güç şebekesinin ana miktarlarına ve daha verimli izlemeye izin veren veya sistemin çalışma durumuna ilişkin ek göstergeler sağlayan ek bir “gelişmiş” ölçümler setine de sahip.

Ekrandaki 13.5mm dijit yüksekliği, karakterlerin boyutu ve 5 yoğunluk seviyesinde ayarlanabilen arka aydınlatmalı LCD ekran, ölçümlerin uzak mesafeden ve tüm ışık koşullarında bile kolaylıkla okunabilmesini garanti ediyor.

0,5 saniyeden az süre ile okuma güncellenmesi gerçekleştiren Qubo96 Serisi, IP50 gövde koruma sınıfı ve IP20 klemens koruma sınıfına dahil. Opsiyonel olarak, bir haberleşme arabirimi (Modbus RTU – Ethernet – IEC61850 – PROFIBUS) ile alternatif olarak enerjinin ve Ah akışının yeniden iletimi için puls çıkışları olarak programlanabilen 2 alarm çıkışı veya analog çıkış modülleri bağlantıları ile donatılabilir.

Qubo96 Mono Enerji Analizörleri

QUBO96 Mono Serisi 96x96mm Çok İşlevli Enerji Analizörleri tek fazlı sistemlerde kullanıma uygun olarak tanımlanıyor. Aktif ve reaktif enerji sayımı da dahil olmak üzere, bir elektrik şebekesinin ana elektrik ölçümlerini görüntüleyebiliyor.

mono-enerji-analizoru

QUBO96 Mono, ana ölçümlere ayrılmış bir sayfada aynı anda A, V ve Hz değerlerini göstererek, farklı değerli çeşitli sayfalarda aramanın önüne de geçiyor.

Ekrandaki 13.5mm dijit yüksekliği, karakterlerin boyutu ve 5 yoğunluk seviyesinde ayarlanabilen arka aydınlatmalı LCD ekran, ölçümlerin uzak mesafeden ve tüm ışık koşullarında bile kolaylıkla okunabilmesini garanti ediyor.

0,5 saniyeden az süre ile okuma güncellenmesi gerçekleştiren Qubo96 Serisi, IP50 gövde koruma sınıfı ve IP20 klemens koruma sınıfına dahil. Opsiyonel olarak, bir iletişim arabirimi (Modbus RTU – Ethernet – IEC61850 – PROFIBUS) ile aktif ve reaktif enerjinin yeniden iletimi için darbe çıkışları olarak alternatif olarak programlanabilen 2 alarm çıkışı veya analog çıkış modülleri bağlantıları ile donatılabilir.

Farklı sistemlere göre özelleştirilmiş ve yenilikçi özellikleri ile konforlu olduğu kadar güvenli kullanım deneyimi sunan QUBO96 Serisi Enerji Analizörleri ile ilgili detaylı bilgiyi Novsen Elektrik’in uzman ekibinden alabilir, ürünlere her daim güncelliğini koruyan Novsen stoklarından ulaşabilirsiniz.