hizli-pratik-ve-uzun-omurlu-novsenden-twomaster-transfer-salterleri-2

Elektrik malzemeleri pazarında birçok dünya devi markanın bayisi olan Novsen Elektrik, Twomaster ürünlerini de endüstri ve otomasyon sektörleri ile buluşturuyor. Twomaster’ın otomatik transfer şalterleri hızı, pratikliği ve uzun ömürlülüğü ile mühendisler ve elektrik ustaları tarafından sıkça tercih ediliyor.

Twomaster Otomatik Transfer Şalterleri

Novsen Elektrik’in mühendisler, elektrik ustaları ve dolayısıyla büyük projelerle buluşturduğu Twomaster otomatik transfer şalterleri, IEC60947-6-1 standartlarına ve yönetmeliklere uygun olarak üretiliyor.

novsen-twomaster-e-1

Hızlı ve pratik kurulumu sayesinde kısa bir sürede devreye alınabiliyor. Böylece şalterler kullanıcıya zamandan tasarruf ettirirken acil durumların da kurtarıcısı olabiliyor.

Ekstra bir aksesuara ihtiyaç duymayan Twomaster otomatik transfer şalterleri, bakım gerektirmeyen yapısı ve uzun kullanım ömrü ile endüstriyel tesislere ve işletmelere ciddi tasarruflar sağlıyor.

Uygun fiyatı ve üzerine entegre halde kullanıma sunulan motor çift besleme, otomatik kontrol ünitesi, köprüleme baraları vb. aksesuarları ile pazarda çok sık tercih ediliyor.

Twomaster B, S, Pro S, E, Pro E ve R Serisi Otomatik Transfer Şalterleri

Twomaster B, S, PRO S/E, E ve R Serisi Otomatik Transfer Şalterleri, anma gerilimi 415VAC, 50/60Hz veya DC anma gerilimi 220V olan sistemlerde, 40A’den 3200A’e kadar amperajlarda, şebeke ve yedek kaynak arasında transferin güvenli şekilde yapılması için geliştirilmiştir.

novsen-twomaster-b-2

Twomaster’ın standartlara uygun, sağlam ve kaliteli ürün anlayışına uygun olarak üretilmiştir. Konut projeleri, fabrika, hastane, banka, alışveriş ve veri merkezi gibi, enerji kesintisine izin vermeyen önemli yerlerin iletim, dağıtım sistemi ve otomasyon sistemlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Dahili mekanik ve elektriksel kilitleme ile daha güvenilir ve bağımsız enversör yük ayırma özelliği sayesinde daha emniyetli bir kullanım sunan Otomatik Transfer Şalterleri, “sıfır konum” teknolojisi sayesinde, acil durumlarda kaynak enerjilerini kesiyor. Ayrıca mikrokontrolör kontrol teknolojisi kullanılarak, temel olarak sıfır arka ulaşmakta.

Yük kesici enversör şalterin pozisyon değiştirmesi, kararlı bir motor ve sürücü ile sağlandığından, kolay, sessiz ve sarsıntısız şekilde sağlanır. Tahrik motoru yalnızca transfer anında enerjiye ihtiyaç duyduğundan enerji tasarrufu sağlamış oluyor.

Transferi güvenle yöneten enversör şalter, mekanik kilidi sayesinde ana ve yedek kaynak arasında çakışmayı önleyerek, güvenli transferi garanti ediyor.

Yüksek güvenlik, yüksek kararlılık ve iyi optimizasyon ile, 8000’den fazla operasyon gerçekleştirebilen otomatik transfer şalterleri; mekatronik tasarım, hassas dönüşüm, esnek, pürüzsüz, uluslararası gelişmiş mantık kontrol teknolojisi kullanılarak, güçlü parazit önleme özelliği sağlıyor.

Üç çalışma fonksiyonuna sahip otomatik transfer şalterleri acil durum için elle kumanda edilebiliyor, otomatik transfer gerçekleştirebiliyor, otomatik durumda iken acil durum OFF seçeneği ile otomatik olarak durup, çalışabiliyor.

Twomaster B, S, Pro S, E, Pro E ve R Serisi Otomatik Transfer Şalterleri Özellikleri

Twomaster Transfer Şalterleri, uzun ömürlülüğü ve işlevselliğinin yanı sıra ihtiyaç duyulan tüm özellikleri tek üründe birleştirmesi ile de beğenileri üzerine topluyor.

 • 3 ve 4 kutuplu 1-0-2 otomatik transfer şalteri,
 • LEDli ve mekanik konum göstergesi,
 • LEDli kaynak uygun göstergesi,
 • Entegre motor çift besleme ünitesi, geniş çalışma aralığı,
 • Yangın alarm girişi,
 • Yüksek dayanıklılık,
 • El ile müdahale,
 • 0 pozisyonunda asma kilit ile güvenlik,
 • Entegre yardımcı kontaklar,
 • ON ve OFF pozisyon indikatörü,
 • Dahili mekanik ve elektriksel kilitleme,
 • Yatay baralı kontak yapısı, çift kesme özelliği.

Twomaster B Serisi Otomatik Transfer Şalterleri

B Serisi Otomatik Transfer Şalterleri gerilimi ve frekansı tek fazdan izleyerek anahtarlama yapıyor. Novsen Elektrik tarafından konut vb. projelerde sıklıkla önerilen B Serisi, jeneratör start/stop özelliği ile öne çıkıyor.

Twomaster S Serisi Otomatik Transfer Şalterleri

S Serisi’nin üstün dayanıklılığa sahip transfer şalterleri, gerilim ve frekansı 3 fazdan izleyerek transfer sağlıyor. Bu sayede endüstriyel uygulamalarda güvenle tercih ediliyor ve jeneratör start/stop özelliğini barındırıyor.

Ayrıca opsiyonel olarak tercih edilebilen LCD ekran ile öncelikli kaynak seçimi,kaynak gerilimleri ve frekans göstergesi, düşük ve yüksek gerilim uyarısı, frekans ve gerilim limit ayarı, kaynak bekleme süresi ayarı, jeneratör start/stop bekleme süre ayarı vb. özellikler ile donatılıyor.

Twomaster E Serisi Otomatik Transfer Şalterleri

E Serisi, 3 fazdan gerilim ve frekans izleyerek anahtarlama yapma, jeneratör start/stop ve jeneratör egzersiz özelliğine sahip. Bu seri diğer otomatik transfer şalterlerinden farklı olarak, RS485 MODBUS haberleşme özelliğiyle öne çıkıyor.

novsen-twomaster-pro-e-2

Üzerinde entegre şekilde bulunan LCD ekran ile S Serisi transfer şalterlerinde olduğu gibi ayar ve izleme yapılırken, ayrıca jeneratör egzersiz zaman ayarı ve RS485 MODBUS Haberleşme ayarları da yapılıyor.

Twomaster R Serisi Otomatik Transfer Şalterleri

R Serisi, uzaktan sinyalle kumanda edilmek istenen tüm alanlarda kullanıma sunuluyor. Uzaktan (remote) sinyal ile transfer sağlayan R Serisi, otomatik transfer istendiğinde harici bir otomatizm ünitesi ile otomatik transfer sağlıyor.

Twomaster Pro-S Serisi Otomatik Transfer Şalterleri

S Serisi’nin özelliklerine ek olarak Pro-S Serisi, 40-630A arasında, AC-33B yük sınıfında bile aynı üstün performansla çalışıyor ve motor yükleri ve yüksek endüktif yüklü tüm sistemlerde güvenle tercih ediliyor. Üzerinde entegre bulunan LCD ekran ile kullanım kolaylığı sağlıyor.

Twomaster Pro-E Serisi Otomatik Transfer Şalterleri

E Serisi’nin tüm özelliklerine sahip olan Pro-E Serisi, 40-630A arası motor yükleri ve yüksek endüktif yüklerin olduğu alanlarda, AC-33B yük sınıfında anahtarlama yapıyor.

Twomaster Mts Serisi Manuel Transfer Şalterleri

Twomaster MTS Serisi Manuel Transfer Şalterleri, el ile kumandalı (manuel) 3 ve 4 kutuplu transfer şalteri olarak üretiliyor. İki alçak gerilim güç kaynağı arasında güvenli ve çakışmadan transfer sağlayan MTS Serisi; bypass, motor yönü değiştirme, tek kaynaktan farklı iki yük besleme ve yük topraklama uygulamalarında da kullanılabiliyor. Gerilim değişimlerinden veya düşmelerinden etkilenmiyor.

novsen-twomaster-mts-2

Twomaster MTS Serisi Manuel Transfer Şalterleri Özellikleri

Twomaster MTS Serisi Manuel Transfer Şalterleri:

 • 3 ve 4 kutuplu 1-0-2 enversör şalter,
 • Mekanik konum göstergesi,
 • Yatay baralı kontak yapısı, çift kesme özelliği,
 • Yüksek dayanıklılık,
 • Entegre direkt kumanda kolu,
 • Asma kilit ile güvenlik özelliklerine sahip.

Twomaster tarafından geliştirilen ve üretilen hızlı, pratik, üstün performanslı, uzun ömürlü ve uygun maliyetli otomatik transfer şalterleri ile ilgili daha detaylı bilgiyi Novsen Elektrik’in tecrübeli teknik ekibinden edinebilirsiniz.