dufa-elektrik-roportaj

Duran bey röportajımıza sizi ve şirketinizi tanıyarak başlayabilir miyiz?

1974 Kahramanmaraş Afşin doğumluyum. Uzun yıllar yurtdışında danışmanlık yaptım. 2013 yılında kesin dönüş kararı aldım ve yeğenim Fatih Sarıkaya ile birlikte Dufa Elektrik Aydınlatma Ltd.Şti.’ni kurduk. Şu anda Antalya’da eksikliğini hissettiğimiz klasik ve konsept aydınlatma üzerine 2.500 m2 showroomumuzu Antalya halkının hizmetine sunduk.

Biraz Dufa Elektrik’in kurumsal yapısından bahsedebilir miyiz?

Dufa Elektrik yenilikçi, vizyon sahibi ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir firma. 2013 yılında Fatih Caddesi’nde kurduğumuz showroomumuzu hizmet kalitemizi arttırmak adına Dokuma Bölgesi’nde bulunan Kipa’nın karşısında yer alan 5 katlı yeni yerimize taşıdık. Şu anda 20 kişilik uzman ekibimizle Antalya ve çevresinde yer alan müşterilerimize kaliteli ürün ve hizmet sunmaktan, bunun yanında satış sonrası tam destek sağlamaktan onur duyuyoruz.

Şirketinizin ürün ve hizmet portföyünde neler yer alıyor?

Firmamız aydınlatma ile aklınıza gelebilecek tüm ürünlerin toptan ve perakende olarak satışını yapmaktadır. Ağırlıklı olarak; oteller ve fabrikalar, resmi kuruluşlar, mimarlar ve müteahhitler ile çözüm ortağı olarak çalışan firmamızın ürün portföyünde elektrik, aydınlatma malzemeleri üzerine A’dan Z’ye bütün ürünler bulunmaktadır. Hizmet kalitemiz ve Dufa Elektrik olarak her zaman ve her koşulda ürünlerimizin arkasında durmamız da firmamızı öne çıkaran bir diğer değerimizdir.

Dufa Elektrik’i aynı kulvarda faaliyet gösteren diğer kuruluşlardan ayıran noktalar nelerdir?

Dufa Elektrik ürün ve hizmet kalitesiyle 2 yıl gibi kısa bir sürede büyük yol kat etmiştir. Müşterilerimiz üzerinde bu güveni sağlamak elbette ki dürüst ticaret ve kaliteli ürünleri ihtiyaç sahipleriyle  buluşturmakla mümkün olmuştur. Şuan zengin ürün çeşitliliğinin yer aldığı showroomumuz Akdeniz ve Ege Bölgesi’nde faaliyet gösteren en büyük mağazalardan biridir. Burada her zevke ve beğeniye hitap eden yüzlerce seçenek bulunmaktadır.

Kuruluşunuzun başarısını ilişkilendirdiğiniz can alıcı noktaları öğrenebilir miyiz?

Başarıyı yakalamak tabii ki disiplinli ve programlı çalışmakla mümkün oluyor. Kurulduğumuz günden bu yana kısa zamanda büyük karlar elde etmek yerine uzun vadeli hedeflere odaklandık. Müşteri memnuniyetini ve ürün kalitesini her şeyin üzerinde tuttuk. Öyle zamanlar oldu ki hizmet kalitemizi en üst seviyeye taşımak için ekip olarak özel hayatımızdan feragat ettik. Hedefi en üst çıtaya taşıyıp maddi odaklı değil de hizmet

odaklı çalıştığınızda başarı zaten kendiliğinden geliyor.

Dufa Elektrik’in aydınlatma tasarımlarının bu kadar dikkat çekmesini ne ile ilişkilendiriyorsunuz?

Tasarımlarımız dünya trendlerini yakından takip eden özel tasarımcıların onayından geçtikten sonra showroomumuzdaki yerini alıyor. Mağazamızda yüzlerce seçeneğin bulunması önümüze gelen her ürünü mağazamızda sergilediğimiz anlamına gelmiyor. Bu yüzlerce tasarımın hepsi tek tek özenle ve uzun toplantılar sonucunda seçiliyor. Bu seçimlerde değişmez kriterlerimizin başında kalite ve şıklık yer alıyor. Portföyümüzde iddialı ürünlerin yer almasında da diğer etkenlerde olduğu gibi profesyonel bir ekiple çalışmamızın etkisi büyük.

Ana hatlarıyla Dufa Elektrik’i tanımış olduk. Son olarak sizin eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Dufa Elektrik olarak kaliteli ve şık tasarım ürünlerimizi Antalya ve çevre illerine sunmaktan büyük onur duyuyoruz. Yeni yaşam alanları tasarlamayı ve mevcut yaşam alanlarını yeniden dekore etmeyi düşünen tüm Antalyalıları derginiz vasıtasıyla showroomumuza bekliyoruz. Teşekkür ederim.

Mr. Duran, let’s start our interview hearin

g about you and your company.

I was born in Afşin, Kahramanmaraş in 1974. I have worked as a consultant for an extended period abroad. I have decided to move back to my country in 2013 and I and my nephew Fatih Sakarya soon established Dufa Electricity Lighting Ltd. Co.  We are now delivering our services to the residents of Antalya with our showroom of 2,500 m2 on classic and concept lighting which we believe there was a demand for in Antalya.

Can you please give an insight about the corporate structure of Dufa Electric?

Dufa Electric is an innovative and customer oriented company which has a vision. We have recently move our showroom which was located on the Fatih Street since 2013 to our new location of 5 storeys which is in the Dokuma District right across Kipa in order to improve our service quality.. We are now delivering quality products and services to our customers located in and around the city of Antalya and we are proud to be able to deliver complete after sales support.

What types of products are you offering in your product and services portfolio?

We are conducting retail and wholesale of any product which may be in connection with the lighting industry. As a solution partner of mainly hotels, manufacturing plants, public institutions, architects and constructors, our product range includes literally any product in relation with electricity and lighting appliances. Dufa Electric stands out with our service quality and the support we provide our customers with under any condition.

What exactly makes Dufa Electric stand out when compared to its competitors?

Dufa Electric came a long way in less than 2 years with its quality products and services. Building trust with our customers was only possible with the fair trade approach we assume and quality

products. Our showroom which hosts a rich variety of products is one of the largest stores operating in the Mediterranean and Eagan Regions. We are providing hundreds of options for every taste.

Can you tell us the turning points which you relate with the success of your company?

It is only possible to achieve success with disciplined and scheduled work. We have focused on long-term targets instead of emphasizing short-term high profits since the first day. We place great importance on customer satisfaction and product quality. There were times we compromised our private lives in order to bring our service quality to the highest level. Success is inevitable when you internalize service-oriented manner of work instead of being profit-driven.

What do you believe the reason behind Dufa Electric drawing so much attention with its lighting designs?

Our designs are taking their place in our showroom only after they were approved by private designers who follow the global trends. It does not mean that we are showcasing hundreds of products in our store that this is not a selection of products. Each one of these designs were picked with meticulous and extended evaluations. Quality and elegance are among the constant criteria we base our selection upon. Impressing products included in our portfolio are a result of working with a professional team among other reasons.

Now that we are briefly informed about Dufa Electric, do you have anything to add?

As Dufa Electric, we are proud of offering our quality and chic products in Antalya and neighboring cities. We will be glad to host the citizens of Antalya who are willing to redecorate their existing setup or to design new living spaces in our showroom. Thank you.