borsan-ortadogunun-en-onemli-enerji-endustrisi-bulusmasinda-geleneksel-yerini-aliyor

İhracatını daha da yüksek ivmeyle artırmayı hedefleyen Borsan, Middle East Energy Dubai fuarına bu yıl da aynı yerde, kendi özel standıyla katılacak.

Dünya genelinde 70’in üzerinde ülkeye katma değerli ihracat geçekleştiren, Türkiye’nin önde gelen sanayi şirketlerinden Borsan, 16-18 Nisan 2024 tarihlerinde Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde gerçekleşecek Middle East Energy Dubai fuarında yer alıyor. Borsan 2024 yılında ihracat gelirlerini yüzde 20 oranında artırmayı hedefliyor.

borsan-kablo-middle-east-energy-fuarinda-bir-cok-urununu-sergileyecek

40 yıllık köklü geçmişiyle Türkiye’nin en büyük 500 Sanayi kuruluşu arasında yer alan ve Dünya genelinde 40’ın üzerinde ülkeyi kapsayan geniş bir coğrafyaya katma değerli ihracat gerçekleştiren Borsan, Orta Doğu’nun enerji endüstrisi alanında en prestijli ticari etkinliklerinden biri olan Middle East Energy 2024 fuarına bu yıl da aynı yerde, kendi özel standıyla katılıyor.

Birleşik Arap Emirlikleri Enerji Bakanlığı’nın ev sahipliğinde bu yıl 49. kez düzenlenen Middle East Energy fuarı, dünya enerji profesyonellerinin en itibarlı buluşmaları arasında kabul ediliyor.

Middle East Energy fuarında 800’ün üzerinde katılımcı firma, 170’in üzerinde temsilci ülkeden ticari alıcıların, acente ve distribütörlerin, proje sahiplerinin, danışmanların, bilgi işlem uzmanlarının, mühendislerin, müteahhitlerin ve girişimcilerin yanı sıra, hükümet yetkilileriyle de bir araya geliyor.

borsan-kablo-middle-east-energy-fuarinda-bir-cok-urununu-sergileyecek

Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu ve önde gelen vergi mükellefleri arasında yer alan Borsan, fuarda ülkemizde ve dünya pazarlarında güçlü ve rekabetçi bir konuma sahip Borsan Kablo markasıyla sunduğu Bakır ve Alüminyum Güç ve Tesisat kablo ürünleri, Zayıf Akım ve Özel tasarım kablolarının yanı sıra, LED Aydınlatma ve Elektrikli Tesisat ürünlerini de sergileyecek.

Borsan’ın 2024 yılında ihracat gelirlerinde yüzde 20 artış hedefiyle hareket ettiğini ifade eden Borsan CEO’su Arbek Akay;

“Ürün portföyümüzü yenilikçi ve yüksek kaliteli ürünlerle sürekli genişletiyoruz ve uluslararası pazarlarımızdaki gücümüzü sürekli artırıyoruz. Middle East Energy fuarı, stratejik önem verdiğimiz ihracat coğrafyalarımız arasında yer alan Orta Doğu pazarında varlığımızı perçinlemek adına bize iyi bir fırsat sunuyor” dedi.

Türkiye’nin önemli ihracatçıları arasında yer Borsan’ın, bu önemli etkinlikte ülkemizin en güçlü temsilcilerinden biri olduğunu vurgulayan Arbek Akay;

“Enerji sektörünün en köklü ve itibarlı küresel buluşmalarından biri olan Middle East Energy Dubai Fuarı’na, yirmi yılı aşkın süredir düzenli katılım gösteriyoruz.

İhracatta agresif büyüme hedeflerimiz kapsamında, müşterilerimizle ilişkilerimizi güçlendirmenin ve yeni iş birlikleri oluşturmanın yanı sıra, yeni gelişmeleri görmemizi ve dünyanın her yerinden katılımcılarla ağ kurmamızı sağlayan bu etkinliği çok önemsiyoruz.

Küresel enerji topluluğunu birbirine bağlama misyonuyla enerji arzını çeşitlendirme konusunda iş birliklerinin geliştirilmesi açısından önem taşıyan Middle East Energy fuarında bu yıl da aynı yerleşkede, kendi özel standımızla şirketimizi ve ülkemizi güçlü bir şekilde temsil edeceğiz” şeklinde konuştu.