bhl-tipi-zitlik-discrepancy-anahtarlari-2

Bu sayımızda Fuji Electric Industry markası tarafından üretilen ve kaliteden ödün vermeyen uluslararası markaların ürünlerinin satışını yerele taşıyan NOVSEN Elektrik Elektronik Tic. A.Ş. tarafından Türkiye Pazarı’na kazandırılan BHL Tipi Zıtlık (DISCREPANCY)  Anahtarları’nı inceleyeceğiz.

1953’de kurulmuş olan Fuji Electric Industry, sürekli olarak gelişirken; karın yanı sıra, ürün gücü ve insan kaynakları ile topluma katkı düzeyi de dahil olmak üzere her açıdan sağlam ve dengeli bir organizasyonu kurumsal felsefesi haline getirmiş bir firma olarak başarılı çalışma hayatına devam ediyor.

Hizmet anlayışlarını uzun yıllardır tanımlayan “Yüksek kalite, her şeyin en çok satan noktasıdır.” sloganı ile müşterilerini etkileyecek ürünler geliştirirken, yüksek kaliteli ürünleri son kullanıcıya ulaştırmayı misyon edinmiş bir üretici olarak karşımıza çıkıyor.

bhl-tipi-zitlik-anahtarlari -3

Türkiye elektrik ve otomasyon pazarının ürün ve üretici yelpazesini tek başına oldukça genişleten NOVSEN firması birçok uluslararası markada olduğu gibi Fuji Electric Industry markasının da önemli tedarikçilerinden birisi. Novsen’in çok çeşitli hizmet yelpazesinden esinlenerek hazırladığımız bu ayki yazımızın devamında markanın güçlü rekabetçilerine rağmen sektörde sıkça tercih edilen zıtlık anahtarlarını inceliyor olacağız.

BHL Tipi Zıtlık Anahtarları

Fuji Electric Industry, 1963 yılında discrepancy anahtarları üretmeye başlamıştır. Orta gerilim pano ekipmanları grubunun üyesi olan discrepancy anahtarları, motorlu kesici ve ayırıcıların kumandası ve pozisyon bilgisi için kullanılan ürünlerdendir.

Fuji kesici ve ayırıcı anahtarları; Discreapancy Switch, Zıtlık Anahtarı olarak da biliniyor. Yıpranmaya karşı son derece dayanıklı malzemeler kullanılarak üretilmiş olan bu anahtarların mekanik ömrü 500.000 üzerinde açma kapamaya olanak sağlarken, elektriksel ömürleri de 100.000 açma-kapama üzeridir. Bu ömrü sayesinde pazarda rakipsizliğini sürdürürken, uluslararası pazarda boy gösteren sektör liderlerinin tercih sebebi olmuştur.

Türkiye’deki pano imalatçıları, kaliteli üretim, teslim süresi ve teknik üstünlükleri sayesinde, yurt dışı pazarlarından ciddi bir pay alarak, başta Avrupa pazarı olmak üzere, birçok pazarda kendini göstermiş ve söz sahibi olmuştur. Türkiye pazarında Novsen’in pano imalatçıları ile iş birliği ve senelik sözleşmeleri, global sözleşmeler ile iş birliklerini güçlendiren Fuji ile aynı paralelde ilerlemektedir.

BHL Serisi kesici (Y) veya ayırıcı (Z) anahtarların 2 sabit- 2 yaylı konumu bulunmaktadır. Anahtar ve kesici/ayırıcı zıt konumda iken ışıklı konum göstergesi vazifesi de görmektedir. Kumanda kontaklarının hareket etmesi için bastırıldıktan sonra 45° çevrilmesi gereken ürün, bırakıldığında anahtar yay mekanizması sayesinde kalıcı konumuna dönüş yapar. BHL Serisi anahtarlarda kullanılan gerilim değerleri: 24, 48, 110, 125, 220 VDC olarak belirtilmektedir.

Ürünün, Benzersiz Özelliklerinden Bir Kaçına Göz Atacak Olursak; 

  • Anahtarlama esnasında “ark”a maruz kalan alanı en aza indiren temas mekanizmasının yuvarlanma hareketi ile uzun süre iyileştirilmiş temas kararlılığı sağlanmıştır.

urunun-benzersiz-ozellikleri -2

  • Anahtarlama şeklinin ve kontaktaki temas açısının optimum tasarımı, en ideal şekilde gerilim ve akım taşımayı ve anahtarlamayı optimize eder ve kesme kapasitesini iyileştirir.
  • Yuvarlak ve kare tip isim levhaları, kazıma etiket sayesinde, 50 yıl üzerinde ömür sağlar.
  • Gösterge, isim plakasının şekli ile ayırt edilebilir ve bu da panel tasarımında iyileştirme sağlar.
  • Yeni nesil L3 tip LED versiyonlarında, aynı anahtarı farklı gerilim seviyelerinde kullanıma olanak tanır. 24 V, 48 V, 110 V, 125 V ve 220 V seçenekleri mevcuttur.
  • Opsiyonel olarak sunulan kilitli anahtar versiyonu sayesinde, hatalı çalışma %100 oranında bertaraf edilebilir.

Endüstriyel tasarımı, kalitesi ve güven verici özellikleri ile deyim yerindeyse gözü arkada bırakmayan bu orta gerilim pano ekipmanı sektörde çok tercih ediliyor. Fuji markası ve ürün hakkında bilgi almak için NOVSEN yetkilileri ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca NOVSEN’in satış sırasında ve satış sonrasında verdiği hizmet sayesinde ihtiyacınız olan ürünü satın alırken kendinize yeni ve güvenilir bir iş ortağı da edinebilirsiniz.