SEKTÖRÜN İLK 5 OYUNCUSUNDAN BİRİ OLMAK

Kısa sürede yakaladığı istikrarlı büyüme ile hem yerel hem de global pazarda büyük başarı yakalayan Alves Kablo, 2021 hedeflerini belirledi. Ankara’da kurduğu fabrikası ile Cumhuriyet tarihinde bir ilki gerçekleştiren Alves Kablo, adımlarını sektörün ilk 5 oyuncusu olmak için atıyor.

Stratejisini ihracata yönelik kuran firma, yüzde 35 olan ihracat rakamlarını 2021 yılı sonunda yüzde 50’ye çıkartmayı hedefliyor.

Türkiye’nin en genç ve en yeni kablo markası olan Alves Kablo, Gelişmeyen Kaybeder sloganı ile sürekli kendini yenilemek adına insana, makinaya ve teknolojiye yapmış olduğu yatırımlarına devam ediyor.

Ankara Kahramankazan’da 20.000 metrekare alan üzerine kurulmuş olan fabrikasında, hali hazırda bulunan Bakır tel çekme makinaları ile aylık 750 Ton 8 mm elektrolitik bakır telden 0,40 mm bakır tele kadar inceltme yapabilen Alves Kablo, alüminyum tel çekme makinaları ile aylık 300 Ton 9,5 mm elektrolitik alüminyum telden 0,60 mm alüminyum Tele kadar inceltme gerçekleştiriyor.

PVC granül makinalarında aylık 800 ton PVC granül üretebilme kapasitesine sahip olan Alves Kablo, Pvc, Xlpe, HFFR, Fe 180 izoleli ve dış kılıflı kablolar ile Çelik zırhlı kabloları dünya standartlarında üretebiliyor.

AKREDİTE LABORATUVAR

Kaliteli üretime öncelik veren Alves Kablo sahip olduğu kalite kontrol ve Ar-Ge laboratuvarlarını, 2021 yılı içerisinde uluslararası belgelendirme kuruluşlarının istemiş olduğu tüm test ve analizleri yapabilecek donanım ve ekipmana sahip olan Kalite Kontrol Merkezi yaparak çok yakında akredite bir laboratuvara çevirecek.

YATIRIMLARA DEVAM

Yeni yatırımı olan bakır ergitme ve Q8 Filmaşim üretim ocağını üretim tesisine katan Alves Kablo, üretim kapasitesini 1.000 Ton/Ay Bakır’a çıkarmayı hedefliyor.

TÜRKİYE İÇİN ÜRETİYOR

Cumhuriyet tarihinde bir ilk olarak fabrikasını Türkiye’nin başkenti Ankara’da kuran Alves Kablo, adımlarını sektörün ilk 5 oyuncusu olmak için atıyor. Tüm Türkiye’ye Ankara Merkez Satış Ofisinden deneyimli ekibi ile hizmet veren firma, 2020 yılında oluşturmuş olduğu güçlü ve yaygın bayilik ağını, yoğun müşteri taleplerini karşılayabilmek adına 2021 yılında da büyüterek yatırımlarını sürdürüyor.

EKONOMİYE KATKI

150 kişilik genç ve dinamik ekibe sahip olan Alves Kablo, yönünü ihracata çevirdi. Hali hazırda üretiminin yüzde 35’ini ihraç eden Alves Kablo, 2021 yılı sonunda bu oranı yüzde 50’ye çıkartmayı hedefliyor. Kurulduğu 2014 yılından beri her yıl hedeflediğinin üzerinde bir büyüme ivmesi yakalayan firma, 2018 yılında Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 firması arasında kendisine 6. sıradan yer buldu. 2020 yılında tüm Dünya pandeminin etkisindeyken bile üretimine aralıksız devam eden firma, Dünya’nın 35 ülkesine yaptığı ihracatları sayesinde Türkiye ekonomisine pozitif katkı sağladı. Alves Kablo bu sayede, global bir marka olma yolunda emin adımlarla yürüyor.