turk-telekom-arenada-metsan-aydinlatma-imzasi

İstanbul’un Sarıyer ilçesinde yer alan ve Galatasaray’ın iç sahadaki futbol maçlarına ev sahipliği yapan çok amaçlı stadyum Metsan Aydınlatma tarafından ışıklandırıldı.

2011 yılında Stadium Business Awards organizasyonunda “Yılın Stadyumu” ve “Yılın Yeni Stadyumu” dallarında aday gösterilen stadyum, Türk aydınlatma sektörünün önde gelen markalarından Metsan Aydınlatma ürünleriyle artık geceleri bambaşka bir çehreye sahip.

pelin-kurtulanProjeye özel ihtiyaçların belirlenmesi ve en doğru aydınlatmanın uygulanması için, çalışmalarını ışık tasarımcıları ve mimarlarla birlikte yürüten Metsan Aydınlatma, aydınlatmanın tamamlanmasından sonra ortaya çıkan ışık şöleniyle, yönetim tarafından tam puan aldı.

“Bu iddialı projeye, özenle çalıştık”

Projeyi üstelenen Metsan Aydınlatma Yönetim Kurulu Üyesi Pelin Kurtulan; “Dış aydınlatma Metsan Aydınlatma olarak özellikle üzerine çalıştığımız bir alan değildi. Üretim kabiliyetleri bakımından yeterli olsak da, hedef alanlarımız arasına alıp yoğunlaşmamıştık.

Ancak bu projenin gelişiyle beraber dış aydınlatma ürünleri ve uygulaması alanında hem ciddi bir referans niteliğindeki bir çalışmayı deneyimledik hem de bu tecrübe dolayısıyla yapabileceğimiz birçok projeye de hazırlanmış olduk.

Aynı zamanda projenin böyle özel bir yer olması birtakım sorumlulukları en üst düzeyde hissetmemizi sağladı. Dolayısıyla mimarlar ve ışık tasarımcılarından oluşan özel bir
ekiple, süreç tamamlanana kadar özenle çalıştık.

Ortaya çıkan sonuçsa Metsan Aydınlatma olarak bugün haklı bir gurur yaşamamızı sağlıyor.” dedi.