Kendal Elektrik 

1998 yılında elektrik malzemeleri sektöründe faaliyete başlayan Kendal Elektrik bugün 22000 metre kare alanda 150 kişi ile üretimini sürdürmektedir.

Sektörde bir çok ilke imza atan Kendal Elektrik , tamamen Türk sermayeli olup, ürünlerini dünya standartlarında ve otomasyona dayalı makine parkurlarında üretmektedir.

Teknolojik gelişmeleri titizlikle takip eden Kendal Elektrik, ürünlere hayat veren kalıp üretimlerini kendi bünyesinde gerçekleştirmektedir.

Bu sayede metal kalıplar enjeksiyon üretim alanında gerçek ürün formlarına kavuşmakta ve tam ürün olmada ilk adımı atmaktadır.

Hatasız ve  yüksek kalitede üretim anlayışıyla robot teknolojisini üretimin tüm süreçlerine  yaymayı ve birbiriyle entegre etmeyi bir misyon olarak gören Kendal Elektrik toplamda  2000 metrekareye  yaklaşan otomasyon alanıyla yatırımlarını hedeflediği şekilde sektör ve müşteri beklentilerine uygun şekilde arttırmaya devam etmektedir.

%100 yerli bir marka olan Kendal Elektrik bu topraklardan aldığını yine bu topraklara vermek için çalışmaktadır.

Sektörün ana atardamarı olan Led Ampülle birlikte , led panel,led spot, led projektör gibi birçok alanda üretim yapmakta olup pazarda müşterilerin ihtiyaç duyduğu birçok ürün grubunu tek çatı altında sunabilmenin ayrıcalığını yaşamaktadır.

Kendal elektrik gittikçe büyüyen ürün yelpazesi ve buna bağlı gerçekleştirilen yatırımlarla  kapastesini hergeçen yıl arttırmakta ve pazarda  gücüne güç katmaktadır.

Kendal Elektrik Led ampül üretim kapasitesi ve yaygınlığı itibarı ile yerli üretim Led Ampul sektöründe  pazar lideridir. Müşteri ihtiyaçlarına yönelik ürettiği ürünlerle dikkat çeken Kendal Elektrik led ampüllerde  göz yormayan 4000k  led  ampul ve panelde  üretmektedir.

Profesyonellerin tercihi ; TSE standartlı ürünlerin yelpazesini her geçen gün arttıran Kendal Elektrik ARGE merkezi ile koordineli olarak sektörün ihtiyaç duyduğu bir çok ürün grubunu rekabetçi anlayışıyla tasarlamakta ve hayata  geçirmektedir.

Bu gruptaki TSE li ürünler , bünyemizdeki akredite  laboratuvarda  testlere  tabi tutulmakta ve yüzde yüz güvenli bir şekilde pazara sunulmaktadır.2013 yılında  Arge  bünyesinde kurulan otomasyon ekibi ile sadece ürün değil otomasyona  dayalı üretim proseslerini  yeniden şekillendirmiştir.

TSE belgelerimizle  birlikte  inovasyona  dayalı  değişim kültürünün kurum içinde yaygınlaşması için yoğun çaba sarf etmektedir.

Kendal Elektrik Asya Avrupa ve Afrika pazarlarında ciro bazında ilk 10 firma arasına girmeyi , iç pazardaysa lider olmayı hedeflemektedir.

20 yılı aşkın tecrübesi  %100 Türk sermayesiyle Kendal Elektrik , yaptığı ve yapacağı yatırımlarla bir dünya markası olma hedefine hızla yaklaşmaktadır.