Kendal Elektrik Aydınlatma’nın 1988 yılında başlayan serüvenindeki hedef en kaliteli ürünleri aydınlatma sektörüne sunmaktı. 33 yıllık bu hikayede, kamu ve özel kurumlara sunulan projeler kapsamında; çevreye duyarlı, ekonomik, ergonomik, estetik ve mimari beklentilere cevap veren özgün ürünler başarıyla sunuldu. Başarı ivmesinde istikrarlı bir yükseliş yakalayan Kendal Elektrik Aydınlatma; bugün Dünya standartlarında üretim kapasitesiyle, Türk aydınlatma sanayinin yıldızlarından biri olmayı başardı.

Marka bugün itibariyle, 22.000 m2’lik dev üretim tesislerinde; LED ampullerin yanı sıra flamanlı rustik ampul, sıva üstü-sıva altı LED panel ve spotlar, LED projektör, LED etanj, LED sokak armatürü, LED walwasher, sarkıt avizeler, LEDli mağaza spotları, dekoratif linear armatürler imal ediyor ve 250 kişilik genç kadrosuyla yıllık 60 milyon LED ampul ile 15 milyon LED aydınlatma ürününe adını yazıyor.

Kalıphaneden Lazer Kaynağa Kadar Eksiksiz, Entegre Üretim Tesisi

Üretiminin tüm aşamalarında ihtiyaç duyulan tesisleri kendi çatısı altında toplamayı başaran Kendal Elektrik; yeni teknolojileri takip etme konusunda ise oldukça uzman.. Sahip olduğu üretim bölümleri arasında; Kalıphane, preshane, lazer kesim, CNC kesim ve büküm, plastik enjeksiyon, lazer kaynak  ve elektrostatik toz boya tesisleri bulunuyor.

LED ampul üretimi için hatasız ve yüksek kalite üretim hedefi doğrultusunda, robot teknolojisini üretimin tüm süreçlerine yayan ve birbiriyle entegre eden Kendal Elektrik aynı zamanda Türkiye aydınlatma sektörünün en büyük kapasiteli tam otomatik SMD dizgi tesisi, tam otomatik LED ampul üretim tesisi, tam otomatik LED paketleme, montaj hatları ve yaşlandırma hatları gibi üretim hatlarını da bünyesinde barındırıyor.

Türkiye’nin İlk ve Tek Otomasyon C35 Buji Tesisi

Kendal Elektrik, 2019 yılında Türkiye’de ilk kez otomasyon 60×60 LED panel üretimi ile dikkat çekmişti. Bugün ise yeni bir ilke imza atarak, Türkiye’deki ilk ve tek otomasyon C35 buji ampul üretim tesisini kurmuş bulunuyor. Yine 2021 yılı atılımlarından biri olan, Türkiye’nin ilk ve tek Rustik Flaman Ampul üretimini gerçekleştiren Kendal; Avrupa’da kurulan ilk rustik flamanlı ampul üretimi tesisi olma unvanını da taşıyor.

Her Alanda Öncü..

Topluluk sorumluluğu ve bilinciyle hareket eden Kendal Elektrik; Elektronik Sektöründe Sosyal Çalışma Koşulları RBA Standartları’na göre yürütülen bir denetimden  100 üzerinden 97 ile rekor bir puan almayı başardı. Marka ayrıca, Türk Akreditasyon Kurumu tarafından akrediteli Aydınlatma Laboratuvarı’nda; LM79 testi, Gonyo Fotometrik test, Spektre Fotometrik test, IP test, İK test, Nem testi ve Elektriksel güvenlik testlerini de uyguluyor.

Türkiye’nin 81 İli ve Dünya’nın 40 Ülkesinde

Türkiye’nin 81 ilinde bulunan 250 bayi ile zincir mağazalara, proje ve inşaat firmalarına, bilgisayar destekli programlarla tasarım ve dizayn hizmeti sunan Kendal Elektrik; Dünya standartlarındaki yüksek ürün kalitesi ve zengin ürün çeşitliliğiyle, 40 farklı ülkeye ihracat yaparak ülke ekonomisine de katkı sunuyor.

Yerel ve uluslararası olmak üzere Yerli Malı Belgesi ile beraber TSE, ENEC, EAC, İSO 9001, İSO 14001, İSO 45001 kalite belgelerine ve standartlarına sahip Kendal Elektrik, ofislerden fabrikalara, iş merkezlerinden hastanelere, kamu binaların okullara, alışveriş merkezlerinden istasyonlara, ulaşım ağları-yollarından parklara kadar çok geniş bir alanda yaşama ışık katıyor.

Kaliteli, çevre dostu ve ekonomik ürünlerin adresi Kendal Elektrik, öncü teknolojik ürünleriyle ışığın sanatsal uygulamalarına devam ediyor. Işığın, insanları bir araya getiren bir fikir olduğuna, aydınlatmanın nesneleri birbirine bağlamada kullanılan akıllı bir araç işleviyle ve doğru aydınlatmayla, daha güvenilir, daha  akıllı şehirler oluşturulabileceğine inancıyla, daha yaşanabilir bir dünyaya sahip olabilmek için, ışığın sanatsal uygulamasını yaşama eklemeye devam ediyor.