radelsandan-agir-endustriyel-tesis-sartlarina-dayanikli-liquid-tight-flexible-metallic-conduit-2

Kablo koruma ve sonlandırma sistemleri üretiminde Türkiye’nin önde gelen markalarından Radelsan, endüstriyel tesislerin ağır şartlarına dayanıklılığı ile bilinen “Liquid-Tight Flexible Metallic Conduit (LFMC)” üretimini gerçekleştiren sayılı firmalardan biri olma başarısını taşıyor.

2011 yılından bu yana kablo koruma ve sonlandırma pazarına kazandırdığı yüksek kaliteli ürünlerle tüketicinin güvenini kazanan ve yurt dışı pazarlarında ülkemizi başarıyla temsil eden Radelsan; gelişmiş üretim prosesleri sayesinde ağır endüstriyel tesis şartlarında dahi kusursuzca çalışan “Liquid-Tight Flexible Metallic Conduit” üretimini gerçekleştiren sayılı firmalardan biri olarak biliniyor.

Ağır hizmet tipi çelik Conduit olarak bilinen Liquid-Tight Flexible Metallic, endüstriyel tesislerde yoğun olarak kullanılıyor. Uygun aksesuarlarla kullanıldığında IP68 standardında koruma sağlayan Liquid-Tight Flexible Metallic ürünü, düz yüzeyi sayesinde endüstriyel ortamlarda sıkça karşılaşılan yağ, kir ve su gibi olumsuz dış etkenleri yüzeyinde tutmuyor.

radelsan-metallic-conduit-2

Liquid-Tight Flexible Metallic Conduit Nedir?

Radelsan tarafından en zorlu sanayi şartlarında kullanılmak üzere üretilen “Liquid-Tight Flexible Metallic Conduit” dilimize “Su Geçirmez Esnek Boru” olarak geçiyor. Elektrik iletkenlerinin montajı için ilgili bağlantı parçaları ile birlikte kullanılan Liquid-Tight Flexible Metallic Conduit; elektrik sistemlerini sanayi ve endüstri şartlarında sıkça karşılaşılan kir, yağ ve su gibi olumsuz dış etkenlerden koruyor. Ayrıca Conduitler güneş ışığına karşı da dayanıklılık gösterebiliyor.

Uygun aksesuarlarla birlikte kullanıldığında IP68 standardında koruma sağlayan Liquid-Tight Flexible Metallic Conduit, maksimum 140° sıcaklığa kadar olan ortamlarda, ıslak yerlerde ve sistemlerin mineral yağa maruz kaldığı alanlarda kullanılmak üzere tasarlanıyor ve üretiliyor.

Liquid-Tight Flexible Metallic Conduit’in Genel Özellikleri

Liquid-Tight Flexible Metallic Conduit, kablo aksesuarı pazarında yer alan diğer Conduitlerden farklı özelliklere sahip. Daha çok zorlu koşullarda tercih edilen Conduitler, aşağıdaki ayrıştırıcı avantajları ile biliniyor:

  • Aşırı ıslak ve nemli ortamlarda bulunan kablo devreleri için üstün koruma,
  • Dayanıklı elektrik sistemlerine ihtiyaç duyan makine ve ekipmanlara uygunluk,
  • Presler, kaynak makineleri, pompalar, üfleyiciler, öğütücüler, konveyörler ve otomatik hatlar üzerinde kullanım imkanı.
  • Mekanik koruma için galvanizli çelik hammadde,
  • Aşınmaya dayanıklı PVC kılıf,
  • Ezilmelere karşı kusursuz dayanıklılık,
  • Kolay kablo çekme için pürüzsüz iç kısım,
  • Çoğu sıvıya ve nem buharına karşı %100, koruma,
  • Güneş ışığına, ısıya, yağa ve kimyasal bozulmalara karşı dayanıklılık.

Liquid-Tight Flexible Metallic Conduit Nerelerde Kullanılır?

Liquid-Tight Flexible Metallic Conduit diğer kablo koruma aksesuarlarının yeterli olmadığı alanlarda elektrik sistemlerinin tam koruması için kullanılıyor. Ağır ve zorlu şartların süreçlerin üzerinde etkisinin görüldüğü endüstriyel tesisler, ağır sanayi alanları, metrolar ve maden tesisleri gibi ortamlar Liquid-Tight Flexible Metallic Conduit kullanım alanlarına örnek olarak gösterilebilir.

Liquid-Tight Flexible Metallic Conduit, endüstriyel alanlarda bulunan zorlu koşullara karşılık sunduğu avantajları sayesinde geniş bir pazar tarafından tercih ediliyor.

Elektrik sistemlerinin kesintisiz ve güvenli çalışmasında büyük rol oynayan Liquid-Tight Flexible Metallic ürünler, dayanıklılığı ve ayrıştırıcı özelliklerinden de anlaşılacağı üzere donanımlı bir üretim sahasında, gelişmiş üretim prosesleri eşliğinde üretiliyor.

Tüm bu gerekliliklere sahip üretim kabiliyeti ile Liquid-Tight Flexible Metallic Conduit’in yerli üretimini gerçekleştiren Radelsan, ürün yelpazesinde bulunan tüm kablo aksesuarlarında olduğu gibi bu ürün grubunda da yurt içi ve yurt dışı pazarlarında yerli üretim bayrağımızı gururla dalgalandırıyor.