spiral-celik-boru

Spiral borular belli esneklikte bükülebilen, kolon ve duvar köşelerinde rahatça kıvrılarak uygulanabilen işçiliği ve uygulaması kolay olan boru çeşitleridir. Metal ve yalıtkan malzemelerden üretilirler. Bu yazıda çelik spiral boru yapısı, kullanım alanları ve Radelsan’ın çelik spiral boru üretimine ait bilgileri bulabilirsiniz.

Çelik Spiral Boru Nedir?

Çelik spiral borular; paslanmaz, galvaniz veya kalay kaplı sacdan kablo koruma amaçlı üretilir. İletkenin fiziki yapısını ve ömrünü uzatmak için tasarlanmış koruyucu borulardır. Enerji kablolarının kalitesi hayati önem taşımaktadır. Bu yüzden iletkenin dış etkenlerde ve sert darbelere karşı işlevselliğini uzun süre yerine getirebilmesi için çelik spiral borular kullanılmaktadır.

celik-spiral-boru-nedir

Enerji taşıyan kabloların korunması ve kalitesi son derece önemlidir. Üretimde ve koruyucu elemanlarda görülen herhangi bir aksaklık sorunun kendisinden daha büyük sorunların doğmasına neden olmaktadır.

Çelik spiral borular üretimin her aşamasında standartlara uygun olarak üretilmesi son derece önemlidir. Aynı zamanda kablo iletkeninin kalitesi, üzerindeki PVC ya da silikon koruması, kablo taşıma ve koruma yan ürünlerinin kalitesi de bir o kadar önemlidir.

Her ürünün kendine özgü kalite standartları vardır. Radelsan, üretim aşamasında yetkili kurumların belirlediği standartlar çerçevesinde üretilen ürünler dünya ile rekabet edecek seviyede kaliteyi yakalamıştır. Bu kablo koruma taşıma sonlandırma sistemlerinde sektörümüz adına ciddi bir başarıdır.

Çelik Spiral Boru Kalite Standartları

Teknolojinin hızla ilerlemesi üretim sistemlerimiz daha dinamik ve daha rekabetçi hale getirmiştir. Ürün çeşitleri ve üretim sistemleri teknolojinin sektöre getirdiği kolaylıklar ile her geçen gün değişmektedir. Kablo koruma sektörü bu açıdan oldukça dinamiktir. Sektör firmaları değişen ve gelişen bütün bu yenilikleri takip ederek ürün kalitesini yükseltebilirler. Üretilen bir kablonun kalitesinin yanı sıra uygulama kolaylıklarının da olması gereklidir. Üretim kalitesi ve uygulama kolaylıkları ile kablo bir bütündür.

Üretim aşamalarında sadece ürünün kalitesi test edilmez aynı zamanda ürünün işçilik testlerinde kolay uygulanabilirliği test edilir. Duvar köşelerinde, tavanlarda esnek ve yumuşak uygulanabilir olması son derece önemlidir.

Dünya standartlarında üretilen tüm ürünlerimiz uygulama testlerinde de tam not alarak müşterilere sunulmaktadır. Kısaca ürünün kalitesi uygulama kolaylığı ile doğru orantılıdır. Kalitesiz bir kablo veya kablo koruma elemanları uygulama sırasında zorluk çıkıyorsa ürüne de “kalitelidir” diyemeyiz.

Çelik Spiral Boruda Radelsan Kalitesi

Türkiye’nin son yıllardaki ekonomik gelişimine paralel olarak gelişen kablo koruma sektörümüzün çok dinamik yapısı vardır. Yenilikler zamanında fark edilmediği takdirde kısa sürede sektörün gerisine düşebilmektedir.

Radelsan, yeni gelişmelere devamlı açık bir şirket politikasının sektörde devamlılığın ön koşulu olduğunu düşünerek hareket etmektedir. Enerji, sinyal ve verileri kaynaktan hedef noktaya güvenli şekilde taşıyan kablo sistemleri her geçen gün gelişerek ve çeşitlenerek üretilmektedir.

Radelsan, 2011 yılından bu yana sektör ile ilgili tüm gelişmeleri yakından takip ederek sektörün lokomotifi olan firmalar arasına girmiş bulunmaktadır. Dünya standartlarında üretim yapan Radelsan, kaliteden ödün vermeden sektöre ivme kazandırmaya devam etmektedir.