novsenden-palazzoli-markali-x-cee-ve-alumax-fis-priz-cozumleri-2

Elektrik malzemeleri sektöründe Dünya markalarının distribütörlük ve bayiliklerine sahip olan ve geniş ürün yelpazesi ile her ihtiyaca yanıt veren Novsen, Palazzoli tarafından üretilen X-CEE ve ALUMAX serisi fiş ve priz çözümlerini ülkemizle buluşturuyor.

Yeşil çalışma döngülerine sahip, üretimde toksik maddelere yer vermeyen ve uzun yıllar kullanıma uygun kalitede ürünler üreten Palazzoli markasının endüstriyel ortamlarda kullanılmak üzere geliştirdiği X-CEE ve ALUMAX fiş priz serileri Palazzoli’nin Türkiye’deki distribütörü Novsen aracılığıyla Türkiye’de kullanıma sunuluyor.

X-CEE Fiş ve Prizleri ile Endüstride Tam Güvenlik

X-CEE endüstriyel, yüksek güvenlik ve yüksek performans fişleri ve prizleri, IP66/IP67/IP68/IP69 dereceli koruma sınıflarına dahil olup suya ve toza tam koruma sağlıyorlar.

X-CEE fiş ve prizler yüksek muhafaza kalınlığı ve teknopolimer kalitesi sayesinde en zorlu ortamlarda güvenli kullanımı garanti ediyorlar. 16A – 32A – 63A – 125A akım değerinde, 50V – 690V arasında yüksek performanslı ve güvenli olarak çalışıyor.

palazzoli-xcee-endustriyel-fis-priz

Palazzoli, talep üzerine 1000V değerinde de üretim yapabiliyor. Ayrıca DC sistemlerde de kullanılabilen versiyonları bünyesinde barındırıyor. Yıpranmalara ve ezilmelere karşı da oldukça dayanıklı olup IK10 derecesine sahip olan X-CEE, 50Hz – 500Hz arasında kullanılabiliyor.

Oldukça kolay montaj ve rahat ergonomik yapıya sahip X-CEE fiş ve prizler kolayca kavranıp birbirine geçirilebiliyorlar. Akım geçişi güvenli ve hatasız olduğu için oluşabilecek aksaklık ve hasarların önüne geçiliyor. Her türlü zorlu ortamda, yağın varlığında bile, kaymadan güvenli bir tutuş sağlayan X-CEE fiş ve prizler güvenli ve rahat kullanım sunuyor.

IEC 60309‘a göre döner anahtarlı (rotoswitch) veya döner anahtarsız prizler ve girişler birleştirilerek 2.436 özel çözüm sunabiliyorlar. X-CEE serisi, TAIS serisi ile mükemmel uyumlu olarak çalışabiliyor. Bu özellik, Palazzoli’nin kurulumlarını ve entegrasyonunu önemli ölçüde kolaylaştırıyor.

palazzoli-fis-priz-kilitli-priz

X-CEE’nin döner anahtarlı (rotoswitch) versiyonunda, prize enerji verilmeden önce anahtar saatin tersi yönünde çevrildiği zaman fiş ve priz birbirine kilitleniyor.

Saat yönünde çevrildiği zamansa fiş ve priz çıkarılabilir. Bu sayade, istenmeden oluşan çekme vb. durumlarda fiş ve priz birbirinden ayrılmayarak güvenlik maksimuma çıkarılır. Tüm bunlara ek olarak, X-CEE’nin aynı zamanda AC-23A yük sınıfına uygun olması da dikkatleri üzerine çekiyor.

Palazzoli tarafından her türlü ortama montajı yapılması düşünülen X-CEE, uygun montaj için farklı açı ve monte seçeneklerine sahip. X-CEE serisi içerisinde; 50-60Hz fişleri, 50-60Hz düz pano montajlı fiş ve prizleri, 20° açılı – 65° açılı pano montajlı fiş ve prizleri, IP67 koruma sınıfından IEC EN 60309-2 endüstriyel fişler için kapakları, düz pano montajlı flanşları, 20° açılı pano montajlı flanşları, 65° açılı duvara monte ürünleri, 108×108’ten 65×83’e kadar flanşları, adaptör çerçevesini barındırıyor.

x-cee-serisi-farkli-montaj-acilarina-sahiptir-1

Yüksek Akımlar İçin Alumax Kilitli Prizler

Alumax serisi, ağır hizmet koşullarında, yüksek amperajlarda kullanım için alüminyum alaşımlı olarak üretilen, yüksek performanslı ve güvenli, MCCB’li, kutulu ve elektriksel kilitli priz ve fiş serisidir.

50-60 Hz arasında 250A’den 400A’e kadar akım değerlerinde yüksek akımlar için güvenli bağlantı sunuyor. 400V – 500V değerine sahip prizlerin 1000V’a kadar çalışma gerilimi oluyor. Alumax endüstriyel elektriksel kilitli prizler, 15/10 çelik sacdan; sıcak polimerize ve  toksik olmayan polyester boya ile kaplanmış, ağır hizmet uygulamaları için alüminyum alaşımlı bir soketle donatılmış olarak üretiliyor.

Alumax Serisi IP65 korumalı kutuya sahip olarak toz ve düşük tazyikli sulara karşı tam koruma sağlıyor. Alumax fişlerin ve bağlantı parçalarının koruma derecesi ise IP67 olup sızdırmazlığı sağlıyor. Yıpranma ve ezilmelere karşı da oldukça dayanıklı olan Alumax fiş ve prizler IK10 derecesinde sağlamlığa sahip. Performans ve  güvenliği üst düzeyde olan alüminyum alaşımlı bu seri kimyasal etkenlere karşı oldukça dirençli.

Palazzoli Alumax serisi elektriksel kilitli prizler 36 kA kesme kapasiteli MCCB ile donatılıyor. Endüstriyel sistemlerde ve ağır hizmet koşullarında güvenli koruma sağlayan bu MCCB ile aşırı yük ve kısa devre durumuna karşı da önlem alınmış oluyor.

Alumax serisi prizlerin ve fişlerin kuplaj sistemi, zaman içinde maksimum kontak performansı sunmak için Easy Contact teknolojisinden yararlanıyor ve daha kolay bağlantı ve bağlantı kesme işlemleri sağlıyor. Kontrol kolu 0 ve 1 konumunda asma kilit ile kilitlenebiliyor.

Alumax serisi içerisinde; duvar montajlı, elektriksel kilitli, MCCB’li, 250A – 320A – 400A değerinde priz, yüksek akımlar için alüminyum alaşımlı 50-60 Hz düz mobil fişleri ve alüminyum alaşımlı bağlantı parçalarını barındırıyor.

Palazzoli tarafından ağır hizmet koşullarında hem yüksek güvenlik, hem yüksek performans, hem de ergonomik kullanım gözetilerek, kurulumu yapan kişilerin ve sistemin güvenliği düşünülerek üretilen X-CEE ve Alumax serisi fiş ve prizler hakkında daha fazla bilgiyi, markanın Türkiye distribütörü Novsen’den alabilirsiniz.