led-panel-hakkinda-bilgiler

LED Panel Nedir?

Slim Light Box (Esnek Işık Kutusu) anlamına gelen LED paneller, bildiğimiz eski tip ışıklı tabelalardan çok daha fazla gelişmiş teknolojiye ve kullanım­­ kolaylığına sahiptir. Gelecek nesilde aydınlatma sektörünün ışık teknolojisi kapsayacak olan LED teknolojisi reklam sektöründe etkisini çok daha hızlı bir şekilde gösteriyor.

LED panellerin enerji tasarrufu konusunda, montaj kolaylığı sayesinde her alanda kullanım olanakları mevcuttur. İç mekanlarda sıva altı kullanıma olanak sağlar.

LED Panelin Üstünlükleri: LED paneller eski tip kasalı floresan aydınlatmalı panellere göre hem aydınlatma bakımından hem de elektrik sarfiyatı bakımından oldukça üstündür. Çünkü LED Paneller %90’a varan elektrik tasarrufu ile daha ekonomik ve aydınlatma alanındaki dengesi sayesinde daha kaliteli ışık sağlar. 50,000 saat yaşam ömrü vardır.

Ekonomik ve Çevre Dostu

Öncelikle LED paneller daha önce kullanılan basit ışıklı tabela teknolojisinden çok öte bir teknolojiye sahiptir.

Bununla birlikte LED paneller eski tip floresanlı aydınlatma panolarına göre %70 bir tasarrufla çalışır ki bu da sürekli yanan ve uzun süre açık kalan ışıklı aydınlatmada çok yüksek bir maliyet tasarrufu sağlamaktadır. Bu aynı zamanda LED panellerin ne kadar çevreyle dost olduğunun da bir göstergesidir.

Ayrıca eski tip floresanlı aydınlatmada kullanılan floresan lambaların ömrünü tamamlaması ya da zayıf yanmasıyla oluşan görüntüdeki dengesizlik LED panellerde kesinlikle ­olmaz.

Kolay Montaj ve Kolay Kullanım

LED paneller montaj kolaylığıyla da eski tip reklam tabelalarına göre çok açık bir fark yaratıyor. Ağırlığı çok hafif olan ve esneyebilen LED paneller istenilen her yere kolayca montaj yapılıp, istenilen zamanlarda reklam baskısı kolayca değiştirilebilir. İçerisindeki LED lambaların ömrü floresan ve ampul gibi eski tip aydınlatma teknolojilerine göre 10 kat daha uzun sürmektedir.

Kaliteli Reklam

LED panellerdeki LED ışıklar sayesinde aydınlatma eski tip aydınlatma panolarına göre daha dengeli bir aydınlatma yöntemine sahiptir. Böylelikle reklam faaliyetleri LED panellerde çok uzun süreli olarak hep ilk günkü gibi canlı olur.Böylelikle ne reklam panosunu yenilemeye ne de elektrik ekipmanlarını yenileme sıkıntısı yaşarsınız.

Led Panel ile Konvansiyonel Işık Panosu Karşılaştırması

LED Panel Işıklı Pano
Aydınlatma Tipi: LED
Aydınlatma Ömrü: 100.000 saat
Enerji Tasarrufu: %90
Enerji Tükemtim Gücü : DC 48 volt – 18 watt
Pano Kalınlığı : 10-50 mm
Pano Ağırlık: 5-8 kg
Görünümü: İnce, esnek, kaliteli ve modern
Görsel Değiştirme: Çok kolay
Montaj: Direk duvara montaj, askı ve daha fazla seçenek
Nakliye ve Stok: İnce ve hafif olduğu için oldukça kolay
Montaj Maliyeti: Düşük
Servis Maliyeti: Düşük
Işık Dağılımı: Işıklı panonun her noktasında aynı seviyede gölgesiz ışık dağılımı
Konvansiyel Işıklı Pano
Aydınlatma Tipi: Floresan ya da ampul
Aydınlatma Ömrü: 5.000 saat
Enerji Tasarrufu: %0
Enerji Tükemtim Gücü: AC 220 volt – 80 watt
Pano Kalınlığı: 100-350 mm
Pano Ağırlık: 20-50 kg
Görünümü: Kalın, büyük, kaba
Görsel Değiştirme: Zor ve zahmetli
Montaj: Sadece duvar
Nakliye ve Stok: Kalın ve ağır olduğu için oldukça zor
Montaj Maliyeti: Yüksek
Servis Maliyeti: Yüksek
Işık Dağılımı: Işığın kuvvetli olduğu bölgelerde patlamalar, zayıf olduğu bölgelerde gölge ve koyuluklar.