abs pano nedir
abs pano nedir-görsel

Abs elektrik panosu, elektrik pano modeller arasında, dışarıdan gelen fizyolojik etkilere karşı en sağlam gereçlerden imal edilmiş elektrik panosudur. 

Abs panolar çok farklı sektörlerde ve çok farklı alanlarda kullanılabilirler.

Abs Pano Nedir?

Abs panoAkrilonitril Bütadien Stirenin, dilimizdeki karşılığıdır.

İmalat Koşullarından ötürü serttir ama hafif olmasından dolayı çok yaygın olarak tercih edilen bir madde olma özelliği taşımaktadır.

Bu element madde plastiğe benzediği için genellikle abs plastik olarak bilinir. Borularda, otomotiv parçalarında, koruyucu  kasklarda ,oyuncaklarda çok fazla kullanılan bir maddedir.

Elektrik panosu yapımında niçin akrilonitril bütadien stirenin kullanılır?

Elektrik Panosu yapımında bu (ABS)maddenin kullanılma sebebi, dayanıklı olmasından dolayı tüm dış etkilere karşı daha sağlam bir elektrik panosu elde etme isteğidir.

şeffaf kapaklı abs pano
Şeffaf Kapaklı ABS Pano
  • Elektrik Ölümcüldür! Elektrik Panosunun dışındaki korumasının çok dayanıklı olması sağlanır.
  • Düşük ısılarda bile esneme özelliğine sahip bir madde olduğu için dış ortamlarda da dayanıklı kullanım özelliği taşır.

Abs Pano Kullanım Alanları Nelerdir

Abs pano kullanım alanlarını şöyle açıklayalım;

Elektrik sektörü vebir çok sektörde kullanılı . Sayanıklı ve kullanışlı olduğu için  sigortaları içinde barındıran elektrik panolarında çoğunlukla abs panolar kullanılır.

Özellikle sanayi tipi bir işletme elektriğine sahipseniz bu panolardan kullanmak sizin için oldukça avantajlı olacaktır. Elektrik güvenliğini kontrol altına alarak çarpılma ya da yangın gibi durumlardan kurtulma sansını size abs panolar sunmaktadır.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.