Ürün çeşitliliği, şube sayısı ve bayilikleriyle sektörün önde gelen markalarından KRC Elektro Market yeni projeleri ile sektöre renk katmaya hazırlanıyor.

16 şubesi ile birçok sektöre hizmet veren KRC Elektro Market geçtiğimiz aylarda tüketicisine online alışveriş hizmeti sunmaya da başlamıştı.  

Marka tüketicilerinden ve paydaşlarından online alışveriş hizmeti ile ilgili olumlu dönüşler aldığının altını çizerken yeni projelere hazırlandığını da açıkladı.

Firmanın çok yakında tüketicileri ile buluşturacakları projelerin amaçları arasında markalarla tüketicinin arasında satıştan ayrı bağlar kurmak ve sektörün nabzını tutmak gibi daha önce hedeflenmeyen amaçlar da var. 

Markanın Reklam ve Tanıtım Uzmanı Ecem Keskin konu ile ilgili olarak Marketing anlayışı günden güne değişiyor. Artık insan ilişkileri ile sağlanan geleneksel pazarlama yöntemleri özellikle son tüketici ürünlerinde  eskisi gibi etkili olmuyor. Tüketici bugünlerde içerik pazarlamasına daha sıcak bakıyor. 

Eğitici, şaşırtıcı hatta bazen eğlendiren içerikler tüketicinin markaya ve ürüne bakış açısını değiştiriyor. 

Bizler de bu duruma kayıtsız kalmayarak yeni projeler tasarladık. Örneğin yeni ara yüzü ile yayın hayatına geçen KRC Elektro Market Blog; elektrik ve elektrik ürünleri üzerine bilgilendirici makalelerin yanı sıra markalar tarafından gelen teknik makalelere ve ürün tanıtımlarına da yer veriyor. 

Böylece hem tüketicinin bilgilenebileceği, trendleri takip edebileceği bir kaynak olurken hem de markaların kendini ifade edebileceği yeni bir mecra haline geliyor. Hedefimiz tüketiciye sevdiği marketing yöntemleri ile yaklaşırken, paydaşlarımız ile birlikte yenilikçi projelere de imzalar atmak.” sözlerini kullandı.

SOSYAL MEDYA MECRALARI MARKALARIN VİTRİNİ HALİNE GELDİ

Uzun zamandır Facebook, LinkedIn ve Instagram hesaplarını aktif şekilde kullanan KRC Elektro Market, son olarak Youtube kanalını da yeni projelerle aktif hale getirmeyi hedefledi. 

Markanın Sosyal Medya Uzmanı Onur Aygüngil ise konuya “Amacımız sektörümüzdeki  klişelerden uzak bir şekilde, hem son tüketicilerimize hem de endüstriyel tüketicilerimize farklı konseptlerle ve her hedef kitleye kendine has iletişim kanalları kullanarak hitap etmek. 

Sahip olduğumuz 600’den fazla markayı ve ürünleri uzun zamandır dijital mecralardan tanıtıyor ve pazarlıyoruz. 

Bu konudaki başarımız bizleri şu an tatmin ediyor. Ancak artık zaten kullandığımız kanallarla yetinerek tekdüze ilerlemektense pazarlamanın da ötesinde tüketici ile yeni bağlar kurmak istiyoruz. 

Bu kapsamda sosyal medyaya yönelik çalışmalarımız da oldu elbette. Hem sektörel hem de güncel konuları ele aldığımız,  birçok kitleye hitap eden içerikler hazırladık. Örneğin elektrik işi her ne kadar erkek işi gibi algılansa da, kadın tüketicilerimizin olduğunu çok iyi biliyoruz.

Arıza ve tamirleri ile ilgili yeterli bilgiye sahip olmayan kadın ve erkeklerin evlerinde oluşan basit elektrik arızalarının kendi kendilerine çözebilecekleri bilgiye ulaştırmak istiyoruz. 

Bu basit arızaları güvenli bir şekilde nasıl çözebileceklerini anlatan bir sosyal sorumluluk projemiz başlamak üzere. Bunun yanı sıra firmalarla yapacağımız sektöre ve gündeme dair sohbetleri içeren gerçek zamanlı canlı yayınlarımız önümüzdeki haftalarda başlıyor. 

Tüm bunlara ek olarak elektrik sektöründeki küçük esnafların görüş ve önerilerine yer vereceğimiz “Elektriğin Nabzı” ve  tüketicinin markalarla ve ürünlerle ilgili tercih ve yorumlarını içeren “Tüketicinin Nabzı” isminde iki farklı video röportaj konseptimiz de yakın zamanda hayata geçecek. 

Tüm bu içeriklere KRC Elektro Market sosyal medya hesaplarından ve Youtube kanalımızdan ulaşabilirsiniz.” sözleri ile açıklık getirdi.