bes-a-da-ar-ge-calismalari-hiz-kesmiyor

1995 yılında İstanbul-Beykoz’da kurulan 3000 m2 alana sahip fabrikasında üretime başlayan Beş A, aydınlatma elektroniğin lokomotif üreticilerinden biri olarak Ar-Ge çalışmalarını hızla sürdürerek, Türkiye’nin global arenada öne çıkan ülkeler arasında yer almasına çalışıyor.

1999 yılında yürürlüğe giren yangın yönetmeliği ile birlikte, ürün yelpazesini acil aydınlatma kitleri, acil yönlendirme armatürleri ve acil aydınlatma armatürleri ile genişleten Beş A; acil aydınlatma ürünleri konusunda uzmanlaşmış, son teknoloji üretim parkuru ile üstün özelliklere sahip ürünlerin ilk temsilcilerinden olmayı başardı.

Yeni ürünler geliştirirken uluslararası standartlara ve yasal mevzuatlara uygunluk vizyonundan taviz vermeyen Beş A Ar-Ge ekibi, görevlerini ileri düzeyde üretim makinaları, teknolojik test ekipmanları, cihazlar ve donanımlara sahip sertifikalandırılmış laboratuvarında sürdürüyor.

welco-kablosuz-acil-aydinlatma-sistemi

Yenilenen fabrikasıyla teknoloji trendlerini yakından takip eden Beş A, alanında uzman mühendisleriyle yeni ürün geliştirme konusundaki başarısını gün geçtikçe arttırıyor.

Beş A, Ar-Ge çalışmalarında; güç verimliliği, yenilikçi tasarım, daha etkili aydınlatma teknolojileri, acil aydınlatma otomasyon sistemleri, tüm aydınlatma ışık kaynaklarına yönelik acil aydınlatma çözümleri, uzaktan izleme ve yönetim, uygun maliyetli çözümler, dayanıklılık ve güvenilirlik gibi alanlar üzerinde çalışmalar yürütüyor.

Beş A, yapılan Ar-Ge çalışmalarıyla, acil aydınlatma ürünlerinin daha fonksiyonel, daha akıllı, daha çevreci, daha iyi performansa sahip olması ve aynı zamanda daha verimli ve etkin çalışması hedefliyor.

Beş A Yoğun Ar-Ge Faaliyetleriyle Sektöre Yön Veriyor

Dijitalleşen dünyada, otomasyon sistemleri her sektörde olduğu gibi acil aydınlatma sektöründe de kaçınılmaz hale gelmektedir. Acil aydınlatma ürünlerinin otomasyon ile kontrolü, insan müdahalesine ihtiyaç duymadan sistemin daha etkili ve hızlı bir şekilde çalışmasını sağlarken, düzenli test ve raporlama açısından manuel sistemlere göre çok daha kolay, ekonomik, izlenebilir ve son derece güvenilirdirler.

Otomasyon sayesinde tüm sistem anlık olarak izlenebilirken, zorunlu testler otomatik olarak gerçekleşmekte ve raporlanmakta, dilendiğinde mail ile bilgilendirme yapılabiliyor.

elco-kablolu-izleme-sistemi

Beş A, kendi geliştirdiği ELCO (Kablolu İzleme Sitemi) ve WELCO (Kablosuz İzleme Sistemi) ile müşterilerine uygulama alanı müsaitliğine göre opsiyonel, yüksek performans ile daha iyi bir hizmet sumak için Ar-Ge çalışmalarına devam ediyor.

ELCO sistemi; Beş A marka DALI uyumlu acil aydınlatma ürünlerinin Beş A tarafından geliştirilmiş Router ve dokunmatik ekrana sahip panel üzerinden izlenmesine olanak tanıyan kablolu otomasyon çözümüdür.

Bir Router’a 128 adet acil aydınlatma ürünü bağlanabilir ve dokunmatik ekrana sahip panele bağlanabilen 16 Router ile toplamda 2048 adede kadar ürün tek bir sistem ile anlık takip ve periyodik testleri otomatik olarak gerçekleştirilebilmektedir.

WELCO sistemi; acil aydınlatma ürünlerinin durumunun internet ve/veya intranet üzerinden bir web tarayıcı ile izlenmesine olanak tanıyan kablosuz sistem çözümüdür.

Her bir acil aydınlatma armatürü, kablosuz haberleşmede kendini ispatlamış Wi-Fi teknolojisine sahip kablosuz haberleşme modülü içermektedir.

Bulut üzerinden çalışabilen yazılıma sahip WELCO ile acil aydınlatma ürünleri dünyanın her yerinden istenildiği zaman test edilebilmekte ve raporlanabilmektedir.

Beş A, geliştirdiği kablolu ve kablosuz sistemleri, teknolojiyi entegre ettiği ürünleri ve yılların vermiş olduğu tecrübe ile müşterilerinin ihtiyaçlarına maksimum kalitede karşılık verebiliyor.