aydinlatmanin-gelecegi

Günümüzde  enerjiye olan talep sürekli olarak artarken, enerji fiyatları da hızla yukarı ivmelenmekte.

Armatür maliyetleri ve armatürlerin bakım maliyetleri de aynı şekilde sürekli olarak artış göstermekte.

Aydınlatma sektöründe bu artışlara bağlı olarak, hem verimlilik, hem akıllı şehirlere dönüşüm sağlayabilmek çok büyük bir önem kazanmakta.

Bu ihtiyaçlar, bir çok üreticinin farklı türlerde üretmekte olduğu armatürlerin otomasyona uygun olması gereksinimini oluşturmakta.

oliptek-otomasyon-anime

Armatürlerin kontrol edilebilirliği, yapılabilecek otomasyon iletişimlerinin türleri ve veri akışlarının sağlanabilmesi, gelecekte çok daha büyük önem kazanıyor olacak.

Dolayısı ile, farklı türdeki armatür sistemleri için farklı sistemlerin kullanımı yerine, standart bir soket yapısını kullanmak, uyumluluk ve karşılıklı çalışabilirlik şansını önemli ölçüde artırıyor olacak.

Sektörümüzdeki değişen teknoloji ve trendler karşısında, uzun süren AR-GE çalışmaları ve başarılı üretim süreçleri sonunda ZHAGA ve NEMA standartlarındaki armatürler için kontrol donanımlarımızı pazarın kullanımına sunarak, markamız OLİPTEK’i sektörde dikkatle konumlandırırken, değişimin merkezinde olmayı sürdürüyoruz.

oliptek-akilli-sehir-master

ZHAGA standartlarındaki armatürler için:

  • DALI2 ve D4i,

NEMA standartlarındaki armatürler için:

  • DALI, DALI2, D4i, PWM, 0-10V, ON/OFF. 

NEMA soketli ürünlerde ölçümler OLİPTEK tarafından üretilen otomasyon sistemi ile, mikroişlemci seviyesinde ölçülebilmektedir. 

ZHAGA soketli ürünlerde ise DALI driver tarafında üretilen bilgilerin tamamı kullanılarak otomasyon yapılmaktadır.

ZHAGA veya NEMA sokete sahip olmayan konvansiyonel ürünler için, direğe ve armatüre monte edilebilecek şekilde otomasyon uç birimlerimizi yine OLİPTEK markası ile üretiyoruz. Otomasyon sistemimiz ile, OSRAM, PHILIPS, TRIDONIC, INVENTRONICS, TCI, MEANWELL gibi başlıca LED sürücü markaları ile uyumlu çalışarak tüm gereksinimleri karşılamakla kalmayıp, sahada çalışmakta olan sistemlerimiz ile de SCADA, BMS, ERP, bulut vb. üst sistemlere entegrasyonu kusursuzca sağlamış olmaktan memnuniyet duyuyoruz.