arsel-elektronik-firma-rehberi-sayfa-gorseli

Türkiye’de güvenlik sektörü ve özellikle acil aydınlatma sistemleri üretiminde 20 yılı aşkın tecrübemizle, 2004 yılından bu yana Arsel Elektronik Sistemler San. Tic. Ltd. Şti. bünyesinde sizlere hizmet vermekten gurur duymaktayız. ARSEL Elektronik sağladığı yüksek kalitedeki hizmetleri ile müşterilerinin tercih ettiği çözüm ortağı olmayı hedeflemektedir.

Firmamız profesyonelce yönetilen pazarlama kadrosuyla sektörde iyi bir isim kazanmayı hedeflemektedir. Rekabetçi fiyatlarla gereksinimlere özel çözümler sağlamak konusunda uzmanlaşarak yoluna devam etmektedir. ARSEL ELEKTRONİK LTD, yurt içi ve yurt dışı projelerinde : Acil aydınlatma ve yönlendirme armatürleri konusunda üretim yapmakta, Satış, sistem kurulumu ve satış sonrası hizmetler vermektedir.

Özet Bölümü

Acil Aydınlatma Armatürleri

Acil Çıkış Yönlendirme Armatürleri

Fluoresan Lambalar İçin Acil Aydınlatma Kitleri

LED Lambalar İçin Acil Aydınlatma Kitleri

Fotoluminesan Ürünler

Işıldayan Fotoluminesan Levhalar

2fotoluminesan

Elektrik kesilmeleri ve yangınlar sonucunda yapılan incelemelerde kaçış ve acil çıkış kapılarının doğru ve uygun olarak işaretlenmediği görülmüştür. Böyle durumlarda kesintiye uğramamış kaçış sistemleri rotası, tehlike içinde bulunan kişiyi kaçınılmaz şekilde binadan çıkmaya yönlendirecek şekilde olmalıdır.

İnsanların acil bir durum nedeniyle fabrikalardan, bürolardan, hastanelerden, okullardan, işyerlerinden, kolaylıkla çıkması, gerektiğinde elektrik olmaması bu acil durumu, can ve mal kaybına yol açabilecek bir felakete dönüştürebilir. İnsanların toplu halde bulunduğu her yerde süratli ve güvenli bir kaçış tahliyesine karar vermek saniyelerle ifade edilen bir an meselesidir.

Işık kaynağının kesilmesi veya görüş imkanlarının kısıtlanması gereksiz panik veya karışıklığın doğmasına yol açabilir. Bir Yangın durumunda duman yukarı doğru çıkar. Duman çok yükseğe monte edilen acil ışıklandırmaları örtebilir. Fakat şeritler yere yakın monte edildikleri için fark edilmeleri kolaydır. Acil durum yönleri (kaçış yönü) ok veya resimli olarak işaretlenmelidir.

Bunlar tehlikeye dikkati hemen çeker. Göz önünde bulunan çıkıntı ve köşeler, sütunlar tehlike oluşturabilecek diğer bütün bölgeler işaretlenmelidir. Mekanizma ve makineler, kapı girişleri basamaklar, alçak dehlizler kontrol panelleri, asansör kabinleri, güvenlik malzemeleri fosforlu ürünlerle donatılmalıdır.

Photoluminescent ışıldayan malzeme gelen ışık enerjisini emerek depo eder ve daha sonra kademeli olarak yansıtır. Doğal ve suni aydınlatma kaynakları bu malzeme için şarj görev yapar. Işıkları ve diğer elektrik devrelerinin ani olarak kesilmesi durumunda insanların karanlıkta dışarı çıkmak için yollarını kolayca bulabilmelerini sağlar.

Bu sayede karanlık koridor geçit ve merdivenlerden kolayca geçebilir. Ayrıca elektrikler kesildiğinde diğer güç kaynakları devreye girene kadar kısada olsa bir zaman geçebilir. (Bazı acil ışıklandırmalar 10 saniye sonra faaliyete geçer.) Bu durum fosforlu ışıldayan acil ışıklandırmayı destekler. Yön tayininde kolaylık sağlar. Sonsuz sayıda aktivite edilebilir. Zehir radyasyon içermez. Fluoresan değildir, reflektif değildir.

Arsel Elektronik İletişim ve Adres

MERKEZ-ÜRETİM

Rüzgarlıbahçe, Kumlu sk 1/1, 34805 Beykoz/İstanbul

Tel :+90 (216) 537 1050 (pbx)
Fax :+90 (216) 537 1055

info@arselelektronik.com.tr

ANKARA OFİS

Eti Mah. Toros Sok.No: 21/ D:12 Çankaya / ANKARA

Tel :+90 (312) 472 5280 (pbx)
Fax :+90 (312) 472 5285

ankara@arselelektronik.com.tr