ycl-aydinlatma-led-ampullerdede-iddiali

Geleneksel ışık kaynaklarına oranla, daha dayanıklı olan LED ampuller, uzun süreli kullanım imkanı ile aydınlatma sektörünün lokomotif ürünlerinden biri olarak tüketiciyle buluşmaya devam ediyor.

Yüksek enerji verimliliği değerlerine sahip olma özelliğiyle, aydınlatma sektörünün yıldız ürünlerinden biri olan LED ampul pazarında; YCL Aydınlatma ampulleri; sensörlü, şarjlı, LED floresan, kapsül ampul ve LED flamentli olmak üzere geniş ürün çeşitliliği ile tüketicilerden yoğun ilgi görüyor.

ycl-led-ampul-yirmibesbin-saat-kullanim-omru

1978 yılından bu yana elektrik aydınlatma sektöründe faaliyet gösteren Yücel Kablo A.Ş. çatısı altındaki üç markadan (PowerLine, Alllight, YCL) biri olan YCL; LED ampul grubunda da oldukça iddialı.

Düşük güç tüketimi ile kullanıcısına tasarruf imkanı veren LED ampuller, aynı zamanda tüm LED aydınlatma ürünlerinde olduğu gibi düşük ısı dağıtma özelliğine sahiptir. LED ampul çeşitlerinin tümü, şoka ve titreşime dirençli oldukları için patlatma oranı oldukça düşük ışık kaynaklarındandır.

Eski nesil ampullerle karşılaştırmak gerekirse, klasik bir ampulün 100w kullanarak ürettiği lümen değerini, halojen ampuller 72w ile, tasarruflu ampuller 23w ile ve LED ampullerse sadece 20w üreterek sağlayabiliyor.

ycl-led-ampluller

Aynı karşılaştırmayı, ürün ömrü açısından ele aldığımızda, tasarruflu ampuller 8.000 saat ömür sunarken, LED ampullerde bu rakam 25.000 saat üzerine çıkabiliyor. Günlük ortalama 3 saatlik bir kullanımı referans aldığımızda, 25.000  saatlik değer, 20 yılın üzerinde bir kullanım ömrü anlamına geliyor.

YCL LED ampuller; 5w’tan 50w’a kadar güç aralığına, 300 lm’den 4500 lm’e kadar seçenek sunuyor.

Ürün grubunun en çok tercih edilen çeşitleri şöyle; sensörlü, şarjlı, kapsül ampul, LED floresan, LED flamentli.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.