sutem-elektrik-rusya-pazarinda-da-buyuk-ilgi-goruyor

Dünya çapında tanınan bir marka olma yolunda hızla ilerleyen Sutem Elektrik’e Rusya pazarında da ilgi büyüyor. Büyük ekonomisi ve geniş bir tüketici kitlesine sahip olan Rusya’nın önde gelen sektör temsilcisi markaları geçtiğimiz ay, ürünleri hakkında bilgi almak ve iş birliği planlamak üzere Sutem Elektrik  fabrikasını ziyaret etti.

Rus Firmalarından Sutem Kablo Bağlantı Elemanlarına Tam Not

Rekabetçi fiyatı, ürün kalitesi ve hızlı hizmetiyle iç pazarda öne çıkan Sutem, son aylarda Rusya elektrik ve şalt ürünler alanında faaliyet gösteren markaların radarına girdi. Sutem ürünlerini ve üretim bandını yakından görmek isteyen Rus firmalar, çeşitli zamanlarda fabrikayı ziyaret ettiler ve Sutem ürünlerine tam not verdiler.

‘Hedefimiz Sutem’i bir dünya markası yapmak’ diyerek yola çıkan Sutem Elektrik Genel Müdürü Devlet Temizsoy, artan ilgiden duydukları memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi;

sutem-skp-pabuc

Uzun yıllardır elektrik ve şalt sektörüne hizmet verirken daima nihai bir amaç hedeflemiştik; üretmek ve bir dünya markası olabilmek. Yoğun çabalarımızla üretim sürecimizi tamamlayıp Türkiye’nin hemen her bölgesinde Sutem markalı ürünlerimizi tüketiciye ulaştırmayı başardık.

Ürünlerimizin bu kadar sevilmesi, talebin her geçen gün artması tüm çalışma arkadaşlarımızın en büyük motivasyon kaynağı.

Bununla beraber nihai hedefimiz olan ihracat yoğunluklu üretim kapasite artışımız için de çalışmalarımızı kesintisiz sürdürdük.

Hem kendi bünyemizdeki ihracat ekibimiz hem de iş birliği yaptığımız paydaş markalarımızla yurt dışı pazarında etkin hale gelecek stratejilerimizi belirleyerek adımlarımıza devam ettik.

Bugün geldiğimiz noktada yurt dışından Türkiye’yi ziyaret eden sanayicilerin, ticari amaçları arasında Sutem için özellikle zaman ayırmaları, ziyaret gerçekleştirmeleri ve ürünlerimize olan beğenilerini görmek bizi son derece mutlu ediyor, gururlandırıyor.

Her ne kadar savaş ortamında olsa da Rusya’da azımsanmayacak büyüklükte endüstriyel kapasite olduğu malum. Şartlar ne olursa olsun yaşam için iş de ticaret de devam ediyor.

İthalat ihracat rakamlarında Türkiye ile Rusya’nın iş hacmi ciddi rakamlarda ve çok daha artacağına şüphe yok. Bu nedenle Rus pazarıyla yakından ilgilenmeye ve temaslarımıza devam edeceğiz.

Yurt Dışı Faaliyetlerinde Yoğunlaşma

Rusya’nın geniş coğrafi alanı ve enerji talebinin yoğun olduğu bölgelerinde, Sutem Elektrik’in ürünleri hayati bir öneme sahip.

Bu ürünler, enerji verimliliği, güvenlik ve istikrar gibi faktörlere katkıda bulunarak, elektrik sektörü ürün ve projeleri arzının sürekli ve güvenli bir şekilde devam etmesini sağlıyor.

Sutem Elektrik, kaliteli ürünleri ve müşteri odaklı hizmet anlayışıyla Rusya’nın elektrik sektöründe tercih edilen bir marka haline gelmeye başlarken, yanı sıra Balkan ülkeleri, Asya, Afrika ve Ortadoğu ülkelerine yönelik faaliyetlerini de arttırmaya odaklanıyor.