sutem-elektrik-ihracat-atagina-kalkiyor

Elektrik sektöründe &100 yerli sermaye ile üretim yapan güçlü sanayi kuruluşu Sutem Elektrik ihracat ekibi, yurt dışı çalışmalarına hız vermek üzere ihracat atağına hazırlanıyor.

Trifaze ve monofaze faz baraları, mesnet izolatörleri, U klemensler ve kablo bağlantı elemanları alanlarında imalat yapan ve Türkiye iç pazarındaki hakimiyetini hızla yükselten Sutem Elektrik, Türkiye’nin yüz akı ve ihracat gelirleriyle ülke ekonomisine katkı sağlayacak değerli markalarından biri olma yolunda belirlediği “Bir Dünya Markası” olma hedefine yürüyor.

Sutem, Büyüyen İhracat Ekibine Tam Güç Veriyor

Sutem, geçtiğimiz yıl yeni ve kapsamlı bir strateji oluşturarak, Orta Doğu pazarlarından AB üyesi devletlere, Balkan ülkelerinden Türki Cumhuriyetlere uzanan geniş bir hedef pazar belirleyerek, iç ihracat ekibini buna göre yapılandırmıştı.

Markanın Genel Müdürü Devlet Temizsoy; daha önce yaptığı açıklamalarda ‘Sutem’i bir dünya markası yapma konusundaki vizyoner yaklaşımlarında ısrarcı olacaklarını’ söyleyerek, Türkiye’de ve dünya çapında yaşanan, pandemi, savaş, ekonomik dengeler gibi olumsuz etmenlere rağmen hedeflerine yürümekten vazgeçmeyeceklerinin altını çizmişti.

sutem-elektrik-genel-muduru-devlet-temizsoy

Global pazarlarda, etkin ve beğenilen bir marka olabilme amacı güden stratejisi doğrultusunda, dış pazar hakimiyetini geliştirmek üzere pozisyon belirleyen Sutem, bu kapsamda iç ihracat ekibinde revizyonlara ve genişlemeye gitti. Büyüme odaklı ihracat yapılanmasını Sutem, dengeli ama hızlı bir büyüme politikası izliyor.

İç pazarda Türkiye’nin her noktasına ulaşmayı başaran ve yaptığı çıkışla elektrik sektöründe son dönemin en çok konuşulan markalarından olmayı başaran Sutem, yurt dışında da benzer bir başarı yakalamak üzere çalışmalarını yoğunlaştıracak. Sutem’in imal ettiği ürün gruplarında genişlemeye gidip gitmeyeceği merakla beklenirken, firma yetkileri 2023-24 dönemine yönelik kısa-orta vadeli planlarındaki önceliğin dış pazar hakimiyetini genişletme noktasında yoğunlaşacağını belirtiyor.