sutem-elektrik-guclu-ekibiyle-ikibinyirmidortun-en-dinamik-markasi-olmaya-hazir (1)

Elektrik ve şalt malzemeler üreticisi Sutem Elektrik, yeni yılda en aktif markalardan biri olmayı hedefleyerek motivasyonunu yükseltti. İç satışlar ve ihracat ekiplerinden yönetim kadrosuna kadar tüm çalışanlar, Türkiye’de ve dünyanın çeşitli ülkelerinde Sutem’i uluslararası bir marka olarak konumlandırmak üzere çalışmalarına hız veriyor.

Çeşitli küresel zorlukları deneyimleyen endüstrinin zorlandığı ticari koşullar altında olmasına rağmen, hedeflerin yüksek oranda tutturulduğu 2023 senesi Sutem için başarıyla tamamlanmıştı.

Şimdi ise sektörde kalite ve hizmetin buluşma noktasında ciddi fark yaratmaya odaklanan marka yeni dönem için stratejilerini belirledi.

Yoğun müşteri ziyaretleri planlayan Sutem, bu sayede ikili ilişkileri geliştirmenin yanı sıra, müşteri taleplerindeki değişimleri de analiz etmeyi hedefliyor.

sutem-elektrik-motivasyonunu-yukseltti (1)

Yapılacak çalışmalar neticesinde ortaya çıkan sektörel gelişmelere uygun olarak alınan pozisyon, yeni yatırım ve üretim kararları üzerinde de etkili olacak.

İstanbul Dudullu’daki fabrikasında, kablo pabuçları, klemensler, ek muflar, izolatörler ve baralar üreten Sutem, son yıllarda yürüttüğü faaliyetlerini Balkanlar ve Ortadoğu başta olmak üzere ihracata odaklamıştı.

İç pazarda yakaladığı başarıyı, Türkiye sınırları dışına çıkarmakta kararlı olan markayı hareketli bir orta vadeli plan bekliyor.

sutem-elektrik-yogun-musteri-ziyaretleri-planliyor (1)

Adım adım planlanan pazarlama faaliyetleri kapsamında aksiyon alan marka, başarıda kurumsal sürecin önemine dair farkındalığıyla, finans departmanından yönetime, imalat çalışanlarından beyaz yaka temsilcilerine kadar tüm personelin motivasyonunu, Sutem’i yükseltecek bir marka sinerjisine dönüştürmeyi başardı.