sutem-elektrik-win-eurasia-fuari

Elektrik sektöründeki yolculuğuna 2007 yılında başlayan ve 2011 yılından itibaren üretici kimliğiyle devam eden Sutem Elektrik, yüzlerce sanayicinin bir araya gelerek endüstrinin gelecek rotasını birlikte çizdiği  WIN Eurasia Fuarı’nda ziyaretçileriyle buluştu.

7-10 Haziran tarihlerinde İFM’de (İstanbul Fuar Merkezi) 29. kez düzenlenen ve otomasyon, elektrik, elektronik, enerji, metal işleme, hidrolik, pnömatik sektörlerini tek çatı altında birleştiren organizasyonda, son yıllarda elektrik sektöründeki yükseliş ivmesiyle tüm dikkatleri üzerine toplayan Sutem Elektrik tam kadro yerini aldı. Satış ve pazarlama ekiplerinin yanı sıra Sutem Elektrik Genel Müdürü Devlet Temizsoy, Türkiye’nin her noktasından gelen ziyaretçileriyle tek tek ilgilendi.

win-eurasia-fuarinda-sutem-elektrik-buyuk-ilgi-gordu

Sutem Elektrik, 2011 yılından bu yana; standart, eko, alüminyum ve bimetal kategorilerinde kablo pabuçları, bakır ve alüminyum ek muflar, w otomat baraları, w otomat rayları, u klemensler ve mesnet izolatörlerinin üretimini yapıyor. Son olarak kablo bağlantı elemanlarını da üretim gamına ekleyen Sutem Türkiye’de yaygın ve güçlü bir satış ağı oluşturmayı başarmış durumda.

Sutem’in Dünya Markası Hedefi

Türkiye’nin önde gelen üreticilerine yaptığı fason üretimlerle profesyonelleşen imalat tecrübesini, 2020 yılında Sutem markasına odaklayan Devlet Temizsoy, ürün kalitesini, eksiksiz ve hızlı bir hizmet standardıyla birleştirmenin önemini ön plana çıkaran bir strateji ile yol alıyor. Sutem’in imalat sürecine “Önce Türkiye, sonra bir Dünya markası” yaratma hedefiyle start veren Temizsoy, iç piyasada her geçen gün payını arttırıp konumunu sabitlerken, diğer yandan dış pazar faaliyetlerini de güçlendiriyor.

sutem-elektrik-win-eurasia-fuarina-katildi

Fuar kapsamında yurt içi bayileri ve kurum yetkilisi müşterileriyle bir araya gelen Sutem, yurt dışında Balkan ülkeleri ve Güney Amerika’ya yaptığı ihracatına en son Rusya da dahil oldu.

Önümüzdeki dönem için Afrika ülkeleri ve Türki Cumhuriyetlere özel çalışma yürütme planlarını devreye alan Sutem, bu ülkelerin kendine has dinamiklerini baz alarak, pazar ihtiyaç ve taleplerine yönelik hazırlıklarını tamamlamak üzere, çeşitli kurumlarla iş birliği halinde faaliyet ve araştırmalarını sürdürüyor.